Skocz do zawartości

Ile realnie spala E39 530d?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupna z pewnego źródła, przeanalizowałem sobie większość możliwych kosztów, jednak intryguje mnie spalanie. Mam 2 znajomych z E39 z tym motorem, skrzynie automat, opinie skrajnie różne.

Jeden twierdzi (ten od którego mam kupić), że miasto (Rybnik) max 11 litrów przy normalnej jeździe, bez zamulania i bez zasuwania, do 160 km/h w trasia na tempomacie 8 litrów.

Drugiemu żre 15 litrów w mieście i 10-11 w trasie. Tak jak ta pierwsza opcja OK, to druga wydaje mi się mega przesadzona, szczególnie że auto będzie dla mnie głównie w trasy.

Ten pierwszy, mechanik zresztą, twierdzi że skrzynia "uczy się" stylu jazdy kierowcy i dlatego niektórym żre jak potłuczona. Ja jestem nauczony ekojazdy, nie cisnę pedału gazu bez opamiętania, ale nie widzi mi się spalanie 11 litrów w trasie jadąc jednym tempem.

Macie jakieś swoje doświadczenia z tym motorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3.0D 197KM z automatem w E61.

Mi to auto nie chce spalić więcej niż 8.5 zlosnik.gif ale w korkach tym nie stoję, używam głównie do tras. Jak jechałem do Zakopca cały czas w sznurku aut 60-80 na godzinę to 5.5 spalił zlosnik.gif

Więc myślę, że jeśli nie masz zapieczonych hamulców i coś do myslenia między uszami to spokojnie poniżej do 10 możesz liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia wtrysków - jak leja to spalanie duże

te silniki pala dużo w porównaniu z wersja 218 km

Moj 204km (ta sama gereracja cr) pali mi w trasie 8-9l, w mieście zima 13l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moj 204km (ta sama gereracja cr) pali mi w trasie 8-9l, w mieście zima 13l

ta sama co 3.0d 184KM?

na trasie z prędkościami do 150, czy raczej 120-130?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku automatu,ale mnie E46touring(jest nieco cięższe od E39 sedan) 184kM z manualną skrzynią biegów pali 100%miasto jakieś 60l(pełen zbiornik)paliwa na 550-600km czyli ~10l/100km. ok.gifJak latałem po trasie w dwie osoby wychodzi 6,5/100km. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 3.0D 197KM z automatem w E61.

> Mi to auto nie chce spalić więcej niż 8.5 ale w korkach tym nie stoję, używam głównie do tras.

> Jak jechałem do Zakopca cały czas w sznurku aut 60-80 na godzinę to 5.5 spalił

> Więc myślę, że jeśli nie masz zapieczonych hamulców i coś do myslenia między uszami to spokojnie

> poniżej do 10 możesz liczyć.

no właśnie mój mechanik kupił sobie E61 3.0d z automatem i próbuję namówić go żeby mi sprzedał E39 (póki co chce dać swojej żonie wink.gif)

szczerze powiedziawszy, lepiej się czuję we wnętrzu E39, E61 mi zalatuje Passatem B6 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w przypadku automatu,ale mnie E46touring(jest nieco cięższe od E39 sedan) 184kM z

> manualną skrzynią biegów pali 100%miasto jakieś 60l(pełen zbiorni9k)paliwa na 550-600km czyli

> ~10l/100km. Jak latałem po trasie w dwie osoby wychodzi 6,5/100km.

tutaj konkretnie chodzi o E39 touring, ale automat. Manualem zrobiłem kiedyś sporą trasę, przyznaję, zafascynowało mnie to auto i nie oszczędzałem go w ogóle, miejscami pod 220 km/h a cała trasa raczej powyżej 140 i spalił 9 litrów. Jakbym go sam nie tankował to bym nie uwierzył...

Niestety automaty mają opinie paliwożernych, prawda to z tym "uczeniem się" kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zeszłym roku jechałem takim autem KRK->Świnoujście->KRK i przy jeździe powiedzmy przeciętnej,

> lekko dynamicznej wciągnęło 7,5l/100

jak czytam Twoje posty, to lekko dynamiczna to 150-180 km/h? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak czytam Twoje posty, to lekko dynamiczna to 150-180 km/h?

autostrada 140-160 momentami do 180, trasa 100-120 jechałem. Auto znajomego więc nie przeginałem zlosnik.gif

Autem się dość przyjemnie jeździ, ale wolałbym 540i, koszty utrzymania z LPG - zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> autostrada 140-160 momentami do 180, trasa 100-120 jechałem. Auto znajomego więc nie przeginałem

> Autem się dość przyjemnie jeździ, ale wolałbym 540i, koszty utrzymania z LPG - zbliżone.

ale weź kup nie zajeżdżone 540i za normalne pieniądze

za 15kpln mam do wyboru do koloru E39 z 3.0d, 540i na palcach jednej ręki

też wolałbym 540i, ewentualnie W210 E430, ale beemek jest mało, a Mercedesy się biodegradują samoistnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale weź kup nie zajeżdżone 540i za normalne pieniądze

> za 15kpln mam do wyboru do koloru E39 z 3.0d, 540i na palcach jednej ręki

> też wolałbym 540i, ewentualnie W210 E430, ale beemek jest mało, a Mercedesy się biodegradują

> samoistnie...

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/m...previousPage=lr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupna z pewnego źródła, przeanalizowałem sobie większość możliwych kosztów, jednak

> intryguje mnie spalanie. Mam 2 znajomych z E39 z tym motorem, skrzynie automat, opinie

> skrajnie różne.

> Jeden twierdzi (ten od którego mam kupić), że miasto (Rybnik) max 11 litrów przy normalnej jeździe,

> bez zamulania i bez zasuwania, do 160 km/h w trasia na tempomacie 8 litrów.

> Drugiemu żre 15 litrów w mieście i 10-11 w trasie. Tak jak ta pierwsza opcja OK, to druga wydaje

> mi się mega przesadzona, szczególnie że auto będzie dla mnie głównie w trasy.

> Ten pierwszy, mechanik zresztą, twierdzi że skrzynia "uczy się" stylu jazdy kierowcy i dlatego

> niektórym żre jak potłuczona. Ja jestem nauczony ekojazdy, nie cisnę pedału gazu bez

> opamiętania, ale nie widzi mi się spalanie 11 litrów w trasie jadąc jednym tempem.

> Macie jakieś swoje doświadczenia z tym motorem?

Moje 530d 218KM w trasie pali ok. 8l/100km przy spokojnej jeździe. Jeśli chodzi o miasto to żre pewnie właśnie koło 15l bo średnio na kompie pokazuje jakies 12l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupna z pewnego źródła, przeanalizowałem sobie większość możliwych kosztów, jednak

> intryguje mnie spalanie. Mam 2 znajomych z E39 z tym motorem, skrzynie automat, opinie

> skrajnie różne.

> Jeden twierdzi (ten od którego mam kupić), że miasto (Rybnik) max 11 litrów przy normalnej jeździe,

> bez zamulania i bez zasuwania, do 160 km/h w trasia na tempomacie 8 litrów.

> Drugiemu żre 15 litrów w mieście i 10-11 w trasie. Tak jak ta pierwsza opcja OK, to druga wydaje

> mi się mega przesadzona, szczególnie że auto będzie dla mnie głównie w trasy.

> Ten pierwszy, mechanik zresztą, twierdzi że skrzynia "uczy się" stylu jazdy kierowcy i dlatego

> niektórym żre jak potłuczona. Ja jestem nauczony ekojazdy, nie cisnę pedału gazu bez

> opamiętania, ale nie widzi mi się spalanie 11 litrów w trasie jadąc jednym tempem.

> Macie jakieś swoje doświadczenia z tym motorem?

w trasie da sie spokojnie zrobic 8 jadac 150-180 na tempomacie, wg mnie duzo latwiej niz ponizej 9 w korkach.

Uwazaj tylko na klapki w kolektorze, ale nie wszystkie auta mialy wiec moze Ci sie fartnie, do tego ponad norme trzeba robic filtr odmy i ta taka nowa smieszna obudowe trzeba dac. Reszta jak w kazdym dieslu bez dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jaaa, E34

> nie chce mi się tłumaczyć Straży Miejskiej żeby tego nie lawetowali i że to na pewno samo jeździ

E34 to po prostu lepsze auto od E39, wiem co mówię, miałem/mam obydwa zlosnik.gif Pomijając kwestie estetyczne, E34 jest po prostu lepiej wykonane i mniej delikatne. Przy wieku obydwu kwestie generacyjne schodzą na dalszy plan IMO. Poza tym E39 stanieje, na E34 z V8 zarobisz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w trasie da sie spokojnie zrobic 8 jadac 150-180 na tempomacie, wg mnie duzo latwiej niz ponizej 9

> w korkach.

> Uwazaj tylko na klapki w kolektorze, ale nie wszystkie auta mialy wiec moze Ci sie fartnie, do tego

> ponad norme trzeba robic filtr odmy i ta taka nowa smieszna obudowe trzeba dac. Reszta jak w

> kazdym dieslu bez dpf.

o eksploatację się nie boję, mój mechanik jest świrem beemkowym i jak jeszcze nie myślałem o zakupie to nieraz go widziałem jak wymienia coś na wszelki wypadek, na czym ja bym przejeździł kolejne 10kkm, auto w stanie dobrym jak na swój wiek...

ma sporo fajnych rzeczy w wyposażeniu, programowane webasto, programowane przewietrzanie, świetne fotele...

martwiło mnie tylko spalanie w trasie, bo auto z założenia do dużych odległości, a na 3000 km różnica 3-4 litrów na setkę jest już odczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje 530d 218KM w trasie pali ok. 8l/100km przy spokojnej jeździe. Jeśli chodzi o miasto to żre

> pewnie właśnie koło 15l bo średnio na kompie pokazuje jakies 12l/100km.

no i znowu rozbieżności - koledze Vader pali poniżej dyszki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E34 to po prostu lepsze auto od E39, wiem co mówię, miałem/mam obydwa Pomijając kwestie

> estetyczne, E34 jest po prostu lepiej wykonane i mniej delikatne. Przy wieku obydwu kwestie

> generacyjne schodzą na dalszy plan IMO. Poza tym E39 stanieje, na E34 z V8 zarobisz

ale E34 z V8 mam jedno w promieniu 2000 km...

ja jednak wolę kupić auto na miejscu i mieć go jutro do jeżdżenia a nie tracić kilka dni na wyjazd, rejestrację itp.

pojechałbym po auto, które będzie dla mnie zabawką, pewnie zostanie mi auto z NL bo W126 już coraz mniej w normalnym stanie, a muszę go kiedyś mieć, nie widzę innej opcji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o eksploatację się nie boję, mój mechanik jest świrem beemkowym i jak jeszcze nie myślałem o

> zakupie to nieraz go widziałem jak wymienia coś na wszelki wypadek, na czym ja bym przejeździł

> kolejne 10kkm, auto w stanie dobrym jak na swój wiek...

> ma sporo fajnych rzeczy w wyposażeniu, programowane webasto, programowane przewietrzanie, świetne

> fotele...

> martwiło mnie tylko spalanie w trasie, bo auto z założenia do dużych odległości, a na 3000 km

> różnica 3-4 litrów na setkę jest już odczuwalna

ja sie nie martwie, tylko uczulam jezeli masz klapki to kolektor jest czescia eksploatacyjna co 100tys km, nowy 1,8tys pln albo rzezba i wycinanie klapek.

Co do odmy to tak samo, filtr co zmiane oleju za 100 a komplet chyba co druga 200-300.

Do tego debilny patent napedu osprzetu z workiem rolek, napinaczy i paskow ktory jest najnizsza czescia przodu pojazdy i jak nie ma kompletu oslon to sie syfi niemilosiernie a potem zapieka i zrywa paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5,5 hehe na 70km

> Trasa jak napisano wyżej ok 8 9 po mieście 12+

> Zdazalo mi się i ok 20 przy "dynamicznej" jeździe

inaczej, zależy mi na tym, żeby auto paliło mi ok 8 litrów przy prędkościach do 150 km.h, stałych, autostradą, na tempomacie...

teraz przy stałych 140 km/h (powyżej jest głośno) Scenic pali mi 7 litrów ropy.

szybciej nie jeżdżę, chyba że mam taki dzień, ale wtedy akceptuje każde spalanie byle zap... bardzo szybko jechał grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o eksploatację się nie boję, mój mechanik jest świrem beemkowym i jak jeszcze nie myślałem o

> zakupie to nieraz go widziałem jak wymienia coś na wszelki wypadek, na czym ja bym przejeździł

> kolejne 10kkm, auto w stanie dobrym jak na swój wiek...

> ma sporo fajnych rzeczy w wyposażeniu, programowane webasto, programowane przewietrzanie, świetne

> fotele...

> martwiło mnie tylko spalanie w trasie, bo auto z założenia do dużych odległości, a na 3000 km

> różnica 3-4 litrów na setkę jest już odczuwalna

Jakbyś miał odpuścić daj znać więcej o tym samochodzie na PW smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> inaczej, zależy mi na tym, żeby auto paliło mi ok 8 litrów przy prędkościach do 150 km.h, stałych,

> autostradą, na tempomacie...

> teraz przy stałych 140 km/h (powyżej jest głośno) Scenic pali mi 7 litrów ropy.

> szybciej nie jeżdżę, chyba że mam taki dzień, ale wtedy akceptuje każde spalanie byle zap... bardzo

> szybko jechał

No to tyle spali ok.gif ale nie licz na 5 czy 7 w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to tyle spali ale nie licz na 5 czy 7 w mieście

nie liczę - w mieście chciałbym się zmieścić w 9 litrach ekonomicznie jeżdżąc, do 11 liczę zimą krótkie odcinki...

ale auto w sumie ma być na trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś miał odpuścić daj znać więcej o tym samochodzie na PW

nie odpuszczę na pewno, jedyne zagrożenie to jego żona, sprzedał właśnie jej ukochanego compacta w E36 i teraz ona powozi E39... jak mu powie, że ją chce, to ja nie mam nic do gadania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie taki miał kolega. Jazda z Wawy do GD trasą E7 przy prędkościach 100-120 paliła 6,5 .Po

> Wawie koło 11-12 mu łykała.

jak dla mnie idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sie nie martwie, tylko uczulam jezeli masz klapki to kolektor jest czescia eksploatacyjna co

> 100tys km, nowy 1,8tys pln albo rzezba i wycinanie klapek.

> Co do odmy to tak samo, filtr co zmiane oleju za 100 a komplet chyba co druga 200-300.

> Do tego debilny patent napedu osprzetu z workiem rolek, napinaczy i paskow ktory jest najnizsza

> czescia przodu pojazdy i jak nie ma kompletu oslon to sie syfi niemilosiernie a potem zapieka

> i zrywa paski.

Wyrzucenie klapek to koszt 300 zł i zapominasz o temacie. Warto to zrobić nawet jak są sprawne, praktycznie nieodczuwalne a można zaoszczędzić kilka tyś.

W kwestii spalania, robiłem koledze program w takiej e39 i o ile przed programem spalała około 9-10l w trasie i 11-12l po mieście to po programie w mieście 10-11 a w trasie 7-8l. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwestia wtrysków - jak leja to spalanie duże

> te silniki pala dużo w porównaniu z wersja 218 km

> Moj 204km (ta sama gereracja cr) pali mi w trasie 8-9l, w mieście zima 13l

Coś chyba pomieszałeś.

3.0d 184KM - 193KM to CR I generacji natomiast 3.0d 204 - 218KM to już CR II generacji. W e39 był montowany tylko ten CR I gen (184KM do pierwszej połowy 2000r i od drugiej połowy 193KM ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś chyba pomieszałeś.

> 3.0d 184KM - 193KM to CR I generacji natomiast 3.0d 204 - 218KM to już CR II generacji. W e39 był

> montowany tylko ten CR I gen (184KM do pierwszej połowy 2000r i od drugiej połowy 193KM ).

Technicznie może i tak, ale przejedz się sam i sprawdź, że wersji 204km bliżej do 184 kulturą pracy niż do 218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy e39 i e60, obydwie 3litrowy diesel i kombi. Najczęściej jeżdżą w trasie, nikt nie patrzy czy pali mało czy dużo i obydwie pala w takich warunkach około 11l. W mieście pewnie około 13. Przy normalnej oszczednej jeździe można spokojnie odjąć po 1litrze.

Ps: oczywiście mowie o automatycznych skrzyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki że jak będziesz jeździł jak kapelusz to weźmie 9 jak Stig to z 15.

To tak jak mój znajomy kupił ode mnie Passata. Mi w mieście palił 8,5 a jemu cudownie niecałe 7. Tylko jak kiedyś jechałem za nim to już wiedziałem czemu, wyprzedzały go nawet dorożki.

Więc będzie palił tyle ile będzie go gniótł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> inaczej, zależy mi na tym, żeby auto paliło mi ok 8 litrów przy prędkościach do 150 km.h, stałych,

> autostradą, na tempomacie...

> teraz przy stałych 140 km/h (powyżej jest głośno) Scenic pali mi 7 litrów ropy.

> szybciej nie jeżdżę, chyba że mam taki dzień, ale wtedy akceptuje każde spalanie byle zap... bardzo

> szybko jechał

Przy 150km/h powinien palić jakieś 8-8,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.