Skocz do zawartości

Prędkość maksymalna 150 km/h


nestea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poniższy przypadek.

Silnik 1.1 z głowicą od 1.2 mpi. Auto kiedyś bez problemu rozpędzało się powyżej 150km/h (licznikowe) a w tej chwili jest tak że dochodzi do 150km/h 4 bieg i dalej nie przyspiesza..

Może koledzy mogliby podpowiedzieć od czego zacząć szukanie ?!

Naprowadzić na jakiś trop.. Póki co nic nie ruszałem.

Auto używane w kjs.

nestea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam poniższy przypadek.

> Silnik 1.1 z głowicą od 1.2 mpi. Auto kiedyś bez problemu rozpędzało się powyżej 150km/h

> (licznikowe) a w tej chwili jest tak że dochodzi do 150km/h 4 bieg i dalej nie przyspiesza..

> Może koledzy mogliby podpowiedzieć od czego zacząć szukanie ?!

> Naprowadzić na jakiś trop.. Póki co nic nie ruszałem.

> Auto używane w kjs.

> nestea

Przyśpiesz tak jak przyśpieszało dawniej czy mułowato?

Jak się wkręca na obroty?

Diagnoza prze kompa była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka masz skrzynie?

> Jak Ske to sie nie dziw, ze tylko 150km/h....za malo mocy

Link już działa.

Kiedys jechal powyzej 150 to nie jest kwestia skrzyni..

To przerywanie jest dziwne, nie wiem skad moze wynikac.

Z moich obserwacji:

AFR przy bucie wynosi 12.8, po zmianie biegu na wyższy przez 500 obr AFR leci na 14-14.2, dopiero puknięcie w gaz powoduje powrót do 12.8..

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Link już działa.

> Kiedys jechal powyzej 150 to nie jest kwestia skrzyni..

> To przerywanie jest dziwne, nie wiem skad moze wynikac.

> Z moich obserwacji:

> AFR przy bucie wynosi 12.8, po zmianie biegu na wyższy przez 500 obr AFR leci na 14-14.2, dopiero

> puknięcie w gaz powoduje powrót do 12.8..

> Jakieś pomysły ?

Wpierw podlaczyl bym sie pod kompa i zrobil reset autokalibracji mieszanki i zrobił test.

Jak to nie pomoże odłączyć sonde lambda i zrobić znowu test.

A jeżeli to też nie pomoże to sprawdził bym cisnienie na listwie oraz sprawdził wtryski czy leją tak samo. Wystarczy że jeden bedzie ujowo lał albo sie zacinał bądz był przytkany i bedzie skakać AFR logiczne.

Przy okazcji obadać swiece czy wszytkie tego samego koloru smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpierw podlaczyl bym sie pod kompa i zrobil reset autokalibracji mieszanki i zrobił test.

> Jak to nie pomoże odłączyć sonde lambda i zrobić znowu test.

> A jeżeli to też nie pomoże to sprawdził bym cisnienie na listwie oraz sprawdził wtryski czy leją

> tak samo. Wystarczy że jeden bedzie ujowo lał albo sie zacinał bądz był przytkany i bedzie

> skakać AFR logiczne.

> Przy okazcji obadać swiece czy wszytkie tego samego koloru

a ja zapytam tak:

nie jesteś teraz na zimówkach o większym profilu niż w lecie? bo jeśli tak to teraz licznikowe 150 będzie się równało licznikowemu 160 lub nawet więcej na niskim profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja zapytam tak:

> nie jesteś teraz na zimówkach o większym profilu niż w lecie? bo jeśli tak to teraz licznikowe 150

> będzie się równało licznikowemu 160 lub nawet więcej na niskim profilu

185/60 r14 ale cenna uwaga smile.gif jeszcze tak mysle czy dol silnika poprostu juz dostal po dupie stad mniejsza ochota na przyspieszanie. Sprawdze jeszcze swiece i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 185/60 r14 ale cenna uwaga jeszcze tak mysle czy dol silnika poprostu juz dostal po dupie stad

> mniejsza ochota na przyspieszanie. Sprawdze jeszcze swiece i dam znac.

a na lato masz 13? to na bank będzie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 185/60 r14 ale cenna uwaga jeszcze tak mysle czy dol silnika poprostu juz dostal po dupie stad

> mniejsza ochota na przyspieszanie. Sprawdze jeszcze swiece i dam znac.

No to sam sobie odpowiedziałes dlaczego wydaje ci sie że wolniej jedzie choc w rzeczywistosci jedzie szybko Wieksza średnica koła grinser006.gif Pewnie i spalanie wzrosło bo raz że zimniej a dwa że koło wieksze i teoretycznie przejeżdzasz licznikowe np 100km a faktycznie np 120 bo srednica wieksza a licznik ten sam wiec mysle ze z twoim autem wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.