Skocz do zawartości

Zakup uno 1.0 fire


grog

Rekomendowane odpowiedzi

> a jak ze spalaniem i ile to wyciagnie , co ile wymiania sie rozrzad.

> dzieki

Spalanie - jadąc w miarę ekonomicznie można zejść do 5-5,5 l/100km. Niektórym udawało się nawet poniżej 5, ale to przy bardzo spokojnej, niemal jednostajnej jeździe przy minimalnym ruchu.

Jak się na trasie trochę pociśnie, dojdzie do tego jakiś korek czy górki, do 6 spali. W mieście - zależy jakie trasy i jakie miasto. Na krótkich odcinkach, gdzie dodatkowo więcej się stoi niż jedzie (czyli przebijając się co dzień przez centrum), Uniak potrafił dojść do 9-10 (zaznaczam, to ekstremalne warunki).

Zadbany, standardowy silnik przy niedużym obciążeniu, te 140-150 pojedzie, 120 osiągnie w rozsądnym czasie (jak na auto tego typu). Jak zapakujesz 5 osób i bagaż, to czas oczekiwania na 130 jest na tyle długi, że w praktyce nieosiągalny wink.gif Generalnie źle nie jest - buda lekka więc 45KM jakoś sobie radzi.

Rozrząd - silnik jest bezkolizyjny, więc nie ma takiego ciśnienia że jak się zerwie to koniec. Co ile się wymienia nie wiem, mój w oryginalnym silniku miał na pewno grubo ponad 100.000km. Wymiana samego rozrządu to przysłowiowa "bułka z masłem", sam nie będąc mechanikiem bez problemu zdjąłem, założyłem i ustawiłem pasek. Potrzebny jest tylko podnośnik, klucz do kół, klucze 10 i 13 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie - jadąc w miarę ekonomicznie można zejść do 5-5,5 l/100km. Niektórym udawało się nawet

> poniżej 5, ale to przy bardzo spokojnej, niemal jednostajnej jeździe przy minimalnym ruchu.

> Jak się na trasie trochę pociśnie, dojdzie do tego jakiś korek czy górki, do 6 spali. W mieście -

> zależy jakie trasy i jakie miasto. Na krótkich odcinkach, gdzie dodatkowo więcej się stoi niż

> jedzie (czyli przebijając się co dzień przez centrum), Uniak potrafił dojść do 9-10

> (zaznaczam, to ekstremalne warunki).

> Zadbany, standardowy silnik przy niedużym obciążeniu, te 140-150 pojedzie, 120 osiągnie w rozsądnym

> czasie (jak na auto tego typu). Jak zapakujesz 5 osób i bagaż, to czas oczekiwania na 130 jest

> na tyle długi, że w praktyce nieosiągalny Generalnie źle nie jest - buda lekka więc 45KM

> jakoś sobie radzi.

W mieście udawało mi się osiągnąć spalanie 6 z niewielkim ogonkiem i to jeżdżąc w różnych warszawskich warunkach - trochę korków, a gdzie się dało dość dynamicznie zlosnik.gif i ponad 500 km na jednym baku wyszło

A z prędkości to i wyższe rozwija z pełnym bagażnikiem - dałoby się nawet mandat na autostradzie dostać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mieście udawało mi się osiągnąć spalanie 6 z niewielkim ogonkiem i to jeżdżąc w różnych

> warszawskich warunkach - trochę korków, a gdzie się dało dość dynamicznie i ponad 500 km na

> jednym baku wyszło

> A z prędkości to i wyższe rozwija z pełnym bagażnikiem - dałoby się nawet mandat na autostradzie

> dostać

mi po warszawie palil 6,5 l/100 km a z ta predkoscia to fakt, licznikowo go zamknalem jak mialem jeszcze ori licznik grinser006.gif licznika sieny raczej sie nie zamknie przy 1.0 wpysk.gif przy obciazeniu w 4 osoby, trumna na dachu (w sensie ten bagaznik grinser006.gif ) spokojnie 140 jechalem a nie mialem pedału w podlodze grinser006.gif a i ja mialem rozrząd ktory mial 11 lat i niecale 60 kkm najechanie, wymienilem na wszelki wypadek, ale wtedy nie wiedzialem ze silnik jest bezkolizyjny, teraz drugi pasek ma prawie 5 lat i 40 kkm najechane, ale postanowilem ze dopoki sie nie zerwie to go nie wymieniam biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie jakie osiągnąłem to 4,2-11l/100km tongue.gif

silnik bezkolizyjny, wg producenta wymiana rozrządu co 115kkm, ale nie ma presji... się zerwie to nic...

poza tym to co w każdym Uno, rdzy szukać a raczej auta bez niej (raczej nie wykonalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spalanie jakie osiągnąłem to 4,2-11l/100km

> silnik bezkolizyjny, wg producenta wymiana rozrządu co 115kkm, ale nie ma presji... się zerwie to

> nic...

> poza tym to co w każdym Uno, rdzy szukać a raczej auta bez niej (raczej nie wykonalne)

To i w trasie spalanko wyszło mi 4,7 L/100km przy 2 osobach z bagażami jadąc zwykłymi krajówkami z częstymi ograniczeniami prędkości i przejazdami przez mniejsze i większe miejscowości + troszkę miasta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wg producenta wymiana rozrządu co 115kkm

co 105 grinser006.gif

> To i w trasie spalanko wyszło mi 4,7 L/100km przy 2 osobach z bagażami jadąc zwykłymi krajówkami z

> częstymi ograniczeniami prędkości i przejazdami przez mniejsze i większe miejscowości +

> troszkę miasta

to ja od kiedy mam gaz, to w 2 osoby jadac ciagle 130 kmh spalil mi 8l/100km, a inny wyjazd wlasnie zajebany po brzegi z bagaznikiem na dachu jadac do 100 kmh spalil mi 7,5l/100kmh, ale podkreslam, to gaz cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mieście udawało mi się osiągnąć spalanie 6 z niewielkim ogonkiem i to jeżdżąc w różnych

> warszawskich warunkach - trochę korków, a gdzie się dało dość dynamicznie i ponad 500 km na

> jednym baku wyszło

6 z ogonkiem to nie jest 500 tylko 650-700 km na baku. Chyba ze ten ogonek liczysz w parzystych litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mając między 1 a 0 kresek paliwa wlałem pod korek jakieś 33 l...

Jeśli dobrze pamiętam to masz 1.0 na gaźniku, czyli plastikowy zbiornik, czyli teoretycznie 42L, więc w sytuacji którą opisujesz to prawie 9L powinno Ci zostać jeszcze w zbiorniku. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze pamiętam to masz 1.0 na gaźniku, czyli plastikowy zbiornik, czyli teoretycznie 42L,

> więc w sytuacji którą opisujesz to prawie 9L powinno Ci zostać jeszcze w zbiorniku.

Zgadza się i mogło zostać jeszcze w baku te kilka litrów, bo nigdy go do zera nie wysuszyłem, tylko polegałem na odczycie z zegarów... A na zbiorniku rzeczywiście jest wytłoczona pojemność 42 l, ale o tym przekonałem się dopiero jakiś czas później po osiągnięciu tego wyniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ach

> łezka mi sie w oku kreci,

> kiedys w takim uno 1.0 FIRE LPGpojechałem na wakacje to zrobiłem kilkka tysiecy km. nocleg tez w

> aucie.

> rdza - progi, podłoga, mocowanie amortyzatorów - szczególnie tył.

tył to pół biedy, bo amortyzator ci wpadnie ale jest sprezyna w innym miejscu zlosnik.gif gorzej jak przód już idzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Na co zwrocic szczegolna uwage przy zakupie 1.0 fire .

> Dzieki

Czy jeszcze ma drzwi hehe.gif U nas wymieniliśmy ok 100 tyś rozrząd a 170 km/h na liczniku bez problemu parę lat temu zlosnik.gif Teraz szukam drzwi do tego padła i nic ciekawego nie ma w kolorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.