Skocz do zawartości

Kia Rio - czyli moje subiektywne wrażenia (long)


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

> najnowsza Fabia naprawdę mi się podoba. Byłem w salonie, macałem. W środku trochę mniej miejsca niż

> w Rio, ale też jest nieźle. Niestety z jedynym sensownym do tego auta silnikiem, czyli 1.2

> TSI, to już będzie wydatek ponad 50 tys. pln

fakt, silniki w fabii nie rzucają na kolana. 1.0 mpi a reszta tsi oslabiony.gif choć to 110 KM pewnie już fajnie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz, gust jest jak d. Mnie się takie autka strasznie nie podobają. Takie nadmuchane,

> niekształtne. Od początku nastawialiśmy się na zwykłą klasę B

Wiesz, wychodząc z założenia, że mam do wydania ciężko zapracowane 50k (a nie 200k crazy.gif) wybieram auto, które jest na tyle wygodne i uniwersalne, że posłuzy mi dobrych kilka lat.

Mikrovany nie są może piękne, ale za to:

1. Bardzo wygodnie wsiadam-wysiadam (starzeję się i zaczynam zwracać uwagę na takie "pierdoły" hehe.gif)

2. Dzieciaki mają sporo miejsca z tyłu i nie kopią mnie w fotel (przesuwana kanapa tylna)

3. Gabaryty idealne do miasta (z zewnątrz prawie jak klasa B) i jednocześnie mogę spakować się na dłuższy urlop.

Na auto zazwyczaj patrzę ze środka, a tam np. w C3 Picasso czuję się całkiem komfortowo, no i za jakieś 47k była w wyprzedaży wersja w fajnym wyposażeniem (auto klima, elektryka, ESP, lakier met. i alu felgi) i silnikiem 1.6 120KM ok.gif

Wybierając sercem pewnie musiałbym skończyć w jakimś roadsterze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Rio trochę wkurzające jest twarde zawieszenie.

> Poza tym Koreańczyki mają tę zaletę, że nikt tego nie kradnie

Po moich doswiadczeniach nigdy wiecej Kily. Ostatnio byl spokoj bo mniej jezdzilem to sie wziela i pompa popsula. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Rio trochę wkurzające jest twarde zawieszenie.

> Poza tym Koreańczyki mają tę zaletę, że nikt tego nie kradnie

Twarde? To co powiedzieć o Swifcie albo Fieście? hmm.gif Moim zdaniem jest właśnie miękkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na auto zazwyczaj patrzę ze środka, a tam np. w C3 Picasso czuję się całkiem komfortowo, no i za

> jakieś 47k była w wyprzedaży wersja w fajnym wyposażeniem (auto klima, elektryka, ESP, lakier

> met. i alu felgi) i silnikiem 1.6 120KM

Rok temu w lutym za model z takim wypasem zapłaciłem 44900 - rocznik taki sam jak maro bo 2014 żeby byla jasność.

Żona uwielbia Pikacza, widoczność, przestronność i zwrotność - łaczy zalety miejskiego wozidła i trochę większego auta w którym super wygodnie jest też na tylnej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu w lutym za model z takim wypasem zapłaciłem 44900 - rocznik taki sam jak maro bo 2014 żeby

> byla jasność.

> Żona uwielbia Pikacza, widoczność, przestronność i zwrotność - łaczy zalety miejskiego wozidła i

> trochę większego auta w którym super wygodnie jest też na tylnej kanapie.

Za picanto 45k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko co innego? Kompakta za tyle nie kupisz. Inne auto klasy B? Jakie?

Miałem podobny problem na początku roku i wybór padł na Mazdę 2. W grę wchodził również yaris. Gdyby nie zbyt wąski niestandardowy garaż, to raczej namówiłbym żonę na Rio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jest kombinacja przyciskow tak to sobie zjadacze psow wymyslili Ja mam caly czas klime

> wlaczona.

> jeżeli ktoś życzy sobie wyłączyć automatyczne włączanie się klimatyzacji przy ustawieniu nawiewu na

> szybę - to proszę postępować tak :

> 1. ustawić temperaturę na skrajnie zimno oraz nawiew na przednią szybę ( skrajnie prawo )

> 2. nacisnąć pięć razy przycisk zmiany obiegu powietrza z wew. na zew. ( w ciągu 2 sekund )

> 3. przycisk obiegu powietrza mignie 3-krotnie

> 4. od tego momentu przy ustawieniu nawiewu na szybę klimatyzacja nie włączy się " z automatu"

> 5. przywrócenie ustawienia do stanu poprzedniego następuję po powtórzeniu całej procedury.

> Procedura dotyczy tylko aut z klimatyzacją ręczną!!

Masz jeszcze jakieś inne kody ? Z klimą mi zadziałało. Ja chciałbym żeby ruszenie kierunkowskazu nie powodowało 4 mrugnięć. można to zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jeszcze jakieś inne kody ? Z klimą mi zadziałało. Ja chciałbym żeby ruszenie kierunkowskazu

> nie powodowało 4 mrugnięć. można to zmienić ?

ludzie się zabijają za ten "bajer" a ty chcesz to wyłączyć? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jeszcze jakieś inne kody ? Z klimą mi zadziałało. Ja chciałbym żeby ruszenie kierunkowskazu

> nie powodowało 4 mrugnięć. można to zmienić ?

Nie Kila jest bidna jesli chodzi o jakiekolwiek wlaczanie/wylaczanie dodatkowych funkcji za pomoca kompa czy trikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To o niczym nie świadczy. 6-biegowa skrzynia to niekoniecznie 5-biegowa + kolejny bieg - czasami 6.

> bieg jest taki jak 5. w innej skrzyni. A przynajmniej mniej się macha.

dokładnie tak jest w 1.2tsi w VAG'ach ok.gif ostatni bieg w 5 i 6 biegowej skrzyni ma takie samo przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ludzie się zabijają za ten "bajer" a ty chcesz to wyłączyć?

Jest to wygodne, ale nie zawsze. Uniemożliwia szybkie skasowanie błędnie włączonego migacza. Chcemy wyprzedzać, wystawiamy kierunkowskaz i zauważamy że ktoś za nami był szybszy. Przeważnie skutkiem wtedy jest trąbienie wyprzedzającego. Ale może też być niebezpieczne przy rezygnacji skrętu w prawo i jeździe na wprost. Więc wolałbym tego nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to wygodne, ale nie zawsze. Uniemożliwia szybkie skasowanie błędnie włączonego migacza. Chcemy

> wyprzedzać, wystawiamy kierunkowskaz i zauważamy że ktoś za nami był szybszy. Przeważnie

Wtedy wyłączasz kierunkowskaz. Chcąc wyprzedzić mrugasz kilka razy tylko? icon_eek.gif

> skutkiem wtedy jest trąbienie wyprzedzającego.

To dobrze, ze ostrzega

Ale może też być niebezpieczne przy rezygnacji

> skrętu w prawo i jeździe na wprost. Więc wolałbym tego nie mieć.

wtedy tez tylko kilka razy mrugasz? Prawko to na loterii wygrałeś?

Ta opcja to jest na autostrady, ewentualnie do zmiany pasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta opcja to jest na autostrady, ewentualnie do zmiany pasa

Wyprzedzając zmienia się pas, więc 4 mrugnięcia w zupełności wystarczą do tego manewru.

Przecież nie jedzie się obok wyprzedzanego auta z włączonym migaczem.

Venga mruga tylko 3 razy i trochę mi brakuje tego czwartego mrugnięcia.

Czasem nie zdążę z manewrem i muszę trącić wajchę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A coś w tym złego?

żarówka pewnie szybciej się przepali. Jak widzę co się dzieje na drogach, to masa ludzi w ogóle nie ożywa kierunkowskazów. Rozumiem, że kupno tego Paska po Niemcu to wyrzeczenia na lata, ale są chyba jakieś granice w oszczędzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyprzedzając zmienia się pas, więc 4 mrugnięcia w zupełności wystarczą do tego manewru.

Wystarcza i nie wystarczą.

> Przecież nie jedzie się obok wyprzedzanego auta z włączonym migaczem.

Nie musisz, a w mieście jak zmieniam pas to najpierw właczam kierunkowskaz, czekam, az sie zrobi luka i zmieniam pas. zmienie pas i wyłaczam kierunkowskaz. Czy to takie skomplikowane?

> Venga mruga tylko 3 razy i trochę mi brakuje tego czwartego mrugnięcia.

Brakuje i nie brakuje.

> Czasem nie zdążę z manewrem i muszę trącić wajchę jeszcze raz.

To włącz normalnie, a po manewrze wyłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żarówka pewnie szybciej się przepali. Jak widzę co się dzieje na drogach, to masa ludzi w ogóle nie

> ożywa kierunkowskazów. Rozumiem, że kupno tego Paska po Niemcu to wyrzeczenia na lata, ale są

> chyba jakieś granice w oszczędzaniu.

Nie widzę powodu do złośliwości, zwłaszcza że bronisz tezy sprzecznej z przepisami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtedy wyłączasz kierunkowskaz. Chcąc wyprzedzić mrugasz kilka razy tylko?

> To dobrze, ze ostrzega

> Ale może też być niebezpieczne przy rezygnacji

> wtedy tez tylko kilka razy mrugasz? Prawko to na loterii wygrałeś?

> Ta opcja to jest na autostrady, ewentualnie do zmiany pasa

Nie wiem jak inne auta ale w Rio zawsze są 4 mrugnięcia i przy dotknięciu i przy pełnym włączeniu i natychmiastowym wyłaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To o niczym nie świadczy. 6-biegowa skrzynia to niekoniecznie 5-biegowa + kolejny bieg - czasami 6.

> bieg jest taki jak 5. w innej skrzyni. A przynajmniej mniej się macha.

Jeżeli samochód ma być tylko do jazdy po mieście, to 6-ka traci na znaczeniu bez względu na to, czy różni się od 5-ki w innych skrzyniach czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli samochód ma być tylko do jazdy po mieście, to 6-ka traci na znaczeniu bez względu na to, czy

> różni się od 5-ki w innych skrzyniach czy nie.

A co takiego daje 6 biegów w trasie, czego nie daje 5, przy założeniu że V w 5-biegowej i VI w 6-biegowej mają takie samo przełożenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co takiego daje 6 biegów w trasie, czego nie daje 5, przy założeniu że V w 5-biegowej i VI w

> 6-biegowej mają takie samo przełożenie?

w szóstce będą wtedy "ciaśniej" zestopniowane inne biegi. Daje to tyle, że można dokładniej dopasować optymalne obroty do danej prędkości i mieć np. lepsze spalanie, aczkolwiek trzeba się bardziej namachać lewarkiem. Tak ja to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w szóstce będą wtedy "ciaśniej" zestopniowane inne biegi. Daje to tyle, że można dokładniej

> dopasować optymalne obroty do danej prędkości i mieć np. lepsze spalanie, aczkolwiek trzeba

> się bardziej namachać lewarkiem. Tak ja to widzę

W Clio na piątce mam 100/h przy 3 tys. obrotów. W Cee'd też, więc ta "szóstka" w Kia to jest jednak jakiś większy nadbieg! Czuć to na autostradach jak cholera! Czwarty bieg ma być 1:1, wyżej to są nadbiegi! Jak jakiś producent robi inaczej - omijamy szerokim łukiem i nie kupujemy ich wynalazków old.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w szóstce będą wtedy "ciaśniej" zestopniowane inne biegi. Daje to tyle, że można dokładniej

> dopasować optymalne obroty do danej prędkości i mieć np. lepsze spalanie, aczkolwiek trzeba

> się bardziej namachać lewarkiem. Tak ja to widzę

Pamiętam, że przy 5-biegowej skrzyni zawsze brakowało mi VI, ale zawsze na zasadzie dodatkowego biegu o przełożeniu dłuższym od V - na zbyt małą "ciasnotę" przełożeń nigdy nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przełożenia w Rio- załącznik

O, fajne dane, dzięki ok.gif

Jedno mnie zastanawia. Piszą w nich, że we wszystkich wersjach 1.4 są hamulce 280x22 a w pozostałych 256x22. Z tego co zerknąłem na tarcze przez otwory w feldze, to one na moje oko nie są 280, a mam wersję 1.4. Bardziej mi pasują na 256. W katalogach w internecie też z tego co widzę podają różnie, raz 256, raz 280. Intercars do tego silnika wyświetla i takie i takie. Pewnie przy którejś zmianie rocznika coś pozmieniali spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.