Skocz do zawartości

Elektryczny klucz udarowy


radek_p14

Rekomendowane odpowiedzi

> Zastanawiam się nad zakupem elektrycznego klucza udarowego.

> W oko wpadł mi taki klucz.

> Nada się on do odkręcania kół w osobówce?

> Może miał ktoś z nim do czynienia?

> Może coś jest innego godnego uwagi w podobnych pieniądzach.

Nie odkręci srub dokręconych ręcznym kluczem, tak samo nie dokręci na tip-top. Mimo wszystko jest przydatny, poluzowuję sruby zwykłym kluczem, a pozniej odkręcam/przykręcam elektrykiem, zawsze to trochę szybciej niż machanie kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odkręci srub dokręconych ręcznym kluczem, tak samo nie dokręci na tip-top. Mimo wszystko jest

> przydatny, poluzowuję sruby zwykłym kluczem, a pozniej odkręcam/przykręcam elektrykiem, zawsze

> to trochę szybciej niż machanie kluczem.

Dokładnie w tym samym celu używam zwykłej wkrętarki, tylko przerobiłem starą przedłużkę do kluczy na 1/2 cala w taki sposób, że odciąłem gniazdo na kwadrat z jednej strony i zeszlifowałem na średnicę 10 mm, więc można zamocować to w głowicy wkrętarki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odkręci srub dokręconych ręcznym kluczem, tak samo nie dokręci na tip-top. Mimo wszystko jest

> przydatny, poluzowuję sruby zwykłym kluczem, a pozniej odkręcam/przykręcam elektrykiem, zawsze

> to trochę szybciej niż machanie kluczem.

Ja nie macham kluczem, a klepnę w ramię krzyżaka i się samo odkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odkręci srub dokręconych ręcznym kluczem, tak samo nie dokręci na tip-top. Mimo wszystko jest

> przydatny, poluzowuję sruby zwykłym kluczem, a pozniej odkręcam/przykręcam elektrykiem, zawsze

> to trochę szybciej niż machanie kluczem.

To jaki kupic , żeby załatwił sprawę od A-Z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem elektrycznego klucza udarowego.

> W oko wpadł mi taki klucz.

> Nada się on do odkręcania kół w osobówce?

> Może miał ktoś z nim do czynienia?

> Może coś jest innego godnego uwagi w podobnych pieniądzach.

Mam dokładnie taki klucz LINK

Nie zdarzyło mi się żeby czegoś nie odkręcił a nie oszczędzam go. Wymiana kół to chwila moment.

Wymiana łącznika stabilizatora nim to była przyjemność - 30 minut pracy od podniesienia samochodu do opuszczenia zlosnik.gif

Mam go już kilka lat i naprawdę się przydaje.

Zamiast kręcić nogi w campingu, przykładam klucz i wszystko się dzieje chwila moment ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie taki klucz LINK

> Nie zdarzyło mi się żeby czegoś nie odkręcił a nie oszczędzam go. Wymiana kół to chwila moment.

> Wymiana łącznika stabilizatora nim to była przyjemność - 30 minut pracy od podniesienia samochodu

> do opuszczenia

> Mam go już kilka lat i naprawdę się przydaje.

> Zamiast kręcić nogi w campingu, przykładam klucz i wszystko się dzieje chwila moment

A odpowiednik w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DWT o taki , wiele osób go poleca (podobno mechanizm jest metalowy a w tanich chińczykach są części plastikowe) i ja też jestem zadowolony choć nie mogę powiedzieć, że nie ma śruby której by nie odkręcił hehe.gif

Tak naprawdę to nie ma klucza, który odkręci wszystkie śruby zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem elektrycznego klucza udarowego.

> W oko wpadł mi taki klucz.

> Nada się on do odkręcania kół w osobówce?

> Może miał ktoś z nim do czynienia?

> Może coś jest innego godnego uwagi w podobnych pieniądzach.

mam z juli rewelacyjnei daje rade i w osobowce i terenowce - nie tylko do kol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie taki klucz LINK

> Nie zdarzyło mi się żeby czegoś nie odkręcił a nie oszczędzam go. Wymiana kół to chwila moment.

> Wymiana łącznika stabilizatora nim to była przyjemność - 30 minut pracy od podniesienia samochodu

> do opuszczenia

> Mam go już kilka lat i naprawdę się przydaje.

> Zamiast kręcić nogi w campingu, przykładam klucz i wszystko się dzieje chwila moment

muszę przyznać, że bardzo mocno mnie zaskoczyłeś. ostatnio właśnie wpadł mi do głowy pomysł zakupu jakiegoś udarowca bezprzewodowego...i tak coś sensownego na ebay'u zaczynało się wg mnie od 150-200 GBP hehe.gif a tu coś, na co nawet bym nie spojrzał niby robi robotę...i weź tu bądź mądry... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja zadam pytanie dodatkowe, czy z kluczem udarowym dają radę zwykłe nasadki honitona? Czy muszą

> być do tego jakieś specjalne mocniejsze?

Powinny być mocniejsze. Ja używam zwykłych Coval lub długich Yato i narazie dają radę i przy elektrycznym z Juli i wcześniej przy normalnym pneumacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinny być mocniejsze. Ja używam zwykłych Coval lub długich Yato i narazie dają radę i przy

> elektrycznym z Juli i wcześniej przy normalnym pneumacie

zobaczymy jak długo pożyją.

W weekend dotrze do mnie ten kluczyk z Juli także zobaczymy co taki zestaw pokaże food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobaczymy jak długo pożyją.

> W weekend dotrze do mnie ten kluczyk z Juli także zobaczymy co taki zestaw pokaże

Wypróbuj i daj znac jak to idzie bom chętny na niego ale mam wątpliwości czy to da radę.Zatem im więcej opini tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypróbuj i daj znac jak to idzie bom chętny na niego ale mam wątpliwości czy to da radę.Zatem im

> więcej opini tym lepiej.

Ten z Julii słabo daje radę. Przy lekko zapieczonych śrubach nie daje rady.

Ma słaby udar, choć jest mocny.

To znaczy ma trudności z poruszeniem śruby, ale po zardzewiałym i lekko zużytym gwincie ją wykręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten z Julii słabo daje radę. Przy lekko zapieczonych śrubach nie daje rady.

> Ma słaby udar, choć jest mocny.

> To znaczy ma trudności z poruszeniem śruby, ale po zardzewiałym i lekko zużytym gwincie ją wykręci.

Szkoda.Czyli jednak nie warto ryzykowac.

A wydawać na klucz 500 zł to mi sie nie kalkuluje zeby 2x do roku zmienic koła w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę przyznać, że bardzo mocno mnie zaskoczyłeś. ostatnio właśnie wpadł mi do głowy pomysł zakupu

> jakiegoś udarowca bezprzewodowego...i tak coś sensownego na ebay'u zaczynało się wg mnie od

> 150-200 GBP a tu coś, na co nawet bym nie spojrzał niby robi robotę...i weź tu bądź mądry...

Z tej sztuki korzystam już ze 4 lata i jestem pełen podziwu. Nie kupowałem go a dostałem i był już używany. U mnie co prawda nie przemysłowo, raczej amatorsko ale daje rade. Nawet jak kluczem w celu sprawdzenia potem dociągam ręcznie śruby w kole to oceniam że naprawdę dobrze ten klucz dociąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda.Czyli jednak nie warto ryzykowac.

> A wydawać na klucz 500 zł to mi sie nie kalkuluje zeby 2x do roku zmienic koła w aucie.

Wiesz, do tego klucza pasują standardowe nakładki. Jak się zabierałem za wymianę łącznika stabilizatora to już pamiętałem jak męczyłem się kiedyś z odkręceniem tej śruby z drugiej strony. Chwyciłem za klucz i perfekcyjnie odkręcił zapieczoną śrubę, potem całą gałkę wybiłem bez problemu.

Przy wymianie paska rozrządu we Freelanderze trzeba odkręcić łapę silnika. Jest to wyzwanie w domowych warunkach, klucz też okazał się pomocny.

Definitywnie jak się kiedyś rozleci to nie wyobrażam sobie żebym czegoś takiego w garażu nie miał idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, do tego klucza pasują standardowe nakładki. Jak się zabierałem za wymianę łącznika

> stabilizatora to już pamiętałem jak męczyłem się kiedyś z odkręceniem tej śruby z drugiej

> strony. Chwyciłem za klucz i perfekcyjnie odkręcił zapieczoną śrubę, potem całą gałkę wybiłem

> bez problemu.

> Przy wymianie paska rozrządu we Freelanderze trzeba odkręcić łapę silnika. Jest to wyzwanie w

> domowych warunkach, klucz też okazał się pomocny.

> Definitywnie jak się kiedyś rozleci to nie wyobrażam sobie żebym czegoś takiego w garażu nie miał

Samego pomysłu i potrzeby posiadania nie naguje,wręcz przeciwnie.

Problem lezy tylko w cena/jakośc i czy taki z Juli spełni pokładane w nim nadzieje i oczekiwania.

Poczekam jeszcze na opinie kolegi _ArtuR_ .

A pytanie z drugiej strony.Mam w garazu jakis marketowy komprespr 24l butla o wydatku / jak pisze w ulotce / 200l/min.do tego przewód fi 10 mm.Czy moze zamiast klucza elektrycznego warto kupic pneumatyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samego pomysłu i potrzeby posiadania nie naguje,wręcz przeciwnie.

> Problem lezy tylko w cena/jakośc i czy taki z Juli spełni pokładane w nim nadzieje i oczekiwania.

> Poczekam jeszcze na opinie kolegi _ArtuR_ .

> A pytanie z drugiej strony.Mam w garazu jakis marketowy komprespr 24l butla o wydatku / jak pisze w

> ulotce / 200l/min.do tego przewód fi 10 mm.Czy moze zamiast klucza elektrycznego warto kupic

> pneumatyczny?

Zdecydowanie nie warto. Elektryczny ma to do siebie, że zapinasz do gniazdka i kręcisz. Do dobrego mocnego pneumata musisz mieć mocną sprężarkę i/lub duży zapas powietrza w butlach. Takim kompresorem tylko się będziesz wku...ał, że po trzech sekundach klucz robi tyr..tyr...tyr... grinser006.gif

Mam jedno i drugie rozwiązanie - marketowy kompresor + dobry klucz udarowy i elektryczny marketowy klucz udarowy. Pneumatyczny przy 10-ciu atmosferach odkręca w zasadzie wszystko co można odkręcać w aucie, jeśli nie odkręci to urwie, tyle że po kilku "strzałach" w butli jest 4 atmosfery. Elektryczny (na naklejce ponad 300Nm hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif ) nie wszystkiemu daje radę, natomiast jak masz długą śrubę i już ją da radę ruszyć to ją już wykręcisz bez problemu, pneumatycznym nie koniecznie bo mu braknie oddechu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie nie warto. Elektryczny ma to do siebie, że zapinasz do gniazdka i kręcisz. Do dobrego

> mocnego pneumata musisz mieć mocną sprężarkę i/lub duży zapas powietrza w butlach. Takim

> kompresorem tylko się będziesz wku...ał, że po trzech sekundach klucz robi tyr..tyr...tyr...

> Mam jedno i drugie rozwiązanie - marketowy kompresor + dobry klucz udarowy i elektryczny marketowy

> klucz udarowy. Pneumatyczny przy 10-ciu atmosferach odkręca w zasadzie wszystko co można

> odkręcać w aucie, jeśli nie odkręci to urwie, tyle że po kilku "strzałach" w butli jest 4

> atmosfery. Elektryczny (na naklejce ponad 300Nm ) nie wszystkiemu daje radę, natomiast jak

> masz długą śrubę i już ją da radę ruszyć to ją już wykręcisz bez problemu, pneumatycznym nie

> koniecznie bo mu braknie oddechu

Ok.W takim razie kierujemy sie w strone elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak Wy panowie szukacie udarowca do odkręcania poluzowanych śrub, to kupić wkrętarkę, albo użyć wiertarki biglaugh.gif przecież udarowiec jest po to, żeby ruszyć coś, co ciężko zrobić ręką...np. nakrętka półosi, jakichś elementów wahaczy/drążków, nakrętka tłoczyska amortyzatora etc.

co do czyjegoś pytania nt. uzywania zwykłych nasadek...sam tak robiłem, ale mocno chłopie ryzykujesz. będzie działać i działać, aż nasadkę kiedyś rozsadzi i cholera wie, jak to trzaśnie i gdzie Ci się powbija. nasadki udarowe są zrobione z bardziej plastycznego materiału ponoć, który w razie strzału nie poleci w kawałeczki. do tego nie mają powierzchni lakierowanej/chromowanej/niklowanej...czy jakiej tam...odpryski takiej powłoki latające do oczu też pewnie miłe nie są furious.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak Wy panowie szukacie udarowca do odkręcania poluzowanych śrub, to kupić wkrętarkę, albo użyć

> wiertarki przecież udarowiec jest po to, żeby ruszyć coś, co ciężko zrobić ręką...np.

Masz racje i takiego klucza od A-Z szukam.Oczywiscie w miarę przyzwoitej cenie.

> co do czyjegoś pytania nt. uzywania zwykłych nasadek...sam tak robiłem, ale mocno chłopie

> ryzykujesz. będzie działać i działać, aż nasadkę kiedyś rozsadzi i cholera wie, jak to

> trzaśnie i gdzie Ci się powbija. nasadki udarowe są zrobione z bardziej plastycznego materiału

> ponoć, który w razie strzału nie poleci w kawałeczki. do tego nie mają powierzchni

> lakierowanej/chromowanej/niklowanej...czy jakiej tam...odpryski takiej powłoki latające do

> oczu też pewnie miłe nie są

No kupno odpowiednich nasadek to pikus w porównaniu do kupna odpowiedniego klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę przyznać, że bardzo mocno mnie zaskoczyłeś. ostatnio właśnie wpadł mi do głowy pomysł zakupu

> jakiegoś udarowca bezprzewodowego...i tak coś sensownego na ebay'u zaczynało się wg mnie od

> 150-200 GBP

Taki bezprzewodowy to jest wygoda ok.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki bezprzewodowy to jest wygoda

ale też coś porządnego kosztuje mocno...

taka wysoka półka to pińcet dolców jak nic...ale ledwie się zająknie...

w tego rzędu kasie, to wolałbym sobie dokupić kompresor, bo udar Chicago Pneumatics i kilka niedrogich pistoletów lakierniczych i tak mam na stanie...tylko chwilowo miejsca brak wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale też coś porządnego kosztuje mocno...

> taka wysoka półka to pińcet dolców jak nic...ale ledwie się zająknie...

Wiem, bo tyle mnie to kosztowało beksa.gifzlosnik.gif ale nie żałuję wydanych pieniędzy, choć pewnie większość by się popukała w głowe biglaugh.gif

> w tego rzędu kasie, to wolałbym sobie dokupić kompresor, bo udar Chicago Pneumatics i kilka

> niedrogich pistoletów lakierniczych i tak mam na stanie...tylko chwilowo miejsca brak

No tutaj każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Największą zaletą urządzenia akumulatorowego jest jego mobilność smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak, klucz już mam, dzisiaj zrobiłem tylko jeden szybki test.

Na pierwszy ogień poszedł stary alternator, a raczej koło pasowe na nim, ręcznie grzechotką nie dało rady go odkręcić. Kluczykiem z Juli poszło to w mgnieniu oka smile.gif

W tygodniu zrobię test kół na aucie, ale myślę że sprawdzi się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i tak, klucz już mam, dzisiaj zrobiłem tylko jeden szybki test.

> Na pierwszy ogień poszedł stary alternator, a raczej koło pasowe na nim, ręcznie grzechotką nie

> dało rady go odkręcić. Kluczykiem z Juli poszło to w mgnieniu oka

> W tygodniu zrobię test kół na aucie, ale myślę że sprawdzi się

Jakbys mógł jutro to byłbym wdzięczny.Promocja trwa jeszcze 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrzcie co znalazłem przez przypadek! gość mowi, że za 2 dolce w wyprzedaży to dorwał niestety

> nie jestem w stanie znaleźć takiego adapterka...super sprawa!

>

> i jeszcze jeden...shut up and take my money

> jakiś tekst

Jak poszukasz to znajdziesz, pamiętam że jak wybierałem sobie klucz udarowy to natrafiłem na taką przejściówkę w jakimś sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbys mógł jutro to byłbym wdzięczny.Promocja trwa jeszcze 4 dni.

Witaj,

Sprawdzałem go dzisiaj na kołach w aucie,

odkręca bez najmniejszego problemu, i takie przykręcone kluczem dynamometrycznym, i takie dowalone na "do oporu"

także do moich zastosowań sprawdza się w 100% ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj,

> Sprawdzałem go dzisiaj na kołach w aucie,

> odkręca bez najmniejszego problemu, i takie przykręcone kluczem dynamometrycznym, i takie dowalone

> na "do oporu"

> także do moich zastosowań sprawdza się w 100%

Dzięki serdeczne że Ci się chciało.Skoro Tobie odkręca to i dla mnie będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj,

> Sprawdzałem go dzisiaj na kołach w aucie,

> odkręca bez najmniejszego problemu, i takie przykręcone kluczem dynamometrycznym, i takie dowalone

> na "do oporu"

> także do moich zastosowań sprawdza się w 100%

Tez sie skusilem, w piatek potestuje grinser006.gif ale dzieki za rozwianie watpliwosci ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem elektrycznego klucza udarowego.

> W oko wpadł mi taki klucz.

> Nada się on do odkręcania kół w osobówce?

Jeśli rzeczywiście ma 800Nm to starczy żeby śruby poukręcać.

Mam dwa ale pneumaty. Jeden no name ma niby 300 Nm i przy ciśnieniu 8 bar potrafi zerwać śrubę. Drugi ma niby 1200 Nm i tym robię już grubsze rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam DWT o taki , wiele osób go poleca (podobno mechanizm jest metalowy a w tanich chińczykach

> są części plastikowe) i ja też jestem zadowolony choć nie mogę powiedzieć, że nie ma śruby

> której by nie odkręcił

> Tak naprawdę to nie ma klucza, który odkręci wszystkie śruby

Rozbierałem klucz udarowy i nie wyobrażam sobie żeby cokolwiek w takim kluczu było plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj,

> Sprawdzałem go dzisiaj na kołach w aucie,

> odkręca bez najmniejszego problemu, i takie przykręcone kluczem dynamometrycznym, i takie dowalone

> na "do oporu"

> także do moich zastosowań sprawdza się w 100%

U mnie ledwo dal rade... Na tyle mialem tak dowalone ze nie chcialem go juz meczyc bo mielil i mielil i 4/10 odkrecilem sam... Tylko mi fele olejem jakims zafajdal.. Jeszcze dwa auta, ale tam powinno byc lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie ledwo dal rade... Na tyle mialem tak dowalone ze nie chcialem go juz meczyc bo mielil

U mnie to samo, kasa wywalona w bloto. Przy czym ja nie mam dowalonych srub, wszystkie skrecane z zalecanym momentem, a gwinty wczesniej czyszczone i mazniete kropelka smaru miedzianego - nigdy nie bylo problemow z recznym odkrecaniem takich srub. Lipa nie klucz udarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest? Jedni nachwalić się nie mogą a drudzy mówią, że szajs?

Może inne klucze macie hehe.gif

A tak naprawdę to nie wiadomo czy klucze są różne (pomimo tych samych oznaczeń lub trafił się wadliwy) czy niektóre koła są mocniej dokręcone niż inne hmm.gif

Powiedz jeszcze czy te śruby, którym klucz nie daje rady da się odkręcić normalnie ręką bez przedłużek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak to w końcu jest? Jedni nachwalić się nie mogą a drudzy mówią, że szajs?

> Może inne klucze macie

> A tak naprawdę to nie wiadomo czy klucze są różne (pomimo tych samych oznaczeń lub trafił się

> wadliwy) czy niektóre koła są mocniej dokręcone niż inne

> Powiedz jeszcze czy te śruby, którym klucz nie daje rady da się odkręcić normalnie ręką bez

> przedłużek?

Jesli chodzi o mnie to odkrecilem za pomoca takiego klucza w ksztalcie krzyza z marketu zapierajac sie butem i ciagnac, ale bylo naprawde dowalone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.