Skocz do zawartości

Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO


karan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...jaka pompe zakupic do serwa z Punto I?

Sa dwa rodzaje:

- z srednica tloczka 20.64mm

- z srednica tloczka 22,19mm

http://autowanda.pl/?page=catalog/browse...set=0&sort=

Jezeli obie pasuja na serwo z Punto I to lepiej brac te z wieksza srednica...

Sa jakies roznice mieddzy pompami do Punto I a Punto II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie...jaka pompe zakupic do serwa z Punto I?

> Sa dwa rodzaje:

> - z srednica tloczka 20.64mm

> - z srednica tloczka 22,19mm

> http://autowanda.pl/?page=catalog/browse...set=0&sort=

> Jezeli obie pasuja na serwo z Punto I to lepiej brac te z wieksza srednica...

> Sa jakies roznice mieddzy pompami do Punto I a Punto II?

cos takiego znalazłem...

''Srednica cylindra pompy hamulcowej do tarcz 240 mm jest 20,64 a do tarczy 257 mm 22,2... Więc w przypadku wymiany tarcz na większe tj. 257 mm należałoby wymienić pompę hamulcową...''

U mnie po zalozeniu wentyli 240mm na przod i tarcz na tyl pedal lapie na samym dole...czyli pompa ma za mala wydajnosc

Pozostaje zmiana na serwo z PI i pompe z tloczkiem 22,2mm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos takiego znalazłem...

> ''Srednica cylindra pompy hamulcowej do tarcz 240 mm jest 20,64 a do tarczy 257 mm 22,2... Więc w

> przypadku wymiany tarcz na większe tj. 257 mm należałoby wymienić pompę hamulcową...''

> U mnie po zalozeniu wentyli 240mm na przod i tarcz na tyl pedal lapie na samym dole...czyli pompa

> ma za mala wydajnosc

> Pozostaje zmiana na serwo z PI i pompe z tloczkiem 22,2mm

W PI nie ma znaczenia jaki rozmiar tarczy. Wszystkie fabrycznie mają pompę 20 i to niezależnie czy jest ABS, czy tarcza 240 czy 257. Pompa 22 była w PGT bo z tyłu były tarcze zamiast bębnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos takiego znalazłem...

> ''Srednica cylindra pompy hamulcowej do tarcz 240 mm jest 20,64 a do tarczy 257 mm 22,2... Więc w

> przypadku wymiany tarcz na większe tj. 257 mm należałoby wymienić pompę hamulcową...''

> U mnie po zalozeniu wentyli 240mm na przod i tarcz na tyl pedal lapie na samym dole...czyli pompa

> ma za mala wydajnosc

> Pozostaje zmiana na serwo z PI i pompe z tloczkiem 22,2mm

tu najtaniej jak znalazlem:

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1517222216141-LPR6771-pompa-hamulcowa.html

http://allegro.pl/pompa-hamulcowa-alfa-romeo-fiat-uno-punto-lpr-6771-i5101363384.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu najtaniej jak znalazlem:

> http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1517222216141-LPR6771-pompa-hamulcowa.html

> http://allegro.pl/pompa-hamulcowa-alfa-romeo-fiat-uno-punto-lpr-6771-i5101363384.html

Jak chcesz to mam taniej, ale dziwne bo ja miałem front 257 i tył ar145 i seryjna działała jak na fabrycznym zestawie,sam sie zastanawiam nad zmianą bo własnie złozyłem układ na 4 tłoczkach z przodu i albo mam zle odpowietrzone albo pompa juz nie wydaje w tym przypadku,tylko ze szkoda mi zmianiac serwo bo mam nowe frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz to mam taniej, ale dziwne bo ja miałem front 257 i tył ar145 i seryjna działała jak na

> fabrycznym zestawie,sam sie zastanawiam nad zmianą bo własnie złozyłem układ na 4 tłoczkach z

> przodu i albo mam zle odpowietrzone albo pompa juz nie wydaje w tym przypadku,tylko ze szkoda

> mi zmianiac serwo bo mam nowe

Zgadza sie ja tez mam 257 i nie narzekam, teraz kupilem nowa pompe i serwo i mysle ze bedzie znowu dobrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz to mam taniej, ale dziwne bo ja miałem front 257 i tył ar145 i seryjna działała jak na

> fabrycznym zestawie,sam sie zastanawiam nad zmianą bo własnie złozyłem układ na 4 tłoczkach z

> przodu i albo mam zle odpowietrzone albo pompa juz nie wydaje w tym przypadku,tylko ze szkoda

> mi zmianiac serwo bo mam nowe

jednym dziala innym nie...

ja mialem 2 nowe pompy delfhi/mm i na obu to samo...pedal lapie dopiero przy samym dole....

Tak nie powinny dzialac hamulce

Teraz bedzie serwo z PI i pompa 22.2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a do serwa setyjnego w sc pasuje wieksza pompa jakas,czy w gre wchodzi zmiana serwa?

> po zalozeniu 4 tłokow na front seryjna nie wydaje...

Szczerze to nie wiem jak jest w SC. W PI pasują obie pompy pod seryjne serwo. Mam serwo z PGT wymontowane więc jakby co to mogę porównać z seryjnym PI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze to nie wiem jak jest w SC. W PI pasują obie pompy pod seryjne serwo. Mam serwo z PGT

> wymontowane więc jakby co to mogę porównać z seryjnym PI.

Serwa są ponoć takie same ale tylko ponoć, tak słyszałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwo z punto 1 pasuje do pompy z punto 2 wiec na odwrót chyba tez podejdzie z tym ze serwo z punto

> 2 nie pasuje do cento

Dokladnie tak jak piszesz , najlepiej serwo z punto 1 dac obojetnie jaki Motor do tego pompa z punto 2 i super zestaw do cc/sc ja u siebie mam przod hample punto 2 JTD/ 1.8 hgt czyli 257 wentyle i Auto super hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak jak piszesz , najlepiej serwo z punto 1 dac obojetnie jaki Motor do tego pompa z

> punto 2 i super zestaw do cc/sc ja u siebie mam przod hample punto 2 JTD/ 1.8 hgt czyli 257

> wentyle i Auto super hamuje.

a regulatory/ograniczniki zostają seryjne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, załóżmy, że google mówi 22,2, ale nie zwóciłem uwagi na jedną rzecz, a przynajmniej nie rzuciła mi sie na zdjęciach. Mianowicie wyjścia na przewody. Oryginalnie w seju są 4 wyjścia. Ta na zdjęciu powyżej ma 2.

Czy to ją dyskwalifikuje, czy wystarczy taki trójnik zastosować i będzie to zgodne ze sztuką, a co najważniejsze poprawnym działaniem?

trójnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, załóżmy, że google mówi 22,2, ale nie zwóciłem uwagi na jedną rzecz, a przynajmniej nie

> rzuciła mi sie na zdjęciach. Mianowicie wyjścia na przewody. Oryginalnie w seju są 4 wyjścia.

> Ta na zdjęciu powyżej ma 2.

> Czy to ją dyskwalifikuje, czy wystarczy taki trójnik zastosować i będzie to zgodne ze sztuką, a co

> najważniejsze poprawnym działaniem?

> trójnik

po co kombinować z trójnikami jak mozna odrazu kupić dobra pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co kombinować z trójnikami jak mozna odrazu kupić dobra pompe

niestety ta ze zdjecia dziś do mnie przyszła. Na foto nie było widać, że ma tylko 2 wyjscia, a mnie do głowy nie przyszło, żeby spytać. Numer fiatowski ładnie ją opisywał, jak chciałem icon_rolleyes.gif

Chyba zrobię zwrot i poszukam tej, co Karan wklejał link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety ta ze zdjecia dziś do mnie przyszła. Na foto nie było widać, że ma tylko 2 wyjscia, a mnie

> do głowy nie przyszło, żeby spytać. Numer fiatowski ładnie ją opisywał, jak chciałem

> Chyba zrobię zwrot i poszukam tej, co Karan wklejał link

a co to za szukanie,intercars i masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro szukałem, znalazłem ori fiata za smieszne pieniądze. numer w eperze pokazuje punto 2, no bajka...

tylko nie widać było, że ma 2 wyjscia :/

dobra, nie ma co płakać. W poniedziałek zwrócę i w międzyczasie zakupię już prawidłową z 4 wyjściami... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na allegro szukałem, znalazłem ori fiata za smieszne pieniądze. numer w eperze pokazuje punto 2, no

> bajka...

> tylko nie widać było, że ma 2 wyjscia :/

> dobra, nie ma co płakać. W poniedziałek zwrócę i w międzyczasie zakupię już prawidłową z 4

> wyjściami...

możesz podać jej numery? Ona siada na serwo z punto 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.