Jump to content

Renowacja motocykla z zamiarem rejestracji na zabytek

Recommended Posts

Cześć!

Mam sobie taką fajną WSK z 1972 roku z papierami od pierwszego właściciela w dosyć rzadkim kolorze bo niebiesko szarym (oryginał). Wszystko już rozebrałem na części kompletuje braki (wszystko z epoki jeśli do spotkania to nowe/nie używane).

Problem mam z tabliczką znamionową bo jest tak jakoś dziwnie skorodowana że nie czytelna (nr ramy silnika można odczytać ale to co farba nanosili to bardzo słabo) co z tym zrobić?

Czy cały proces renowacji tj malowania i skłądania jakoś dokumentować fotograficznie?

Jakie są dokłądne kroki postępowania bo wiem tylko tyle że jak sobie wszystko złoże mam zawołać rzeczoznawce dać 500 zł za opinię iśc do konserwatora, przegląd i do urzędu ale może wiecie o jakiś szczegółach o których mi nic nie powiedzieli confused.gifzlosnik.gif

W kolejce czekają następne zlosnik.gif

http://allegro.pl/listing/listing.php?or...-isqm-2-mt-0113

wybierzesz odpowiednią dla Twojego modelu....i tyle...

chyba, że chcesz przejść 100% legalną ścieżkę, to musisz udać się do SKP w celu nabicia tabliczki zastępczej - jest wielości prawie połowy kartki A4, diagnosta wybije Ci nowe numery, przynituje gdzieś tabliczkę.....przejrzyj lepiej allegro wink.gif

> http://allegro.pl/listing/listing.php?or...-isqm-2-mt-0113

> wybierzesz odpowiednią dla Twojego modelu....i tyle...

> chyba, że chcesz przejść 100% legalną ścieżkę, to musisz udać się do SKP w celu nabicia tabliczki

> zastępczej - jest wielości prawie połowy kartki A4, diagnosta wybije Ci nowe numery,

> przynituje gdzieś tabliczkę.....przejrzyj lepiej allegro

gadalem z diagnostą też mi kazał kupić taką z allegro i nabić numery przynitowac i zapomnieć

> Pisałem na MK - temat przerabiałem naście lat temu, więc nie pamiętam szczegółów. Musisz zrobić

> białą kartę - można to zrobić samemu, ale czepiają się ponoć szczegółów formalnych.

> Rzeczoznawca właśnie za to bierze 5 stówek.

opowiedz jak on ocenia oryginalość procentową?

Bo siedzę na allegro, jeżdzę po bazarach i kupuję co znajdę z epoki najlepiej nowe tak żeby nie było nic nieoryginalnego ale cena tej wski rośnie w kosmos zlosnik.gif a na razie kompletowanie części...

Kogo polecasz do chromowania? Słyszałem że gosc w poznaniu dobrze robi

> Musisz go malować? Jak lakier jest w miarę zachowany to tylko odświeżyłbym go...

> Co do tabliczki - kiedyś do Junaka kupowałem odpowiednią

Muszę malować bo jeden boczek metalowy musiałem dokupić bo nie było więc będzie nowy lakier bo ledwo czarny idzie kupić a co dopiero w szarym kolorze...

Poza tym dużo jest na nim naklejek takich z epoki zlosnik.gif

> opowiedz jak on ocenia oryginalość procentową?

Rzeczoznawca przy wykonywaniu "białej karty" nie ocenia oryginalności - przynajmniej u mnie nie oceniał.

Jak nie zapomnę, to poszukam moich kart w domu,. zeskanuję i wrzucę na AK albo Ci na @. ok.gif