Skocz do zawartości

SC - stukanie, pukanie w przednim zawieszeniu


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nowe wachacze, nowa maglownica i koncowki drazkow, nowe poduszki mc persona, amorki uzywane lecz stan bdb, springi -70 + odbój uciety tez o 7 cm, wycięte blachy w okolicach drazków bo czasem dobijały a i tak stuka podczas jazdy po nierównościach...

Wachacze o bude raczej nie przy -70 a stabilizator?

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nowe wachacze, nowa maglownica i koncowki drazkow, nowe poduszki mc persona, amorki uzywane lecz

> stan bdb, springi -70 + odbój uciety tez o 7 cm, wycięte blachy w okolicach drazków bo czasem

> dobijały a i tak stuka podczas jazdy po nierównościach...

> Wachacze o bude raczej nie przy -70 a stabilizator?

> Miał ktoś podobny problem?

Stab przy -70 jest juz blisko budy i immo na nierownosciach daje o sobie znac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie amory?

> U mnie przy -30 fabryczne zdechły bardzo szybko jakieś 10tyś/km

> A potem już się strasznie tłukły.Aż je dobijało.

> No chyba że masz krótsze.

Miałem TA technix na przodzie ale przy springu -70 sprezyna byla luzna gdy auto było w gorze a takiego czegos niechciałem. Miałem używane 3 miesiace monroe i zalozylem do nich te springi i ku mojemu zdziwieniu musiałem lekko scisnac springa zeby zakrecic poduszke. Wiec wyszlo na to monroe sa krotsze niz tjuningowe ta technix.

A stuka tak samo na moroe jak na ta technix wiec to nie wina amora....

Coś iinnego stuka. Specjalnie dosc mocno wyciełem w okolicach drazkow bo byłem pewiem ze to drazki bija o bude bo szly bardzo blisko ale jednak to nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprężyny oglądałeś dokładnie?

Ja miałem podobnie, coś mi stukało z lewej strony przy większym wychyleniu zawieszenia, o dziwo zawias przechodził stopniowo upgrade: amory, poduszki mcpersona, potem magiel a okazało się po dokładnym obejrzeniu sprężyny że stukał zwój o zwój przy ściskaniu, była nawet wytarta z farby w tym miejscu, pomogło naciągnięcie nowej osłonki, wyżej niż poprzednio, sporo wyżej.

Od tego czasu cisza smile.gif

Springi to FK -40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprężyny oglądałeś dokładnie?

> Ja miałem podobnie, coś mi stukało z lewej strony przy większym wychyleniu zawieszenia, o dziwo

> zawias przechodził stopniowo upgrade: amory, poduszki mcpersona, potem magiel a okazało się

> po dokładnym obejrzeniu sprężyny że stukał zwój o zwój przy ściskaniu, była nawet wytarta z

> farby w tym miejscu, pomogło naciągnięcie nowej osłonki, wyżej niż poprzednio, sporo wyżej.

> Od tego czasu cisza

> Springi to FK -40

Mi stuka na wiekszych wybojach jakby amory sie zamykały ale nie zamykaja sie.

Mam juz założony inny komplet amorow i jest tak samo...

Co do sprezyny sprawdze ale ja ciagle podejrzewam stabilizator i myślałem że odezwie sie ktos z gleba wiekszą niż -70 czy mieli podobne problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek miałem w ccs obluzowało mi się mocowanie staba przód do wachacza i na głebokich wybojach stukało albo szlifowanie tych dwóch okrągłych wpustów w wachacz cię czeka albo wymiana tzw ''łączników stabilizatora'' sprawdż jeszcze tą blachę co się ją przykręca od spodu na dwie śrubki m8 ona też potrafi się zużyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobny przypadek miałem w ccs obluzowało mi się mocowanie staba przód do wachacza i na głebokich

> wybojach stukało albo szlifowanie tych dwóch okrągłych wpustów w wachacz cię czeka albo

> wymiana tzw ''łączników stabilizatora'' sprawdż jeszcze tą blachę co się ją przykręca od

> spodu na dwie śrubki m8 ona też potrafi się zużyć

Jeżeli chodzi ci o to:

162_1.jpg

To mam nowe... bo przy wymianie wachaczy stare uleciał wiec dałem brand new smile.gif

ale fakt faktem że sprawdze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.