Skocz do zawartości

Gdzie kupić niemiecką naklejkę umweltzone


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

> Dowolna stacja TUV.

ok, ale one są przy autostradzie, wyglądają jakoś charakterystycznie, dużo tego jest ?

(w Niemczech byłem ostatni raz w roku '89)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz w ASO wszystkich marek i we wszystkich oddziałach TUV i Dekry.

W PL też się da, wpisz w google frazę "swoje miasto+umweltzone" i znajdziesz, ale jest 30-50% drożej niż w DE. W Poznaniu niektóre Bosch Servisy sprzedają.

Ja kupowałem w DE i byłem trochę zaskoczony jak długo to trwa, w sumie ze 20 minut spędziłem na czekaniu, pracownik skanował dow. rej. gdzieś w innym pomieszczeniu i wysyłał przez internet dane z niego gdzieś.

Widocznie Niemcy to wszystko rejestrują, oni wszystko rejestrują. Na koniec spytał czy ma mi nakleić, czy sam nakleję. Jak powiedziałem że sam, to musiałem papier podpisać, że zobowiązuję się do tego spineyes.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>https://www.berlin.de/labo/kfz/dienstleistungen/feinstaubplakette.shop.en.php

> Dobra cena, czas realizacji ok. 1 do 2 tygodni.

dzięki, ale wyjazd mi się urodził i nie mogę czekać

najbardziej interesowałby mnie sprawdzone niedawno miejsce gdzie na pewno dostanę plakietkę przy autostradzie A11 lub kawałku A10 jadąc ze Szczecina do centrum Berlina

z niemieckim u mnie bardzo słabo, więc wolałbym uniknąć długich poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki, ale wyjazd mi się urodził i nie mogę czekać

> najbardziej interesowałby mnie sprawdzone niedawno miejsce gdzie na pewno dostanę plakietkę przy

> autostradzie A11 lub kawałku A10 jadąc ze Szczecina do centrum Berlina

> z niemieckim u mnie bardzo słabo, więc wolałbym uniknąć długich poszukiwań

Na stronie Dekry znajdziesz miejsca gdzie kupić KLIK

Przepłacasz ale od ręki (sprawdzone). Czas oczekiwania do 30 minut, jak sam kleisz to do podpisania dodatkowy dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupisz w ASO wszystkich marek i we wszystkich oddziałach TUV i Dekry.

No mnie się w ASO BMW nie udało. Nie wiem tylko czy dlatego, że nie mieli czy problemem była całkowita nieznajomość angielskiego u wszystkich pracowników ASO/salonu hmm.gif

Kupiłem na jakiejś stacji szybkiej obsługi, już w samym Berlinie -143 Koepenicker Strasse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.