Skocz do zawartości

Mondeo MK3 - klima po odłączeniu akumulatora


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem odłączyć akumulator ( padł z długiego niejeżdżenia ).

Po naładowaniu i podłączeniu nie chłodzi klima.

Z tego co pamiętam już raz wcześniej tak miałem - klima po pewnym czasie ruszyła ( ok 20 minut )

Czy to jest jakaś adaptacja czy coś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiałem odłączyć akumulator ( padł z długiego niejeżdżenia ).

> Po naładowaniu i podłączeniu nie chłodzi klima.

> Z tego co pamiętam już raz wcześniej tak miałem - klima po pewnym czasie ruszyła ( ok 20 minut )

> Czy to jest jakaś adaptacja czy coś w tym stylu ?

Może temp. zewnętrzna była za niska do załączenia sprężarki. A/C nie ma żadnej adaptacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może temp. zewnętrzna była za niska do załączenia sprężarki. A/C nie ma żadnej adaptacji

A jest taki limit ?

Myślałem że jak ustawiam LO to dmucha zimnym niezależnie od temeratury na zewnątrz.

wczoraj jak to sprawdzałem było 3 a potem 4 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jest taki limit ?

> Myślałem że jak ustawiam LO to dmucha zimnym niezależnie od temeratury na zewnątrz.

> wczoraj jak to sprawdzałem było 3 a potem 4 stopnie

Na pewno nie włączy się poniżej 5 stopni, ale nie pamiętam czy jest to 5 czy 7 czy 8 ... coś takiego ... Jeżeli były 3 stopnie to nie miała prawa działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno nie włączy się poniżej 5 stopni, ale nie pamiętam czy jest to 5 czy 7 czy 8 ... coś

> takiego ... Jeżeli były 3 stopnie to nie miała prawa działać.

Dzięki.

poczekam na ocieplenie i sprawdzę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno nie włączy się poniżej 5 stopni, ale nie pamiętam czy jest to 5 czy 7 czy 8 ... coś

> takiego ... Jeżeli były 3 stopnie to nie miała prawa działać.

Podepnę się do wątku, jeśli można. Mam typowy klimatronik dla MK3, taki jak ten: http://mr-fix.pl/wp-content/uploads/2014/06/Ford-Mondeo-MK3-climatronic-self-test.jpg

Robiłem test z rok temu chyba i szczerze mówiąc nie pamiętam, ale chyba nic ciekawego nie pokazał. Chodzi natomiast dziwnie - nawet przy ustawieniu minimum grzania przy trybie manualnym (16 stopni bodajże), grzeje maks ciepłym powietrzem, a po jakimś czasie (pewnie po wykryciu odpowiedniej temperatury) przestaje grzać w ogóle. Efekt jest taki, że albo ukrop (regulować można jedynie siłą nadmuchu), albo zimno i niespecjalnie mam na to wpływ.

Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się do wątku, jeśli można. Mam typowy klimatronik dla MK3, taki jak ten:

> http://mr-fix.pl/wp-content/uploads/2014/06/Ford-Mondeo-MK3-climatronic-self-test.jpg

> Robiłem test z rok temu chyba i szczerze mówiąc nie pamiętam, ale chyba nic ciekawego nie pokazał.

> Chodzi natomiast dziwnie - nawet przy ustawieniu minimum grzania przy trybie manualnym (16

> stopni bodajże), grzeje maks ciepłym powietrzem, a po jakimś czasie (pewnie po wykryciu

> odpowiedniej temperatury) przestaje grzać w ogóle. Efekt jest taki, że albo ukrop (regulować

> można jedynie siłą nadmuchu), albo zimno i niespecjalnie mam na to wpływ.

> Co może być nie tak?

O, ten sam problem mam... (w foce, klima auto, dwustrefowa). U mnie to wygląda tak, że przy włączonej klimatyzacji raz na jakiś czas prawa połowa nadmuchu grzeje, a lewa chłodzi. Np mam ustawione 20 stopni i z lewej strony leci chłodne powietrze a z prawej wyraźnie cieplejsze o kilka stopni.

Wszystko wraca mniej więcej do normy po podkręceniu temperatury na maxa (HI), po czym obniżenie do żądanej temperatury (np te 20 stopni). Po takiej operacji już ze wszystkich nadmuchów leci powietrze o jednakowej temperaturze.

Dodatkowo zauważyłem, że zza przycisków od klimatyzacji dochodzi jakiś dziwny dźwięk (jakieś takie buczenie, mruczenie).

Mój mechanik twierdzi, że może być jakiś kłopot z klapkami sterującymi dopływem powietrza (dokładnie z serwomotorami, które nimi sterują). No ale żeby to sprawdzić to trzeba by wszystko targać i jakoś na razie nie mam ochoty - no chyba, że będzie wyglądało, że klęknie wszystko do końca.

Chciałem zrobić jakiś test też u siebie ale nie znam procedury startowej zlosnik.gif i nie mam zielonego pojęcia jak przetestować klimę.

Może ktoś pomoże w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vtorek, u Ciebie to moga byc klapki, ale u mnie klapki dzialaja bez problemu, tylko jakby ze sterowaniem przez kompa lub odczytem temperatury w samochodzie jest problem. W klimatroniku jest ponoc jakis wiatraczek, ktory zasysa powietrze do czujnika temperatury i ponoc tam moze byc tak zasyfione, ze odczytuje, ale temperature grzejacego sie ukladu, a nie powietrza. Mam nadzieje, ze ktos tutaj podpowie, czy dobrze kombinuje i co z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak - czujnik (czy też czujniki) też bierzemy pod uwagę. Pytanie tylko gdzie te czujniki i jaki jest do nich dostęp. Profilaktycznie bym je przeczyścił tylko nie wiem gdzie one są u mnie. Niestety w mondku też nie mam pojęcia frown.gif

A co do testu klimatyzacji nie orientujesz się może czy procedura w foce jest taka sama jak w mondku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak - czujnik (czy też czujniki) też bierzemy pod uwagę. Pytanie tylko gdzie te czujniki i jaki

> jest do nich dostęp. Profilaktycznie bym je przeczyścił tylko nie wiem gdzie one są u mnie.

> Niestety w mondku też nie mam pojęcia

> A co do testu klimatyzacji nie orientujesz się może czy procedura w foce jest taka sama jak w

> mondku?

Nie pamietam nic poza tym, ze szukalem swego czasu (z rok temu) procedury dopasowanej do typu panelu i dzialala - nie mialem problemu ze znalezieniem wg dostepnych na forach instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.