Skocz do zawartości

Kupno samochodu ale na kogo umowa ?:)


centomaniak93

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz w tym miesiącu chce kupić samochód , cena powyżej 20tyś

Tylko ze mam 22 lata nie mam żadnych znizek i od 4 lat mam prawo jazdy a z drugiej strony mój tata ma -60% zniżek . Samochód bede użytkował wyłącznie ja .

I teraz zasadnicze pytanie na kogo zarejestrowac samochód ? Tylko na mojego tate czy także zrobić siebie współwłascicielem ale pewnie wtedy poleca zwyżki ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zarejestrujesz tylko na ojca, to nigdy nie dorobisz się zniżek.

Ja jak tylko skończyłem 17lat, to miałem tylko na siebie, sam sobie na wszystko zapracowałem i kupowałem takie auto, na które mnie było stać, a nie żeby przed kolegami szpanować że dostałem samochód tatusia.

Zaczynałem od malucha, płacąc rocznie prawie 1000zł, dzięki temu, dziś za omegę płacę niecałe 500

Bogu dzięki, zresztą, że zaczynałem od malca, bo inaczej może dziś bym nic tu nie pisał.

Wiem wiem, głupoty piszę, ale z a10 lat i Ty też zmądrzejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóz w tym miesiącu chce kupić samochód , cena powyżej 20tyś

> Tylko ze mam 22 lata nie mam żadnych znizek i od 4 lat mam prawo jazdy a z drugiej strony mój tata

> ma -60% zniżek . Samochód bede użytkował wyłącznie ja .

> I teraz zasadnicze pytanie na kogo zarejestrowac samochód ? Tylko na mojego tate czy także zrobić

> siebie współwłascicielem ale pewnie wtedy poleca zwyżki ?

> Z góry dzięki za odpowiedzi

> Pozdrawiam

1. Na siebie

2. Na ojca

3. Współwłasność

W opcji 2 nigdy nie będziesz miał zniżek.

W opcji 3 Twój ojciec może mieć zwyżkę (auto eksploatowane przez młodego kierowcę).

W opcji 2 i 3 jak w coś przyłożysz - ojciec traci zniżki.

Ja bym brał opcję 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zarejestrujesz tylko na ojca, to nigdy nie dorobisz się zniżek.

> Ja jak tylko skończyłem 17lat, to miałem tylko na siebie, sam sobie na wszystko zapracowałem i

> kupowałem takie auto, na które mnie było stać, a nie żeby przed kolegami szpanować że dostałem

> samochód tatusia.

> Zaczynałem od malucha, płacąc rocznie prawie 1000zł, dzięki temu, dziś za omegę płacę niecałe 500

> Bogu dzięki, zresztą, że zaczynałem od malca, bo inaczej może dziś bym nic tu nie pisał.

> Wiem wiem, głupoty piszę, ale z a10 lat i Ty też zmądrzejesz

jak chce kupić normalne auto to niech kupi na ojca, a oszczędności na składkach niech zainwestuje. Po 26 roku życia się dopisze do ubezpieczenia i zniżki wyrobi. Czasem są promocje że można dostać 60% na start ok.gif

Ja obrałem powyższą drogę bo startowałem od 500pln/1500pln ojciec/ja więc wybrałem oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli kupie na ojca to zaznaczyc w ubezpieczalni ze ja takze bede użytkował samochód ?

Jeśli nie zaznaczysz a w coś stukniesz to duża szansa, że się wypną. Więc po co Ci ubezpieczenie, które nie zadziała?

> I warto

> wykupić tzw ochronę znizek ?

Zależy od ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie zaznaczysz a w coś stukniesz to duża szansa, że się wypną. Więc po co Ci ubezpieczenie,

> które nie zadziała?

> Zależy od ceny.

Jak się wypną? Co za bzdury opowiadasz. Jak pożyczę swoje auto młodszemu sąsiadowi i kogoś puknie to tez nie wypłacą? OC jest na WŁAŚCICIELA pojazdu a nie na użytkownika. Tak wiec taki punkt służy tylko wyciągnięciu dodatkowej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się wypną? Co za bzdury opowiadasz. Jak pożyczę swoje auto młodszemu sąsiadowi i kogoś puknie

> to tez nie wypłacą?

A widzisz różnicę między jednorazowym pożyczeniem auta a współwłaścicielem, który twierdzi że nie jeździ ale jednak w momencie wypadku był za kółkiem?

> OC jest na WŁAŚCICIELA pojazdu a nie na użytkownika. Tak wiec taki punkt

> służy tylko wyciągnięciu dodatkowej kasy.

WŁAŚCICIEL ma obowiązek udzielić informacji kto będzie użytkownikiem samochodu. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się wypną? Co za bzdury opowiadasz. Jak pożyczę swoje auto młodszemu sąsiadowi i kogoś puknie

> to tez nie wypłacą? OC jest na WŁAŚCICIELA pojazdu a nie na użytkownika. Tak wiec taki punkt

> służy tylko wyciągnięciu dodatkowej kasy.

U mnie przy zawieraniu polisy zawsze pada pytanie czy auto bedzie uzytkowane przez osobe pozniej 25 roku zycia. Podejrzewam, ze odpowiedz TAK powoduje wzrost skladki, bo i ryzyko wpysk.gif rosnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W opcji 2 i 3 jak w coś przyłożysz - ojciec traci zniżki.

> Ja bym brał opcję 1.

Traci 10% więc zysk jaki zostanie mu ze współwłasności spokojnie starczy na dołożenie ojcu tych 10% różnicy. Opcja 1 mało ekonomiczna. Ja bym wziął siebie jako współwłaściciela a główny właściciel ojciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie zaznaczysz a w coś stukniesz to duża szansa, że się wypną. Więc po co Ci ubezpieczenie,

> które nie zadziała?

nie wypną,ale kara jest zapisana w umowie, u mnie 2000 dopłaty po ewentualnej szkodzie małoletniego kierowcy (nie przewiduję więc nie dopłacałem do zwyżki)

> Zależy od ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wypną,ale kara jest zapisana w umowie, u mnie 2000 dopłaty po ewentualnej szkodzie małoletniego

> kierowcy (nie przewiduję więc nie dopłacałem do zwyżki)

Przy OC faktycznie nie mogą się wypiąć lecz karę dowalić.

Ale przy AC to już droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Traci 10% więc zysk jaki zostanie mu ze współwłasności spokojnie starczy na dołożenie ojcu tych 10%

> różnicy. Opcja 1 mało ekonomiczna. Ja bym wziął siebie jako współwłaściciela a główny

> właściciel ojciec.

a ja bym poczekał te 4 lata i dopiero dopisywał się do jakiejkolwiek własności/polisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Traci 10% więc zysk jaki zostanie mu ze współwłasności spokojnie starczy na dołożenie ojcu tych 10%

> różnicy. Opcja 1 mało ekonomiczna. Ja bym wziął siebie jako współwłaściciela a główny

> właściciel ojciec.

Trzeba to policzyć. Bo nie wiemy ile ojciec ma aut - tu czasem jest haczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Traci 10% więc zysk jaki zostanie mu ze współwłasności spokojnie starczy na dołożenie ojcu tych 10%

> różnicy. Opcja 1 mało ekonomiczna. Ja bym wziął siebie jako współwłaściciela a główny

> właściciel ojciec.

ale to też zależy jakie TU, bo np. w Mbanku ja jestem właścicielem, moja żona współwłaścicielem i jej żadne zniżki nie lecą bo nie ma jej, jako współwłaściciela nigdzie w polisie wpisanej. Tam wogóle nie biorą pod uwagę współwłaścicieli, do wyliczenia skłądki liczy się tylko główny właściciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wykluczam ale różnie to może być w różnych firmach. Tu sobie mogą OWU napisać jak chcą.

może tak być, u mnie są jasne warunki ale kary z AC po prostu nie pamiętam, a nie chciało mi się dopłacać zwyżki gdy w moim otoczeniu tylko jedna osoba się kwalifikuje = wiem jakie będzie ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może tak być, u mnie są jasne warunki ale kary z AC po prostu nie pamiętam, a nie chciało mi się

> dopłacać zwyżki gdy w moim otoczeniu tylko jedna osoba się kwalifikuje = wiem jakie będzie

> ryzyko

To też ważne. Ale tu raczej autor wątku będzie głównym użytkownikiem, więc ryzyko jest spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To też ważne. Ale tu raczej autor wątku będzie głównym użytkownikiem, więc ryzyko jest spore.

oczywiście, ale ja ze swoim budowaniem historii czekałem do 25 lat, potem jako współwłaściciel ją zbudowałem, a na przestrzeni 10 lat różnica w kwocie ubezpieczenia to ok 10000 Pln.

Po pierwszej szkodzie bym oczywiście uciekał na własny rachunek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to też zależy jakie TU, bo np. w Mbanku ja jestem właścicielem, moja żona współwłaścicielem i

> jej żadne zniżki nie lecą bo nie ma jej, jako współwłaściciela nigdzie w polisie wpisanej. Tam

> wogóle nie biorą pod uwagę współwłaścicieli, do wyliczenia skłądki liczy się tylko główny

> właściciel

A nie jest odgórnie tak, że żona przejmuje Twoje zniżki bez znaczenia czy miała pojazd?Ja jestem bezszkodowy i żona jak pierwszy pojazd rejestrowała na siebie przepisali jej moje zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jestem właścicielem, moja żona współwłaścicielem (...) tylko główny właściciel

Normalnie mam ochotę łapać za młotek i wybijać z głowy takie bzdury. Ludzie, nauczcie się że albo jest 1 (słownie: JEDEN) WŁAŚCICIEL albo dwóch lub więcej WSPÓŁWŁAŚCICIELI. Jeśli jest współwłasność to są współwłaściciele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóz w tym miesiącu chce kupić samochód , cena powyżej 20tyś

> Tylko ze mam 22 lata nie mam żadnych znizek i od 4 lat mam prawo jazdy a z drugiej strony mój tata

> ma -60% zniżek . Samochód bede użytkował wyłącznie ja .

> I teraz zasadnicze pytanie na kogo zarejestrowac samochód ? Tylko na mojego tate czy także zrobić

> siebie współwłascicielem ale pewnie wtedy poleca zwyżki ?

> Z góry dzięki za odpowiedzi

> Pozdrawiam

Kolego po pierwsze to o co ci się rozchodzi , bo to ze chcesz kupić auto powyżej 20 tys to już wiemy , teraz zapytaj czy chcesz samo OC czy pakiet OC+AC następnie jaka pojemność bo jak mała to bierz na siebie jeśli duża to na ojca ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie mam ochotę łapać za młotek i wybijać z głowy takie bzdury. Ludzie, nauczcie się że albo

> jest 1 (słownie: JEDEN) WŁAŚCICIEL albo dwóch lub więcej WSPÓŁWŁAŚCICIELI. Jeśli jest

> współwłasność to są współwłaściciele....

Burzysz chłopakowi hierarchię własności w rodzinie. wink.gif Wiadomo, że właścicielem samochodu jest facet. Żona może być właścicielem co najwyżej pralki i garnków. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konsekwencji ewentualnej szkody jaką spowodujesz. Jeśli macie w rodzinie jedno auto, za które tata mało płaci, to -10% zniżek w zasadzie nie odczuje. Jeśli stać Cię na opłacenie polisy bez zniżek - kup "na siebie". Tata będzie spał spokojnie. Weź tylko pod uwagę, że przy braku zniżek każda szkoda jest bardzo odczuwalna - to nie jest kwestia zwyżki +10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może napiszę trochę wiecej

Auto Opel astra 2008r 1.8 benz

Tata posiada jeden pojazd na który ma 60% zniżki

Ubezpieczenie posiada w Liberty

Chciałbym wykupic OC + Małe AC(przeciwkradziezowe)

Chyba wybiorę na umowie k-s taty jako własciciela a ja bede współwłascicielem chyba że tata będzie włascicielem a w ubezpieczalni tata zaznaczy że jezdzi samochodem osoba poniżej 25 roku życia czy to jest jedno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec miał samochody od dawna i zero zdarzeń, a zatem 60% zniżek na OC/AC. Wszystkie samochody miały w dowodzie wpisanego tylko ojca. Moja matka zaś, nigdy nie miała prawa jazdy. Gdy ja kupiłem pierwszy samochód w 1994 roku (był to fiat CC700) to został on zarejestrowany na mnie i moją matkę, dzięki czemu miałem od razu 60% zniżek - po matce, która to miała zniżki po ojcu. smile.gif Aha - i miałem wtedy 21 lat i prawo jazdy od 1991 czyli 3 lata. smile.gif Po 4 latach, w 1998 kupiłem DU Tico, które to zarejestrowałem już tylko na siebie i miałem już 60%... palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od TU, ilość opcji i kombinacji jest duża - niestety trzeba wszystko poprzeliczać dla konkretnego przypadku - najlepiej online (tam gdzie się da) lub u multiagenta.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co będzie korzystniejsze.

Jeżeli nie zostaniesz nigdzie "dopisany" jako współwłaściciel/użytkownik to w razie szkody TU może wykonać rekalkulację składki i zgłosić sie po dopłatę (OC) i/lub obciąć część odszkodowania (AC- to zależy od OWU).

IMHO najlepiej być współwłaścicielem - wtedy są dodatkowe koszty (większe niż przy byciu "kierowcą" zgłoszonym do TU), ale "leci staż" ubezpieczeniowy. W przypadku szkody część TU nalicza zwyżki (redukuje zniżki) nie tylko osobom wpisanym na polisie/współwłaścicielom, ale też kierowcy (w bazie szkód UFG są dane nie tylko o polisie ale też o bezpośredniu sprawcy szkody).

Hint: Niektóre TU (nie pamietam jakie) udzielały kiedyś zniżek za brak szkód w ostatnich X latach - nie badając czy delikwent ma jakikolwiek staż w ubezpieczeniu.

Hint2: Zniżki za bezszkodowość ubezpieczenia są róznie przyznawane z zależności od TU np. 60% można mieć po 3 jaki i po 8 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Hint2: Zniżki za bezszkodowość ubezpieczenia są róznie przyznawane z zależności od TU np. 60% można

> mieć po 3 jaki i po 8 latach.

Jeszcze bym dodał, że 20% w jednej firmie i tak może być taniej niż 60% w innej. Wszyscy patrzą na procenty zapominając o kwocie wyjściowej.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jest crosselling, np. ubezpiecz u nas mieszkanie/szyby/życie/assistance to dostaniesz zniżkę na OC/AC.

Czasami opłaca się ubezpieczyć mieszkanie np. za 100 PLN, żeby dostać np. zniżkę 10% na OC/AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze bym dodał, że 20% w jednej firmie i tak może być taniej niż 60% w innej. Wszyscy patrzą na

> procenty zapominając o kwocie wyjściowej.

No i taki chwyt stosuje proama dając niby 70%. I ich 70% mi zawsze wychodzi drożej niż u innych 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i taki chwyt stosuje proama dając niby 70%. I ich 70% mi zawsze wychodzi drożej niż u innych

> 60%.

Nie sprawdzałem cen ale od pierwszego obejrzenia tej reklamy byłem głęboko przekonany, że to musi być jakaś ściema dla inteligentnych inaczej.

hehe.gifhehe.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalaj strony ubezpieczycieli i rób kalkulację na różne 3 opcje:

1) samochód tylko na ciebie

2) Samochód na ojca

3) Samochód współwłasność.

Możesz jeszcze pochodzić po agencjach ubezpieczeniowych i popytać. i nie patrz ile kto da procent zwyżki\zniżki tylko niech podają konkretne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz różnicę między jednorazowym pożyczeniem auta a współwłaścicielem, który twierdzi że nie

> jeździ ale jednak w momencie wypadku był za kółkiem?

> WŁAŚCICIEL ma obowiązek udzielić informacji kto będzie użytkownikiem samochodu. Proste.

Twierdzisz że ubezpieczalnia nie wypłaci odszkodowania co jest bzdurą. Moją sprawa jest komu będę pożyczał auto. Czy jak dam "młodej" koleżance się przejechać raz na jakiś czas to muszę ja wpisywać czy nie? Dla mnie takie pytania to walenia ludzi na kasę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.