Skocz do zawartości

Jakie części do hamulca ręcznego - Uno Fire 1.0 (45 ie)


aqrat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i już wyjaśniam, o co chodzi: hamulec ręczny w Uno Fire 1.0 (45 ie) prawie nie działa. Pomijam dość mocno zużyte linki, bo po zdjęciu bębna ręcznie naciągałem tę dźwignię, którą docelowo ciągnie linka - tak, jak jest to u mnie złożone, to nie ma prawa działać. To minimalne działanie jest efektem dociągnięcia do bębna jednej okładziny. Drugiej nic nie dopycha ani nie dociąga. Może brzmi to trochę głupio, ale tak jest - nie mam pewności, czy to jest dobrze złożone, czy te okładziny i rozpieraki, to te, które powinny tam być. Podejżewam, że nie, bo przecież niemożliwe, żeby ręczny hamował tylko jedną okładziną. Nie widziałem tego w stanie, że tak powiem - fabrycznym. Z historii tego samochodu wiem, że kilka lat stał pod chmurą wogóle niedotykany, po czym ówczesny właściciel oddał go do mechanika i powiedział, żeby zrobić, co trzeba, żeby dało się normalnie jeździć. Nie wiem, co to był za mechanik, ale zrobił niewiele - podejżewam, że mógł kupić pierwszy lepszy zestaw naprawczy do tylnych hamulców i złożył tak, jak mu pasowało. Okładziny mam dokładnie takie, o ile pamiętam - nawet tego producenta: http://allegro.pl/szczeki-hamulcowe-fiat-uno-ii-1993-2002-185x31-kpl-i5074202137.html Rozpierak dokładnie taki - rozruszany, nasmarowany: http://allegro.pl/rozpierak-szczek-hamulcowych-tyl-prawy-uno-93-i5052144332.html Czy ktoś dysponuje może jakimś rysunkiem, czy schematem złożeniowym całego zespołu tylnego hamulca? Byłbym wdzięczny za pomoc, bo nie bardzo wiem, jakie części kupić (a wybór spory) i jak to poskładać, żeby działało. Bo na dzień dzisiejszy raczej nie ma szans, żeby pomyślnie przejść przegląd okresowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.