Skocz do zawartości

Klucz dynamometryczny i stosowanie przedłużek.


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak mocno przedłużka zmienia moment? Mam klucz dynamometryczny 3/8 i niestety miejsce jest takie,

> że ciężko podejść nawet z długą nasadką. Wymagana siła dokręcenia jest niewielka, bo tylko

> 10Nm.

nie zmienia, jesli nie jest łamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego "łamana" przedłużka miałaby zmienić moment?

bo jak za bardzo złamiesz, to część siły pójdzie na pokonanie oporu przegubu smile.gif

wogóle temat z d...

kolega co przykręca? zastawkę serca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem się upewnić, pytanie stąd że ktoś pisał tu kiedyś jakieś inne rzeczy.

no jeśli przedłużka jest prosta i nie z gumy (co by tylko zmniejszało moment), to jesli jakakolwiek różnica będzie, to pomijalna.

klucz ma skalibrowany wogóle? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jeśli przedłużka jest prosta i nie z gumy

A jakie ma znaczenie, czy kręcę prostą ręką, zgiętą w łokciu czy rurą stalową przedłużam, czy ciągnę za gumową linkę?

Klucz dynamometryczny ma mierzyć moment jakim końcówka działa na śrubę niezależnie od wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mocno przedłużka zmienia moment? Mam klucz dynamometryczny 3/8 i niestety miejsce jest takie,

> że ciężko podejść nawet z długą nasadką. Wymagana siła dokręcenia jest niewielka, bo tylko

> 10Nm.

Niektóre pytania as przerażające ?? Zapytam tak co przykręcasz, naprawdę zastawkę serca ?? Jakiej dokładności oczekujesz tzn. ile miejsc po przecinku 0,0001 ?? Potrafisz sobie wyobrazić jak "potężny" jest moment 10 Nm ?? Nawet jeśli użyjesz chińskiej przedłużki z ryżostopu to na bank się Tobie nie skręci przy takim potężnym momecie. Wiec dokręcaj ze świadomością że będzie ok...

PS. Oczywiście masz klucz kalibrowany, oraz pewność że 10 Nm które pokazuje klucz w rzeczywistości jest również równe 10 Nm ?? Bo jesli nie to Twoje poprzednie pytanie jest do niczego nie potrzebne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolory mnie nie interesują, ani marka w sumie Skalibrowany jest w każdym razie

> Żebyś mnie nie pytał znowu to klucz był wzorcowany w laboratorium w Nadarzynie

Wspaniale, oddaj do wzorcowania również przedłużkę niech określą przy jakim momencie odkształci się plastycznie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi tylko i wyłącznie o ten moment 10Nm, o matko panic.gif

Żeby wiedzieć na przyszłość. A tu zaraz, po co i na co facepalm%5B1%5D.gif

Człowiek chciałby się dowiedzieć czegoś z punktu widzenia fizyki, daje przykład i zaraz pytania czy ja zastawkę przykręcam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mi nie chodzi tylko i wyłącznie o ten moment 10Nm, o matko

> Żeby wiedzieć na przyszłość. A tu zaraz, po co i na co

> Człowiek chciałby się dowiedzieć czegoś z punktu widzenia fizyki, daje przykład i zaraz pytania czy

> ja zastawkę przykręcam...

Wiesz, piszesz ze posiadasz wzorcowany klucz w LABORATORIUM firmy Gedore (górna półka) i zadajesz takie pytania... zazwyczaj jak sie ma taki sprzęt to wie się do czego służy jak sie powinny zachowywać elementy przenoszace moment itp. Nie wiem moze dla mnie jest to tylko dziwne wink.gif

Ja mam JAKIŚ tam klucz, dla mnie ważniejsze jest żeby moment z jakim dokręcam był powtarzalny ! aczkolwiek nie mam pewności bo klucz nie był nigdzie sprawdzany ale do pracach przy samochodzie sprawdza się wystarczajaco !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jimbo22, udzielił mi odpowiedzi:

Quote:

nie zmienia, jesli nie jest łamana.


Ok, rozumiem.

Zapytał:

Quote:

klucz ma skalibrowany wogóle?


Więc odpowiedziałem.

Dla mnie jest to koniec dyskusji w tym momencie, bo wiedzę zaspokoiłem.

Klucz mam jaki mam, stać mnie na taki i stać mnie jeszcze na kalibrację w laboratorium w IC-są laboratoria czy firmy, które tym się trudnią, ale to nie jest przedmiotem dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.