Skocz do zawartości

Mondeo MkIV 1.8 tdci na co zwrócić uwagę?


kAzAA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie mondeo mk4, mam pewien egzemplarz do obejrzenia dla kolegi. Posiadam vin, jednak nie ETIS mi go nie wyszykuje frown.gif są jakieś inne sposoby, żeby sprawdzić historię? Auto poflotowe krajowe.

Przy okazji na co zwrócić uwagę w 1.8 tdci, z czym najczęściej się borykają? Auto ma 160kkm, DPF chyba nie ma ten silnik z tego co wyczytałem. Przy tym przebiegu pewnie standard, a więc 2mas, sprzęgło, wtryski, turbo. Na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kilka pytań odnośnie mondeo mk4, mam pewien egzemplarz do obejrzenia dla kolegi. Posiadam vin,

> jednak nie ETIS mi go nie wyszykuje

w ogole nie pokazuje?

to upewnij sie, ze VIN jest poprawny

jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby chociaz podstawowych informacji o samochodzie nie bylo na tej stronie

> DPF

> chyba nie ma ten silnik z tego co wyczytałem.

nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mały błąd przy spisaniu, pokazuje teraz podstawowe informacje smile.gif

Czy można sprawdzić historię serwisową w aso, jak to jest w fordzie spineyes.gif tylko dane aso, czy mogę sprawdzić każdym aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dwumas, bo w tych silnikach nie jest zbyt trwały.

Pewnie rozrząd nie był jeszcze robiony, zatem przy około 200tkm czeka Cię wymiana. Niestety dodatkowo jest do wymiany kaseta i robią się w sumie koszty 1500-2000zł.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim dwumas, bo w tych silnikach nie jest zbyt trwały.

> Pewnie rozrząd nie był jeszcze robiony, zatem przy około 200tkm czeka Cię wymiana. Niestety

> dodatkowo jest do wymiany kaseta i robią się w sumie koszty 1500-2000zł.

> Pozdr

Dzięki, jak rozumiem rozrząd jest na łańcuchu, że taki interwał wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, auto obejrzane i mam mieszane uczucia do jednej rzeczy, a mianowicie tej:

th_20150217_170849_zpspo7wyavj.jpg

th_20150217_170854_zpsifbwxdd2.jpg

Czy taki nalot rdzy jest normalny przy 170 kkm??

Śruby widać nie ruszane, wnętrze zadbane, silnik odpalił od razu (zimny był), turbo ciche, zawieszenie też chodziło super, silnik bez wycieków, oleju w dolocie mało z odmy, ale ta rdza oslabiony.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem kilku ownerów 1.8 tdci i nikt nie ma takiego nalotu, auto z opola, może po powodzi niewiem.gif na pewno długo nikt nie ruszał, więc w środku już byłby chyba nieciekawy zapach, albo zalana była tylko komora silnika, podejrzany temat sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popytałem kilku ownerów 1.8 tdci i nikt nie ma takiego nalotu, auto z opola, może po powodzi na

> pewno długo nikt nie ruszał, więc w środku już byłby chyba nieciekawy zapach, albo zalana była

> tylko komora silnika, podejrzany temat

W FF2 1.8 tdci też tego nie miałem więc to jakaś lipa jest. Może być po powodzi - środek można wymienić ok.gif ew. stał z otwartą maską na dworze hehe.gif typowe dla Forda - pewnie zepsuty u mechanika stał hehe.gifhehe.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do 2007 roku w kasecie był bezobsługowy łańcuch, po 2008 roku "ulepszyli" i włożyli pasek .

> Wymiana co 200tkm lub 10 lat.

Jakie koszty mniej więcej w niezależnym zakładzie na zamiennikach pasek+osprzęt+kaseta? Aso wyceniło na 4,5 K yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie koszty mniej więcej w niezależnym zakładzie na zamiennikach pasek+osprzęt+kaseta? Aso

> wyceniło na 4,5 K

Kaseta występuje tylko w oryginale, ja robiłem u "Zbycha" wcześniej miałem wymieniony tylko ten górny pasek (bo ktoś nie wiedział, że kasetę też trzeba wymienić), w sumie tak jak wcześniej pisałem za całość z robotą 1500-2000zł powinieneś się zmieścić.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popytałem kilku ownerów 1.8 tdci i nikt nie ma takiego nalotu, auto z opola, może po powodzi na

> pewno długo nikt nie ruszał, więc w środku już byłby chyba nieciekawy zapach, albo zalana była

> tylko komora silnika, podejrzany temat

Ale u nas powódź była w 1997 roku, wtedy tego mondeo jeszcze w planach nie było hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.