Skocz do zawartości

Nie pracuje jeden cylinder, honda silnik f20a4


slawny7

Rekomendowane odpowiedzi

Na benzynie wszystko OK. Na gazie nie pracuje pierwszy cylinder. Gaz zwykły taki z wężykiem w dolot, więc mieszanka idzie równo całą rurą. Metodą prób i błędów ustaliłem, że cylinder ciśnienie trzyma, luz zaworowy jest w porządku, ten zaworek eko zaślepiłem wykluczając tym samym przedmuch między wydechem i wdechem, świece wymieniane, kable wymieniane, aparat zapłonowy czysty... Normalnie jestem cały głupi. Wygląda to tak, jakby do pierwszego cylindra nie dolatywała mieszanka gazowo-powietrzna, ale wszystko drożne i podciśnienie w kolektorze jest... Usterka pojawiła się nagle przed paroma dniami.

Spotkał się kto z podobnym przypadkiem? Może jakieś sugestie?

Dodane dzień później...

Zacząłem bacznie słuchać co się w autku dzieje i ku mojemu zdumieniu awaria ustępuje powyżej 3500 - 4000 rpm. Problem występuje tylko na wolnych obrotach. Teraz to już nic z tego nie rozumiem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spotkał się kto z podobnym przypadkiem? Może jakieś sugestie?

A może wtryskiwacz benzynowy na tym cylindrze jest nieszczelny lub nie wyłącza się "elektrycznie" podczas przejścia na gaz?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może wtryskiwacz benzynowy na tym cylindrze jest nieszczelny lub nie wyłącza się "elektrycznie"

> podczas przejścia na gaz?

> pozdr

Hmm, powiem Ci że wtryskiwacz opsikałem wd 40 celem sprawdzenia szczelności gniazda i nie widziałem aby ciecz wciągało, bądź pojawiały się bąbelki... Czy nie wyłączony wtryskiwacz może być powodem zasysania powietrza do cylindra z ''atmosfery''? Tak na chłopski rozum chyba lżej zaciągnąć powietrze przez kolektor. Sugerujesz, by podczas pracy na gazie odpiąć wtyczkę od pierwszego wtryskiwacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ale chciałem wiedzieć czy kolega dobrze zdiagnozował niepalący gar.

Więc oprę się na wypowiedzi przedmówcy. Zdejmowałem ''fajki'' na pracującym silniku i w jednym przypadku nie było reakcji i stąd wiem, że to akurat ten cylinder. Poza tym silnik pracuje jak rasowy boxer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Iskra Panie konia by zabiła

> Dlaczego tylko jeden cylinder?

czy przypadkiem w okolicach tego niepracującego cylindra w kolektorze ssącym nie ma wyjścia podciśnienia i ucieka tamtędy gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy przypadkiem w okolicach tego niepracującego cylindra w kolektorze ssącym nie ma wyjścia

> podciśnienia i ucieka tamtędy gaz ?

Ten model kolektora nie ma żadnych wężyków na kanałach, więc raczej lewe powietrze nie wlata ani nie wylata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź czy kabelek od wtryskiwacza nie jest nadłamany - miałem taką awarię niedawno (bardzo

> cienkie kabelki)

Wtryskiwacz jest wyłączony przy pracy na gazie... Chyba że masz na myśli wtryskiwacz gazu, ale to nie tak generacja instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtryskiwacz jest wyłączony przy pracy na gazie... Chyba że masz na myśli wtryskiwacz gazu, ale to

> nie tak generacja instalacji.

Próbowałeś zdjąć wtyczke z wtryskiwacza benzynowego na tym cylindrze podczas pracy na LPG? Nie było różnicy po zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.