Skocz do zawartości

Daytona vs TCX - buty codzienne


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem sobie buty do przymierzenia i weekend jadę ostatecznie wybrać. Buty na dojazdy codzienne do roboty i latania po mieście - głównie. Oczywiście jak będzie wypad na tor to też je założę, bo długich nie posiadam, ale to pewnie raptem kilka razy na cały sezon.

Mam już swojego faworyta, ale ciekaw jestem waszych opinii

1. Daytona Journey XCR

2. TCX Jupiter 2

Które waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem sobie buty do przymierzenia i weekend jadę ostatecznie wybrać. Buty na dojazdy codzienne

> do roboty i latania po mieście - głównie. Oczywiście jak będzie wypad na tor to też je założę,

> bo długich nie posiadam, ale to pewnie raptem kilka razy na cały sezon.

> Mam już swojego faworyta, ale ciekaw jestem waszych opinii

> 1. Daytona Journey XCR

> 2. TCX Jupiter 2

> Które waszym zdaniem?

wygodniejsze grinser006.gif

zeby nie bylo jak z moja mulher.gif ktora sobie kupila ladniejsze, a po 3 wyjsciach dokupila te wygodne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem sobie buty do przymierzenia i weekend jadę ostatecznie wybrać. Buty na dojazdy codzienne

> do roboty i latania po mieście - głównie. Oczywiście jak będzie wypad na tor to też je założę,

> bo długich nie posiadam, ale to pewnie raptem kilka razy na cały sezon.

> Mam już swojego faworyta, ale ciekaw jestem waszych opinii

> 1. Daytona Journey XCR

> 2. TCX Jupiter 2

> Które waszym zdaniem?

daytona to klasa sama w sobie i dlatego z tych dwoch biore TCX, mam Jupitery i sa rewelacyjne do codziennego, miejskiego uzytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paskudnie wygladajace to kwestia gustu, jednek jezeli chodzi o trwalosc i Service to niema sobie

> rownej firmy

> Daytona ma sie rozumiec.

Jak napisał kolega leff "Daytona to klasa sama w sobie" i ja mam tego świadomość.

Niestety aspekt wizualny tych butów, mnie odrzuca - wyglądają jak botki dla moherowej 60, która codziennie gania do kościoła.

Poza tym faktem buty mają wszystko co mi potrzeba: skóra, membrana, szybkie zapinanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nastawiaj się na konkretny model przed przymierzaniem, bo zgodnie z rozsądkiem powinieneś

> wybrać te, które będą najlepiej "leżały".

> Jeśli chodzi o wygląd to rozważyłbym fastbaki:

Fastbacki są naprawdę ok, tyle że średnio się opłacają. Kosztują ~550PLN z jakąś kiepską mebraną Alpiny. Wole dorzucić 200 więcej i mieć Gore.

Jeszcze są Fastlane'y, ale te jak dla mnie są zupełnie mało motocyklowe - są mniej sztywne niż moje trekkingowe Salomony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tym zdjęciu wyglądają lepiej.

Jak dla mnie są naprawdę spoko.

Stety/niestety Daytony przegrały i już nie chodzi tylko o wygląd. Po założeniu butów na nogę i w miarę ciasnym dopięciu skóra butów wzdłuż zapięcia przy rzepach zaczęła się fałdować i w zasadzie nic z tym się nie poradzi - można jedynie luźno zapinać buty, ale nie bardzo mi to pasowało, dlatego odpadły.

W miarę spoko też wypadały sporo dłuższe Alpiny WEB - też z Gore. Być może wybiorę je na druga parę, ale jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie są naprawdę spoko.

> Stety/niestety Daytony przegrały i już nie chodzi tylko o wygląd. Po założeniu butów na nogę i w

> miarę ciasnym dopięciu skóra butów wzdłuż zapięcia przy rzepach zaczęła się fałdować i w

> zasadzie nic z tym się nie poradzi - można jedynie luźno zapinać buty, ale nie bardzo mi to

> pasowało, dlatego odpadły.

> W miarę spoko też wypadały sporo dłuższe Alpiny WEB - też z Gore. Być może wybiorę je na druga

> parę, ale jeszcze nie teraz.

dlugie to sobie kup daytony, ceny maja koszmarne ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze są Fastlane'y, ale te jak dla mnie są zupełnie mało motocyklowe - są mniej sztywne niż moje

> trekkingowe Salomony

AFAIR Fastelane zostaly zastapione modelem Faster w 2014 - z plusow to na pewno ladny wygląd i lekka waga, natomiast ogolne wrazenie było takie ze oferują poziom bezpieczeństwa niewiele lepszy od przeciętnej pary adidasow grinser006.gif Podeszwa również raczej z tych węższych - nie wiem na ile zapewnia stabilność przy podparciu cięższego motocykla a i przy chodzeniu nie była zbyt wygodna.

Daytona Journey XCR - b. wygodne i dobra jakosc, latwiejsze i szybsze przy nakladaniu niz TCX. Wyglad moze mniej motocyklowy ale kazdy w temacie nawet na odleglosc rozpozna z czym ma do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.