Skocz do zawartości

Mondeo MkIII wymiana linki recznego


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy do wymiany linki recznego musze demontowac wydech? Czy moze jest dostep od srodka po zdjeciu

> tunelu?

> Przedwczoraj mi sie zerwala linka... Na tydzien przed przegladem.

Zalezy czy masz przed liftem czy po lifcie, ale ogolnie raczej nie trzeba zdejmowac wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przedwczoraj mi sie zerwala linka... Na tydzien przed przegladem.

Zdejmij plastiki z tunelu - wtedy bedziesz mial dostep od srodka.

Od spodu odczep wieszaki z wydechu i go opusc jak najnizej sie da.

Potem odkrec oslone termiczna wydechu.

W swoim wymienilem obie linki na dwa razy ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdejmij plastiki z tunelu - wtedy bedziesz mial dostep od srodka.

> Od spodu odczep wieszaki z wydechu i go opusc jak najnizej sie da.

> Potem odkrec oslone termiczna wydechu.

> W swoim wymienilem obie linki na dwa razy ;-).

Dziś będę rozbierać tunel. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że muszę też wymienić kawałek wydechu (ten łącznik z siatki), więc wydech będzie częściowo zdemontowany. To powinno ułatwić robotę. A robota czeka na jutro (mondek idzie na podnośnik smile.gif ).

Linki będę wymieniał obie, będzie wtedy na lata zlosnik.gif No a w czwartek przegląd. Ciekawe, czy coś wyjdzie extra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, miałem przed liftem Ale nie jest to chyba niemożliwe

No, sam demontaż tunelu okazał się niezbyt trudny. Każda część była trzymana przez jakieś dwie śrubki. Jak układanka - dwie śrubki i demontaż części. Pod nią dwie śrubki i demontaż kolejnego elementu układanki. Aż doszedłem do osłony dźwigni zmiany biegów (mam automat). Nie mogłem zdjąć tego plastiku, bo wybeirak był w trybie "P". Musiałem wrzucić na "N", żeby mieć miejsce.

Po zdjęciu wszytkich plastików miałem dostęp do mocowania linki do samej dźwigni ręcznego. Ale...

Okazało się, że tego krótkiego kawałka nie będę wymieniał, tylko mam do wymiany dwa długie odcinki, A do nich nie musiałem demontować tunelu... Kupę roboty na nic. Ale przynajmniej sobie wyczyściłem wszystkie plastiki i podłogę pod tunelem zlosnik.gif

Sama wymiana linek była łatwa - miałem też do wymiany elastyczny łącznik wydechu. Po wymontowaniu łącznika wydech poszedł na dół, osłony termiczne zdjęte i linki były jak na dłoni.

Po wymianie linek podregulowaliśmy ręczny i jest git.

Auto przeszło przegląd ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.