Skocz do zawartości

Wężyk zasilający do spłuczki - se poprawiłem


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji wymiany zaworu zamykającego wodę postanowiłem - za radą starszyzny AK - wymienić wężyk, bo te wiadomo pęcają co jakiś czas. Chciałem coś porządnego, więc kupiłem nie gumowy w oplocie, ale taki ze stali nierdzewnej. I wszystko fajnie, poza jedną sprawą - wężyk jest "karbowany", przy napełnianiu wpada w wibracje i huczy/wyje... icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

Wystarczy dotknąć go ręką i cisza (poza oczywiście szumem wody).

Da się z tym coś zrobić? blush.gifsciana.gif

edyta - coś w ten deseń

800_800_a3239b628ae52b63f4bae746ee23d4e035e344582d88186ca877ce9c598a9ee8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji wymiany zaworu zamykającego wodę postanowiłem - za radą starszyzny AK - wymienić wężyk,

> bo te wiadomo pęcają co jakiś czas. Chciałem coś porządnego, więc kupiłem nie gumowy w

> oplocie, ale taki ze stali nierdzewnej. I wszystko fajnie, poza jedną sprawą - wężyk jest

> "karbowany", przy napełnianiu wpada w wibracje i huczy/wyje...

> Wystarczy dotknąć go ręką i cisza (poza oczywiście szumem wody).

> Da się z tym coś zrobić?

A jakby go opatulić czymś / podwiązać do stałego elementu w połowie długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowałeś coś - kto Ci to polecił? A nie kazali Ci zamontować na sztywno stalową ocynkowaną fi.32? Było by mega bezpiecznie.

Kup coś normalnego. Byle nie w castoramie i czy tesko na połczyńskiej Podjedź do normalnej hurtowni hydraulicznej czy sklepu (połczyńska 75-może nadal działa). Valvexa na przykład, albo coś innego z gęstym oplotem.

Nie wiem co Wy z tymi wężykami? Oczadziali? Chaty po 700tyś a za dobry wężyk żal 40zł panic.gif

Przecież wystarczy dobrze to założyć i będzie działać. Mechanicznie to pękają jak się robi takie sztuczki, albo jak jest "zimny kibel" i ciągle wykrapla wodę i koroduje.

w4.png

w5.png

w6.png

A wystarczy klucz i szczupak do kontry przy dokręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma szersze nakrętki na końcach - aż tyle chyba się nie skurczy...

Z doświadczenia wiem, że termokurcz zmniejsza swoje wymiary o ok. 50%, więc powinno dać radę.

Sam zaś mam wężyk do pralki opatulony w otulinę piankową, całość owinięta taśmą "na aligatory" grinser006.gif (zwaną też taśmą McGivera smile.gif) i nie wygląda to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co Wy z tymi wężykami? Oczadziali? Chaty po 700tyś a za dobry wężyk żal 40zł

Kupilem najdrozszy wezyk, jaki mieli w hurtowni hydraulicznej (patrzylem tez w sklepie specjalizujacym sie w armaturze oraz w marketach - nic lepszego nie widzialem, co najwyzej to samo) za... 25zl. No kurcze nie znalazlem drozszego. Pani premier, jaka rzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogubiłem się - najpierw piszesz, że przekombinowałem, bo kupiłem droższy wężyk, a potem pytasz,

> czy mi żal 40 zł na węzyk...

No dziwię się.

Te 40 to górką rzuciłem. Niech będzie ze złota.Byle normalny.

Przekombinowałeś bo kupiłeś coś co raczej Ci przeszkadza niż służy. A wystarczyło kupić normalny wężyk w normalnym oplocie za normalną cenę. Ktoś Cię postraszył pękaniem, zalaniem no i masz coś co jest chyba niezbyt praktyczne.

No bo...

Pancerny wężyk - pewnie ciężko go ułożyć tak jakbyś chciał -sztywna bestia.

Porady: - okleić, zapiankować, zabudować itp... hehe.gif - ciekawe co jeszcze koledzy wymyślą, żeby zlikwidować to dudnienie rezonansowe.

To jak z klejonym akwarium - komuś zawsze gdzieś pękło i zalało dom. Tylko nigdy nie wiadomo komu i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dziwię się.

> Te 40 to górką rzuciłem. Niech będzie ze złota.Byle normalny.

> Przekombinowałeś bo kupiłeś coś co raczej Ci przeszkadza niż służy. A wystarczyło kupić normalny

> wężyk w normalnym oplocie za normalną cenę. Ktoś Cię postraszył pękaniem, zalaniem no i masz

> coś co jest chyba niezbyt praktyczne.

> No bo...

> Pancerny wężyk - pewnie ciężko go ułożyć tak jakbyś chciał -sztywna bestia.

> Porady: - okleić, zapiankować, zabudować itp... - ciekawe co jeszcze koledzy wymyślą, żeby

> zlikwidować to dudnienie rezonansowe.

> To jak z klejonym akwarium - komuś zawsze gdzieś pękło i zalało dom. Tylko nigdy nie wiadomo komu i

> gdzie.

To sa nieklejone akwaria? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dziwię się.

> Te 40 to górką rzuciłem. Niech będzie ze złota.Byle normalny.

> Przekombinowałeś bo kupiłeś coś co raczej Ci przeszkadza niż służy. A wystarczyło kupić normalny

> wężyk w normalnym oplocie za normalną cenę. Ktoś Cię postraszył pękaniem, zalaniem no i masz

> coś co jest chyba niezbyt praktyczne.

> No bo...

> Pancerny wężyk - pewnie ciężko go ułożyć tak jakbyś chciał -sztywna bestia.

> Porady: - okleić, zapiankować, zabudować itp... - ciekawe co jeszcze koledzy wymyślą, żeby

> zlikwidować to dudnienie rezonansowe.

> To jak z klejonym akwarium - komuś zawsze gdzieś pękło i zalało dom. Tylko nigdy nie wiadomo komu i

> gdzie.

Gdybym wiedział, ze będzie hałasował, to bym kupił "zwykły". grinser006.gif

Poszedłem do sklepu, powiedziałem panu ocb, polecił ten jako "niezniszczalny", więc nie żałowałem "40 zł" i kupiłem. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym wiedział, ze będzie hałasował, to bym kupił "zwykły".

> Poszedłem do sklepu, powiedziałem panu ocb, polecił ten jako "niezniszczalny", więc nie żałowałem

> "40 zł" i kupiłem.

To teraz musisz czekać w kibelku aż woda napełni spłuczkę, albo się przyzwyczaić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idac tym tropem, to lepiej niech Pyrek se dolek gdzies za szopa wykopie, nie bedzie problemow z

> wezykami.

Radźmy z sensem!. To ważna rzecz ten wężyk i nie można Pyrka zostawić bez wężyka lub co gorsza z wyjącym wężykiem.

Proponuję korytko z karton-gipsu wokół wibrującego wężyka, wypełnione pianką budowlaną, zaszpachlować, pomalować i przykleić płytki pod gust małżonki Pyrka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję korytko z karton-gipsu wokół wibrującego wężyka, wypełnione pianką budowlaną,

> zaszpachlować, pomalować i przykleić płytki pod gust małżonki Pyrka.

Fachowca milo posluchac.

claps.gif

Powaznie, to faktycznie, zamiast isc w samodzielke, lepiej kupic nowy wezyk, taki jak sie nalezy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radźmy z sensem!. To ważna rzecz ten wężyk i nie można Pyrka zostawić bez wężyka lub co gorsza z

> wyjącym wężykiem.

> Proponuję korytko z karton-gipsu wokół wibrującego wężyka, wypełnione pianką budowlaną,

> zaszpachlować, pomalować i przykleić płytki pod gust małżonki Pyrka.

Ja zawsze chcialem miec radio, a dokladniej glosniki podlaczone do radia i tv umieszczone w lazience i w takim przypadku wystarczyloby wlaczyc dzwiek. Ma to dodatkowa zalete, bo i pierdnac sobie mozna, jak gosci ma sie na kwadracie, i o rzygnieciu nikt sie nie dowie w polowie imprezy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym wiedział, ze będzie hałasował, to bym kupił "zwykły".

> Poszedłem do sklepu, powiedziałem panu ocb, polecił ten jako "niezniszczalny", więc nie żałowałem

> "40 zł" i kupiłem.

Było zrobić tak jak Esol pisał a nie kupować rurę karbowaną do wyrobu wężownic hehe.gif, sprzedawca też jest mądry żeby takie pomysły sprzedawać sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było zrobić tak jak Esol pisał a nie kupować rurę karbowaną do wyrobu wężownic , sprzedawca też

> jest mądry żeby takie pomysły sprzedawać

Następny... pad.gif

Poza tym to foto poglądowe - nic innego na szybko nie znalazłem. Wężyk czy rura karbowana - jak zwał tak zwał - toto wisiało przy innych wężykach, ma zakończenia i uszczelki, więc raczej żadnej wężownicy z tego nie ukręce. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porady: - okleić, zapiankować, zabudować itp... - ciekawe co jeszcze koledzy wymyślą, żeby

> zlikwidować to dudnienie rezonansowe.

Rzecz najprostsza z możliwych: wyłączyć z eksploatacji... grinser006.gif będzie cicho, tylko wodę do kibelka trzeba będzie wiaderkiem wlewać... hehe.gifbiglaugh.gif

Co do wężyków: mam z Castoramy, Mateo, hiszpańskie, z gumy EPDM, w oplocie nierdzewnym i mają się doskonale. Bez kombinowania, podchodów i wydziwiania. Dostępna była (jest?) pełna gama wymiarów i końcówek: pralka, spłuczka, baterie sztorcowe - wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Następny...

> Poza tym to foto poglądowe - nic innego na szybko nie znalazłem. Wężyk czy rura karbowana - jak

> zwał tak zwał - toto wisiało przy innych wężykach, ma zakończenia i uszczelki, więc raczej

> żadnej wężownicy z tego nie ukręce.

Tak to jest jak ktoś coś wymyśli a ktoś inny adaptuje to do innych rzeczy a potem takie jaja wychodzą grinser006.gif, normalnie te rury sprzedaje się w rolkach, i zakuwa złącza specjalnymi przyrządami "na budowie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Valvexa na przykład, albo coś

> innego z gęstym oplotem.

> Nie wiem co Wy z tymi wężykami? Oczadziali? Chaty po 700tyś a za dobry wężyk żal 40zł

Zapodaj linka do jakiegoś dobrego, bo też przybieram się do wymiany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na dobrą sprawę popełniłeś druciarstwo, bo zamiast usunąć przyczynę - usunąłeś skutek

No nie bardzo, bo właśnie nastąpiło usunięcie przyczyny rezonansu. Rezonans można było zlikwidować na dwa sposoby: zmienić długość wężyka lub zmienić prędkość przepływu wody. Owinięcie szmatą to byłoby usunięcie skutku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.