Skocz do zawartości

10W60


coenmz

Rekomendowane odpowiedzi

Spece od olejów, wspomóżcie dobrą radą.

Pasuje mi zamówić oliwę do gracika. Następujące opcje są dostępne:

Synthoil Race Tech GT1 10W60 za 55 euro

Valvoline VR1 Racing 10W-60 za circa 60 euro

Shell Helix Ultra Racing 10W60 za 55 euro

Castrol Edge 10W60 za 55 euro

Motul V300 wychodzi horrendalnie drogo bo trzeba by wydać coś koło 105 euro za 6 litrów. Podobnie wychodzi Selenia Racing. Nie kosztuje ona może 100 euro ale coś koło 80 euro musiałbym wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych co podałeś to LM, patrzyłeś może na Fuchs Titan Race Pro S?

Cena jest z kosmosu - tym bardziej, że ja potrzebuję jakieś 5,5l na sama wymianę. a pasuje jeszcze litr mieć na dolewki.

EDIT: to nie ta oliwa. Ale generalnie w mojej okolicy dostanie Fuchsa, Millersa, Red Line jest dość trudne a zamawianie oleju z drugiego końca Europy to chyba przekombinowany pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Synthoil Race Tech GT1 10W60 za 55 euro

> Valvoline VR1 Racing 10W-60 za circa 60 euro

> Shell Helix Ultra Racing 10W60 za 55 euro

> Castrol Edge 10W60 za 55 euro

> Motul V300 wychodzi horrendalnie drogo bo trzeba by wydać coś koło 105 euro za 6 litrów. Podobnie

....

Poszukaj dobrze, każdy z nich znajdziesz taniej z dostawą do domu.

Nawet w ATU, zażądaj dodatkowo jeszcze kupon rabatowy na 5 lub 10 euro np. z sovendusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....

> Poszukaj dobrze, każdy z nich znajdziesz taniej z dostawą do domu.

Akurat te ceny mi pasują. To nie jest jakiś zaporowy preis.

> Nawet w ATU, zażądaj dodatkowo jeszcze kupon rabatowy na 5 lub 10 euro np. z sovendusa.

ATU omijam szerokim łukiem z przyczynek ideowo-doświadczeniowych. Poza tym boje się, że jak po raz kolejny sprzedawca zacznie mi tłumaczyć, że kupuje nie to co chce to go zabiję gołymi rękami. Mam dość debat pod tytułem "a te świece to nie są do samochodu! A ten olej to nie jest do Fiata! A to nie jest do...!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ATU omijam szerokim łukiem z przyczynek ideowo-doświadczeniowych. Poza tym boje się, że jak po raz

> kolejny sprzedawca zacznie mi tłumaczyć, że kupuje nie to co chce to go zabiję gołymi rękami. ...

ATU podałem tylko jako przykład, gdyż jest ogólnie znany.

A jeśli już robisz zakupy w ATU, to przecież nie masz obowiązku się spowiadać sprzedawcy, wystarczy w domu włączyć komputer, wybrać, zamówić, zapłacić, wybrać najbliższy sklep do odbioru i Twoja wizyta w sklepie nie będzie dłuższa niż 3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ATU podałem tylko jako przykład, gdyż jest ogólnie znany.

> A jeśli już robisz zakupy w ATU, to przecież nie masz obowiązku się spowiadać sprzedawcy, wystarczy

> w domu włączyć komputer, wybrać, zamówić, zapłacić, wybrać najbliższy sklep do odbioru i Twoja

> wizyta w sklepie nie będzie dłuższa niż 3 minuty.

Masz jakiś godny polecenia sklep wysyłkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, on tani jest, ogólnie ich oleje są w super cenach. Mam dwa sklepy u siebie pod nosem, w jednym

> 102zł a w drugim 110 właśnie

godny uwagi jest tez gulf 5w50...tego uzywam w SC...100pln/4l

Do VC 2.2dti od 6 lat leje Gulf 5w-40 Formula G ....ok 80pln/4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena jest z kosmosu - tym bardziej, że ja potrzebuję jakieś 5,5l na sama wymianę. a pasuje

> jeszcze litr mieć na dolewki.

A po przejechaniu 1000km już przestaniesz dolewać? grinser006.gif

Upalam valvoline'a i wszystko działa wyśmienicie. Nawet miałem ostatnio przygodę z pompą oleju - rozpadła sie ze starości przy 6000 obr/min i przejechałem bez ciśnienia jakiś kilometr - leciutko caciągnęło korbowe panewki, wał cały - założyłem nowe, pompę zmieniłem i śmiga.

Nie wiem jak u Ciebie ale moje 2.0 bierze litr na tysiąc w pełnym upalaniu. Przy emeryckiej jeździe litr na 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakiś godny polecenia sklep wysyłkowy?

Co do olejów, to kupuję, w zależności od potrzebnej marki i rodzaju oleju, w tych:

- reifenexpress100 przez ebay

- bandel-autoteile też przez ebay

- autoteile-meile.de bezpośrednio

dużo części kupuję też od getyourparts24 i jego pochodnych przez ebay.

Raz przysłali 2 różne rzeczy zamiast jednakowych. Jeden telefon i pomyłka załatwiona w ciągu doby (natychmiast wysłali właściwą rzecz nie czekając na moją wysyłkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ok, a jak wypada na tle innych?

> Bo jak na razie dalej nie wiem co zamówić.

Zimą też chcesz lać 10W60 ?

To jest "smoła".

Valvo jest sprawdzony w boju więc można lać.

Natomiast jeśli to nie będzie upalane na torze kółko w kółko,

to raczej bym poszedł w 5w50.

Ale na ten temat dyskutować nie ma sensu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po przejechaniu 1000km już przestaniesz dolewać?

Bardzo możliwe. Raczej dużo km w tym roku nie zrobię.

> Upalam valvoline'a i wszystko działa wyśmienicie. Nawet miałem ostatnio przygodę z pompą oleju -

> rozpadła sie ze starości przy 6000 obr/min i przejechałem bez ciśnienia jakiś kilometr -

> leciutko caciągnęło korbowe panewki, wał cały - założyłem nowe, pompę zmieniłem i śmiga.

> Nie wiem jak u Ciebie ale moje 2.0 bierze litr na tysiąc w pełnym upalaniu. Przy emeryckiej jeździe

> litr na 3 tys.

1200km emeryckiej jazdy nie powoduje ubytków na bagnecie. Przy upalaniu się dopiero okaże. Zeszły sezon nie dał zbyt wielu okazji żeby porządnie go przegonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimą też chcesz lać 10W60 ?

> To jest "smoła".

Zimą auto nie jeździ.

> Valvo jest sprawdzony w boju więc można lać.

Też używałem Valvo w poprzednim aucie.

> Natomiast jeśli to nie będzie upalane na torze kółko w kółko,

> to raczej bym poszedł w 5w50.

Raczej na pewno nie będzie.

> Ale na ten temat dyskutować nie ma sensu

Skoro tak mówisz...

A miałeś styczność z Mobilem albo LM? Na oba mam dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimą auto nie jeździ.

ok.gif

> Też używałem Valvo w poprzednim aucie.

ok.gif

> Raczej na pewno nie będzie.

Przemyśl 5w50.

> Skoro tak mówisz...

zlosnik.gif

Nie ja, TY: "Poza tym boje się, że jak po raz kolejny sprzedawca zacznie mi tłumaczyć, że kupuje nie to co chce to go zabiję gołymi rękami." grinser006.gif

> A miałeś styczność z Mobilem albo LM? Na oba mam dobrą cenę.

Mobila u nas miliard podróbek, na LM nie jeździłem ale śmiało bym do siebie wlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mobila u nas miliard podróbek, na LM nie jeździłem ale śmiało bym do siebie wlał.

Jak kupujesz z zaufanego źródła czyli z dużych hurtowni motoryzacyjnych to ryzyka na podróbki nie masz.

Jak ktoś żydzi 10 zł i zaopatruje się na giełdach lub allegro to sam sobie bat na dupę kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kupujesz z zaufanego źródła czyli z dużych hurtowni motoryzacyjnych to ryzyka na podróbki nie

> masz.

> Jak ktoś żydzi 10 zł i zaopatruje się na giełdach lub allegro to sam sobie bat na dupę kręci.

Zawsze jest ryzyko.

Najciemniej pod latarnią ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wczoraj udało się po części zrealizować założony plan.

11130778_957293150967775_2094108513_n.jpg

Płukanka wlana, 10 minut na wolnych i spuszczamy. podczas spuszczania nie zaobserwowałem zjawisk o których pisali internauci: szlamu, gryzącego zapachu. Owszem, olej pachniał płukanką, ale to wszystko.

WP_20150419_17_59_41_Pro.jpg

Na zdjęciu widać, że ktoś postanowił zastąpić oryginalna uszczelkę gruba warstwą silikonu. Z tego miejsca życzę tej osobie aby następnym razem gdy wpadnie na taki pomysł (wybaczcie!) posrała się jeżami.

W misce zero jakiegoś szlamu czy nagaru. Bez problemu dało się spłukać to co w niej było.

11118107_957361364294287_599470913_n.jpg

Oliwka wlana

WP_20150419_21_55_08_Pro.jpg

Nie widzę żadnych zmian w stosunku do Shell Helix 10W60 na którym auto zrobiło wcześniejsze 10 tyś km. Nie zmienił się dźwięk silnika, nie zmieniło się jakoś specjalnie ciśnienie czy temp oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.