Skocz do zawartości

mini laweta :)


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

> W ciasnych zakrętach drze opony na przedniej osi w holowanym aucie.

Nie byłbym taki pewien. Zwróć uwagę, że przednie koła się skręcają na zakrętach. wink.gif Podejrzewam, że na układ kierowniczy działają takie same siły jak przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> domyslam sie, ze u nas cos takiego jest pewnie zabronione

Jest inne dno. Jedziesz sobie takim składem autobahnem i nagle widzisz, że masz kogoś prawie na tylnym zderzaku. A wtedy co:

- heblujesz, panic.gif

- przyspieszasz, żeby odskoczyć, drive.gif

czy

- przypominasz sobie, że masz sztywny hol a na nim VW w tedeiku od Niemca, co tym jeździł tylko do aldiego raz w miesiącu (ten kościół to już zbyt oklepany). biglaugh.gif

A co do technikaliów to jak to podpiąć, jak wahacz nie ma otworów? No i jak wygląda wahacz porysowany przez łańcuch mocujący? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest inne dno. Jedziesz sobie takim składem autobahnem i nagle widzisz, że masz kogoś prawie na

> tylnym zderzaku. A wtedy co:

> - heblujesz,

> - przyspieszasz, żeby odskoczyć,

> czy

> - przypominasz sobie, że masz sztywny hol a na nim VW w tedeiku od Niemca, co tym jeździł tylko do

> aldiego raz w miesiącu (ten kościół to już zbyt oklepany).

> A co do technikaliów to jak to podpiąć, jak wahacz nie ma otworów? No i jak wygląda wahacz

> porysowany przez łańcuch mocujący?

jak nie ma otworów to wahacz jest opasany dookoła łańcuchem, dodatkowo łańcuchy zabezpieczone są grubą otuliną z tworzywa, zapobiegającego uszkodzeniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie byłbym taki pewien. Zwróć uwagę, że przednie koła się skręcają na zakrętach. Podejrzewam, że

> na układ kierowniczy działają takie same siły jak przy normalnej jeździe.

Nie wydaje mi się, że koła same skręcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "trójkącie" byłem holowany w latach osiemdziesiątych ze Szczecina do Poznania. Wtedy jeszcze holowany pojazd musiał mieć kierowcę na pokładzie (!)

Wiele problemów mieli z tego powodu turyści z zachodu, którzy za kamperem ciągali osobówkę w ten sposób - niemal zawsze ktoś się przyczepił. A już szczytem było zatrzymanie na granicy zestawu przy wyjeździe z kraju.

Teraz to już normalne na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> domyslam sie, ze u nas cos takiego jest pewnie zabronione

Wręcz przeciwnie grinser006.gif Przy czym ja mam sztywny hol mocowany bezpośrednio do nadwozia, a nie do wahaczy i podpiętą eletrykę malucha do holownika, czyli w maluchu działają wszystkie światła tak jak w holowniku.

288224707-sztywny.jpg

Holuje tak malarię regulrnie, ostatni raz 3 tygodnie temu, miałem również kontrolę policyjnę pod kątem sposobu holowania i jak sam policjant stwierdził: "No nie ma się do czego przyczepić"

post-11501-14352528462481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda kwestia jakichś cetryfikatów tego urządzenia do holowania oraz kwestii masy pojazdu holowanego w stosunku do masy holownika (chodzi mi o brak hamulców w holowanym)?

w tym tytułowym urządzeniu nie bardzo przekonuje mnie fakt, że nie ma jakiegoś awaryjnego zabezpieczenia mocowania poza samym łańcuchem. pas puści i mocowanie 30.GIF łańcuch puści i również 30.GIF tym sposobem, całe siły przy przyspieszaniu idą właśnie na ten łańcuch a tym samym pas. powinna być jakaś metalowa klamra, która łapie i ściska wahacz, a łańcuch jako forma dodatkowego zabezpieczenia.

to rozwiązanie jest ok, pod warunkiem, że ktoś siedzi w aucie holowanym i w razie czego zahamuje,przejmie stery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wręcz przeciwnie Przy czym ja mam sztywny hol mocowany bezpośrednio do nadwozia, a nie do wahaczy

> i podpiętą eletrykę malucha do holownika, czyli w maluchu działają wszystkie światła tak jak w

> holowniku.

> Holuje tak malarię regulrnie, ostatni raz 3 tygodnie temu, miałem również kontrolę policyjnę pod

> kątem sposobu holowania i jak sam policjant stwierdził: "No nie ma się do czego przyczepić"

Pojazd holowany w ten sposób musi mieć ważne dokumenty? OC, badanie techniczne? (tak jak przyczepa).

Pewnie pojazdu niezarejestrowanego (niedopuszczonego do ruchu) w ten sposób nie da się legalnie holować.....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest inne dno. Jedziesz sobie takim składem autobahnem ...

... i dostajesz taki mandat że możesz sprzedać takiego VW żeby go opłacić hehe.gifhehe.gifhehe.gif, na autostradach holowanie jest zabronione poza specjalistycznymi pojazdami 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.