Skocz do zawartości

Sam nie wiem czego chcę - co kupić wątek milion pińcet


janusdel

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od pewnego czasu zaczęło brakować mi mocy..... Dlatego z zaczynam się rozglądać za jakimś samochodem idea.gif

Czego bym oczekiwał od przyszłego auta:

- na pewno więcej mocy - 9s do 100, lub mniej powiedzmy zlosnik.gif

- auto raczej małe - nie potrzebuję dużego, aczkolwiek to nie jest jakiś priorytet

- benzyna lubiąca się z gazem, spalanie powiedzmy do 12l lpg

- rozsądne koszty eksploatacji (części itp.), raczej pandy nic nie pobije, ale żeby podstawowe naprawy nie szły w tysiące

- rocznie robię ze 20-30tyś. km przeważnie bliżej 20

- do pracy mam 13km

- rocznik po 2000 (wiadomo im młodszy tym lepiej), cena powiedzmy do 15tyś.

- jakiegoś wielkiego komfortu nie oczekuję, może być głośne rotfl.gif może być twarde itp. (tak, tak młody jestem)

- ma się przyjemnie jeżdzić drive.gif

- auto na kilka lat, a nie tylko chwilowa przygoda

Jak na razie skłaniam sie ku Fieście mk6 ST, podoba mi się, silnik wydaje się ok.

Clio sport, tu raczej koszty eksploatacji będą za wysokie.

Peugeot 206 RC - tu nie wiem, spalanie dosyć spore i tak średnio mi się podoba....

Co moglibyście polecić innego, ewentualnie powiedzieć o modelach powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to szukasz hot hatcha a nie auta na dojazdy do pracy.

jeśli ma być na dojazdy wygodne z rozsądnymi cenami celował bym raczej w "cywilną" wersję z najmocniejszym silnikiem. Typu Megane II 2.0 16V, Astra 2.0 16V, Focus 2.0 16V. Wszystkie wersje "sport" ST i inne z automatu są droższe w utrzymaniu bo przeważnie zawieszenie układ hamulcowy jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co widzę to szukasz hot hatcha a nie auta na dojazdy do pracy.

> jeśli ma być na dojazdy wygodne z rozsądnymi cenami celował bym raczej w "cywilną" wersję z

> najmocniejszym silnikiem. Typu Megane II 2.0 16V, Astra 2.0 16V, Focus 2.0 16V. Wszystkie

> wersje "sport" ST i inne z automatu są droższe w utrzymaniu bo przeważnie zawieszenie układ

> hamulcowy jest inny.

Ja sie podepne pod temat bo akurat wczoraj myslalem o megane II 2.0. Jak sie tym jezdzi? Wiem tylko, ze hamulec jest blisko pedalu gazu za co wielku plus biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z zupełnie innej bajki??

Prestiż B5FL V6

Ładny dźwięk motoru, auto spore i... niepozorne. Każdy zna Passata i auto jest czymś normalnym (dzięki temu dużo części jest tanich), no i każdy wie, że jak prestiż to tylko w TDI.

193 konie potrafi zaskoczyć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może coś z zupełnie innej bajki??

> Prestiż B5FL V6

> Ładny dźwięk motoru, auto spore i... niepozorne. Każdy zna Passata i auto jest czymś normalnym

> (dzięki temu dużo części jest tanich), no i każdy wie, że jak prestiż to tylko w TDI.

> 193 konie potrafi zaskoczyć

Ty faktycznie o tym nie pomyślałem - Vectra B po FL 2.6 V6 180KM też jest. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie podepne pod temat bo akurat wczoraj myslalem o megane II 2.0. Jak sie tym jezdwers

> tylko,ciekawym jest blisko pedalu gazu za co wielku plus

Jeździ bardzo dobrze, mam 2,0 z 6b manualem, spalanie z 10kkm to 8,8l/100km lpg. smile.gif

Posiadam tę sztukę od października, zrobiłem prawie 12kkm od zakupu. Bardzo fajna propozycja, sam teraz mam 3d wersję z ciekawym wyposażeniem, niedługo będę szukał wersji kombi w takim samym setupie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Moje propozycje:

> - Foka 2.0 mk2

> - Alfa GT 2.0

> Obydwa auta do wyrwania w zakładanym budżecie, nie wiem tylko, czy Alfę da się "zagazować"

Nie ma opcji kupić Alfy GT w przyzwoitym stanie za 15 tys. W tej cenie same ulepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 dni temu odebrałem paczkę

A mógłbyś napisac coś więcej na temat eksploatacji Clio Sporta? Czy sa jakieś "trudne" części, co kosztują majątek, są wyłącznie oryginalne bądź często sie psują? Co z tym zawiasem, czemu drogi?

I o którym roczniku Clio mówimy?

Pytam, bo właśnie qmpel z pracy zastanawia się, czy nie sprzedać Alfy 156 a ja mu doradzam, żeby sobie kupił coś niedużego, ale wściekłego. I też myślałem o Fieście ST, ale Clio mogłoby być również też... hmm.gif

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nic jeszcze. świeży zakup. rok 2003.

rozrząd, pompa, koło faz, paski, rolki cena j.w

amory tył oryginał 180 zł/szt u Muzyka.

poduszki silnika ok tysiąc za wszystkie.

porządne klocki tył 60zł

tłumik drogi i brak zamienników.

błotniki i zderzaki inne niż w normalnych wersjach, przez co droższe.

trzeba być przygotowanym na pierdoły typu brak masy, przepalona żarówka itp. jak to w francy.

ponoć skrzynia wymaga łagodnego traktowania

przejechałem tysiąc km i jeszcze nic się nie zepsuło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - na pewno więcej mocy - 9s do 100, lub mniej powiedzmy

> - auto raczej małe - nie potrzebuję dużego, aczkolwiek to nie jest jakiś priorytet

> - benzyna lubiąca się z gazem, spalanie powiedzmy do 12l lpg

> - rozsądne koszty eksploatacji (części itp.), raczej pandy nic nie pobije,

panda 100hp

rotfl.gif

MSPANC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie.

> Może Panda 100HP?

Heh Panda 100hp szczerze mówiąc mogłaby być, ale jakby tam siedziało ze 120hp hehe.gif Jak już bym miał coś kupić to troszkę jednak mocniejsze.

Natomiast jeśli chodzi o większe samochody typu Passat itp. to niestety obawiam się trochę masy (Passat 1,5t). Co za tym idzie, gorszego prowadzenia w zakrętach drive.gif I większego spalania.

Znajomy ma passata z 2000r. i już niestety widać zmęczenie materiałów we wnętrzu.

Jak pisałem na początku, komfortu nie wiadomo jakiego nie oczekuję.

Sam budżet też nie jest sztywny, mam zamiar kupić w lecie auto, chyba że znajdę coś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh Panda 100hp szczerze mówiąc mogłaby być, ale jakby tam siedziało ze 120hp Jak już bym miał coś

> kupić to troszkę jednak mocniejsze.

> Natomiast jeśli chodzi o większe samochody typu Passat itp. to niestety obawiam się trochę masy

> (Passat 1,5t). Co za tym idzie, gorszego prowadzenia w zakrętach I większego spalania.

> Znajomy ma passata z 2000r. i już niestety widać zmęczenie materiałów we wnętrzu.

> Jak pisałem na początku, komfortu nie wiadomo jakiego nie oczekuję.

> Sam budżet też nie jest sztywny, mam zamiar kupić w lecie auto, chyba że znajdę coś wcześniej.

Po prywatnej jeździe Punto 2fl 1,2 8v,Punto 2 1,2 16v, Pandą 1,1 8v, Stilo htb 1,6 16v

mam teraz Megankę 2,0 16v , w sumie taki zestaw odpowiada Twoim wymaganiom,

chyba, że masz uprzedzenie do "fracowatych" wink.gif

W razie pytań, zapraszam na priv 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma opcji kupić Alfy GT w przyzwoitym stanie za 15 tys. W tej cenie same ulepy.

Dokładnie. Niektórym się chyba wydaje że wszystkie Alfy chodzą po 5k zlosnik.gif

W tym budżecie da się kupić Stilo Abarth/GT. 2,4l 5 cylindrów, 8,5 do 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po odpieciu czujnika pedalu sprzegla, jak na elektroniczna przepustnice, jest super da sie z

> miedzygazem redukowac

> pozdr.

A wtedy ponoc spalanie rosnie biglaugh.gif Nie ma zadnego oficjalnego rozwiazania? Temat w ogole dotyczy wszystkich R6 z elektroniczna przepustnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wtedy ponoc spalanie rosnie Nie ma zadnego oficjalnego rozwiazania? Temat w ogole dotyczy

> wszystkich R6 z elektroniczna przepustnica?

Nie zauwazylem, a nawet jesli, to winilbym zmiane stulu jazdy biglaugh.gif przy miedzygazach musi wiecej spalac IThankYou.gif

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ibiza 1.8T Cupra z okolic 2000r

> Miałem taką zabawkę kiedyś z roku 2001r.

> Bardzo dobrze wspominam ten samochód

potwierdzam , kumpel to ujeżdza , gaz u niego pracuje 0-1 , zmienił turbo , nie wystroił , a samochód nie chce sie zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.