Skocz do zawartości

Pomysl na ogrodzenie


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> nie drąż nie drąż... Pamiętasz jak mi "podarowałeś" jeden bloczek ogrodzeniowy (na wzór)? No... to

> właśnie po urlopie zabieram się za ogrodzenie

Ty dostales przynajmniej bloczek, a ile moich pytan pozostalo bez odpowiedzi? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiedzi też Ci dawałem, a jak chcesz bloczek na próbę, to jeszcze coś znajdę w garażu.

Bloczku nie chce, ale dzieki za propozycje. Interesuje mnie, gdzie mozna kupic elementy mocujace przeslo do slupka bez koniecznosci angazowania spawarki, czy zakladu slusarskiego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie dzwonilem do jednej i ... 200zl za sztuke slupka

Za tyle to aluminiowy anodowany z przyspawanymi uchwytami jakie się klientowi zamażą zlosnik.gif Wtedy można dać 10 lat gwarancji wink.gif A w te 20 lat przy ocynku to nie wierz zlosnik.gif Niema takiej opcji żeby tyle wytrzymało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tyle to aluminiowy anodowany z przyspawanymi uchwytami jakie się klientowi zamażą Wtedy można

> dać 10 lat gwarancji A w te 20 lat przy ocynku to nie wierz Niema takiej opcji żeby tyle

> wytrzymało

kwestia grubosci stali - przed domem mam "tymczasowe" 27-letnie ogrodzenie z rur okraglych ze stali chyba ciagnionej i siatki zwyklej. Niecynkowane i chyba ze dwa razy malowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwestia grubosci stali - przed domem mam "tymczasowe" 27-letnie ogrodzenie z rur okraglych ze stali

> chyba ciagnionej i siatki zwyklej. Niecynkowane i chyba ze dwa razy malowane.

Ja mówię o farbie wink.gif Grubości to tam bym się nie spodziewał pewnie 2mm ścianka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bloczku nie chce, ale dzieki za propozycje. Interesuje mnie, gdzie mozna kupic elementy mocujace

> przeslo do slupka bez koniecznosci angazowania spawarki, czy zakladu slusarskiego

też jestem żywo zainteresowany jakąś sugestią w tym temacie... mam podobny problem bo też potrzebuję do słupka metalowego przyczepić tyle że drewniane przęsło (łatę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jestem żywo zainteresowany jakąś sugestią w tym temacie... mam podobny problem bo też

> potrzebuję do słupka metalowego przyczepić tyle że drewniane przęsło (łatę).

Słupek z rury czy profil ? Jaki wymiar łaty ? Ile tego potrzebujesz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jestem żywo zainteresowany jakąś sugestią w tym temacie... mam podobny problem bo też

> potrzebuję do słupka metalowego przyczepić tyle że drewniane przęsło (łatę).

spec od balustrad mi dzis mowil, ze ze wzgledu na to, ze nigdy nie osadze kilku(nastu) slupkow idealnie na tym samym poziomie, wiec nie robi sie uchwytow/otworow montazowych przed ich osadzeniem - najczesciej kreci sie samonawiercajacymi i gwintujacymi wkretami uchwyty do slupkow uprzednio uszczelniajac na styku uchwyt/profil silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słupek z rury czy profil ? Jaki wymiar łaty ? Ile tego potrzebujesz

najpierw zacząłem robić prawie klasyczne ogrodzenie całe w drewnie czyli podstawki U zatopione w betonie i do tego przykręcone słupy kantówki 10x10, łata 5x7 na 3m a jako podmurówka po 3 obrzeża 1m. Ale po zimie słupy pracują w obejmie a do tego krawężniki zaczęły się wichrować.

Więc sąsiad mi poradził żeby zabetonować słupek od siatki (widziałem w markecie coś 5x5 czy 6x6) a resztę zrobić w drewnie oraz użyć do podmurówki belek betonowych od ogrodzenia systemowego. Tyle że zostaje to połączenie słupka kwadratowego z łatą drewnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw zacząłem robić prawie klasyczne ogrodzenie całe w drewnie czyli podstawki U zatopione w

> betonie i do tego przykręcone słupy kantówki 10x10, łata 5x7 na 3m a jako podmurówka po 3

> obrzeża 1m. Ale po zimie słupy pracują w obejmie a do tego krawężniki zaczęły się wichrować.

> Więc sąsiad mi poradził żeby zabetonować słupek od siatki (widziałem w markecie coś 5x5 czy 6x6) a

> resztę zrobić w drewnie oraz użyć do podmurówki belek betonowych od ogrodzenia systemowego.

> Tyle że zostaje to połączenie słupka kwadratowego z łatą drewnianą.

Mi wczoraj gosc poradzil, ze jesli chce zaoszczedzic, to wylac fundament, a slupki zamowic krotkie ze stopami - przykrecane do wklejonych na kotwe chemiczna szpilek. Sam nie wiem, czy ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi wczoraj gosc poradzil, ze jesli chce zaoszczedzic, to wylac fundament, a slupki zamowic krotkie

> ze stopami - przykrecane do wklejonych na kotwe chemiczna szpilek. Sam nie wiem, czy ma to

> sens.

ale mówisz fundament w sensie pod słupki czy całość razem z podmurówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi wczoraj gosc poradzil, ze jesli chce zaoszczedzic, to wylac fundament, a slupki zamowic krotkie

> ze stopami - przykrecane do wklejonych na kotwe chemiczna szpilek. Sam nie wiem, czy ma to

> sens.

A policzyl koszt szpilek nierdzewnych i nakretek kolpakowych bo takie by wypadalo zastosowac zeby to jakos wygladalo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A policzyl koszt szpilek nierdzewnych i nakretek kolpakowych bo takie by wypadalo zastosowac zeby

> to jakos wygladalo

Mam mu dopiero wyslac, co potrzebuje i w jakich wariantach, zeby wycenil tak i siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jestem na urlopie w okolicy, gdzie co 4 ogrodzenie, to doslownie 1 warstwa cegly klinkierowej polozonej na bocznej sciance na fundamencie betonowym bez hydroizolacji. Na oko przynajmniej czesc ma juz ladnych pare lat i nic z tym sie nie dzieje. Teoria mowi, ze ma byc na podwojnej warstwie papy i przynajmniej ze 3 warstwy cegiel. Na czym polega haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem na urlopie w okolicy, gdzie co 4 ogrodzenie, to doslownie 1 warstwa cegly klinkierowej

> polozonej na bocznej sciance na fundamencie betonowym bez hydroizolacji. Na oko przynajmniej

> czesc ma juz ladnych pare lat i nic z tym sie nie dzieje. Teoria mowi, ze ma byc na podwojnej

> warstwie papy i przynajmniej ze 3 warstwy cegiel. Na czym polega haczyk?

Na tym co zwykle. Teoria swoje, praktyka swoje. Coś niepoprawnego teoretycznie można zrobić porządnie, a najlepszy projekt spartolić.

Kwestia wyboru poprzez pryzmat własnego portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tym co zwykle. Teoria swoje, praktyka swoje. Coś niepoprawnego teoretycznie można zrobić

> porządnie, a najlepszy projekt spartolić.

> Kwestia wyboru poprzez pryzmat własnego portfela.

tzn.? pelna cegla i wodoszczelna zaprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem na urlopie w okolicy, gdzie co 4 ogrodzenie, to doslownie 1 warstwa cegly klinkierowej

> polozonej na bocznej sciance na fundamencie betonowym bez hydroizolacji. Na oko przynajmniej

> czesc ma juz ladnych pare lat i nic z tym sie nie dzieje. Teoria mowi, ze ma byc na podwojnej

> warstwie papy i przynajmniej ze 3 warstwy cegiel. Na czym polega haczyk?

Ty piszesz o ogrodzeniu, ja znam elewacje domow z kamienia, ktora nie jest odizolowana od podloza i stoi to od ponad 100 lat. W PL to ogolnie jest tendencja do pancernych projektów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty piszesz o ogrodzeniu, ja znam elewacje domow z kamienia, ktora nie jest odizolowana od podloza i

> stoi to od ponad 100 lat. W PL to ogolnie jest tendencja do pancernych projektów

nie chodzi o to, ze się rozpadnie (wujek zony ostatnio stuletni dom z fundamentem ceglanym odcinal od wilgoci), tylko zeby zadnych wykwitow nie bylo i rozpadu zaprawy od mrozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chodzi o to, ze się rozpadnie (wujek zony ostatnio stuletni dom z fundamentem ceglanym odcinal

> od wilgoci), tylko zeby zadnych wykwitow nie bylo i rozpadu zaprawy od mrozu

A czy tam gdzie jesteś jest temp ujemna zima? wink.gif wykwity czasem są, czasem nie ma. Często je widze na stosunkowo nowych budynkach gdzie juz raczej izolacja powinna byc. Nie wszystkim to jednak przeszkadza wink.gif

Btw. i tak chyba najważniejsze jest to żeby tej wilgoci nie zamkac w środku ściany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy tam gdzie jesteś jest temp ujemna zima? wykwity czasem są, czasem nie ma. Często je widze na

> stosunkowo nowych budynkach gdzie juz raczej izolacja powinna byc. Nie wszystkim to jednak

> przeszkadza

> Btw. i tak chyba najważniejsze jest to żeby tej wilgoci nie zamkac w środku ściany

przypomnialem sobie, ze sa takie cuda, jak mineralne hydroizolacje szlamowe w rodzaju hydrostopu - nawet sam uzywalem w piwnicy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
3 godziny temu, 62545tomasz napisał:

odkopuje temat
panel 120 cm + 30 cm podmurówki

czy panel 130 + 20 cm podmurówki

panel 3d srednica 4 czy 5mm?

 

Jeśli nie nie potrzebujesz niwelować jakiś różnic terenu, to niższa podmurówka będzie lepszym wyborem. 4 czy 5 milimetrów moim zdaniem nie ma większego znaczenia przy takiej wysokości paneli. Wyglądają podobnie, zardzewieją tak samo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Majkiel napisał:

 

Jeśli nie nie potrzebujesz niwelować jakiś różnic terenu, to niższa podmurówka będzie lepszym wyborem. 4 czy 5 milimetrów moim zdaniem nie ma większego znaczenia przy takiej wysokości paneli. Wyglądają podobnie, zardzewieją tak samo szybko.

5mm będzie sztywniejszy i masywniejszy.

Podmurówki zawsze lepiej dać więcej i ją wpuścić w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.