Skocz do zawartości

Szalunki systemowe


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

> Macie jakiś sprawdzony namiar na niedrogą "wypożyczalnię szalunków" z okolic Śląska, Opolszczyzny,

> Małopolski ? Chodzi o szalunki na strop monolityczny.

Napisz mi jeszcze na pv co ci potrzeba - ile metrów stropu masz do zrobienia i na jak długo - być może wcale systemowych nie potrzebujesz. Pracowałem parę lat w szalunkach więc może pomogę, wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakiś sprawdzony namiar na niedrogą "wypożyczalnię szalunków" z okolic Śląska, Opolszczyzny,

> Małopolski ? Chodzi o szalunki na strop monolityczny.

Uff. To napisałem ci wypracowanie na maila wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakiś sprawdzony namiar na niedrogą "wypożyczalnię szalunków" z okolic Śląska, Opolszczyzny,

> Małopolski ? Chodzi o szalunki na strop monolityczny.

Jeśli potrzebujesz na jakiś mały strop to przelicz sobie czy nie taniej cię wyjdzie stemple drewniane i sklejka lub jakaś zaufana firma budowlana.

Kilka ładnych lat pracowałem w jednej z czołowych firm w Polsce zajmującą się deskowaniami.

Procedura i zabezpieczenia takich firm czasami są przerostem formy nad treścią.

Mogę polecić firmę Sambor ( kilka lat z nimi współpracowałem, głównie rusztowania) oraz firma Budosprzęt Bytom (nie jest to żadne korpo więc może być prościej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli potrzebujesz na jakiś mały strop to przelicz sobie czy nie taniej cię wyjdzie stemple

> drewniane i sklejka lub jakaś zaufana firma budowlana.

> Kilka ładnych lat pracowałem w jednej z czołowych firm w Polsce zajmującą się deskowaniami.

> Procedura i zabezpieczenia takich firm czasami są przerostem formy nad treścią.

> Mogę polecić firmę Sambor ( kilka lat z nimi współpracowałem, głównie rusztowania) oraz firma

> Budosprzęt Bytom (nie jest to żadne korpo więc może być prościej).

Tej na U czy tej na P? Może się znamy wink.gif

ja już koledze przez mail staram się systemowy wybić z głowy. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To po co udzielasz się na forum ? Podziel się wiedzą, a nie na maila piszesz...

oto mail do kolegi...

Quote:

Hej

Tak na szybko.

Jak chcesz się bawić w szalunki systemowe musisz mieć na prawdę sprawną ekipę, bo jak się będą obijać to nie jest problemem zapłacić dwa a nawet trzy razy więcej niż w ofercie.

Musisz przyjąć że strop w pełnym szalunku musi być przez trzy tygodnie (7 dni na zbrojenie i 14 dni po zalaniu) a potem przez 28 dni podparcie wtórne o 40-50 procent podpór.

Zestaw na 1m2 szalunku to koszt ok 450 zł a stawka wynajmu na tak małą budowę to będzie ok 5% w skali miesiąca

licz więc 450*133m2= ok 60 tys wartości sprzętu a dzierżawa 5% w skali miesiąca to ok 3 tysiące czyli za 21 dni ok 2100 zł do tego podparcie wtórne czyli wartość sprzętu ok 100 zł na m2 więc 100zł*133m2= 13300 czyli na miesiąc 665 zł. Daje to już razem 2750 zł, dodaj do tego ok 1000-1500 za transport w obie strony i opłatę za uszkodzenia (na pewno jakaś belka się uszkodzi przy demontażu) tutaj sky is the limit zależy to tylko od tego jak ekipa dba o sprzęt ale trzeba liczyć że 1000 zł może to być.

Sumujc masz:

wynajem 2750

transport 1000-1500

naprawy 1000

razem: 4750-5250

Do tego sklejka - firmy raczej jej nie wynajmują bo bardzo się niszczy, a jeśli gdzieś znajdziesz to cena będzie 12-20% wartości w skali miesiąca

Najtańsza sklejka chińska topolowa to 30 zł/m2, taka co idzie na wynajem kosztuje 50-80 zł/m2

Wiec w wariancie kupna:

133*1,1 (na straty i obstawki)*30= ok 4400 zł

W wariancie wynajmu:

133*65zł*16%= 1400zł+ musisz ze 20m2 sklejki na docinki kupić czyli 600 zł

W wariancie wynajmu musisz uważać na uszkodzenia bo firmy szalunkowe są bezlitosne.

Są w internecie małe firemki które wynajmują zestawy po 100m2 na 3 tyg za 800 zł ale tutaj musisz uważać na kruczki w umowach.

Ja na małe budowy zdecydowanie polecam drewno
wink.gif
a po wszystkim przynajmniej opał zostaje.
wink.gif

Kiedyś wynająłem szalunki na dom jednorodzinny, z początkowych 10 tys za wynajem zrobiło się 30 + ok 6 tysięcy za naprawy...

pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> razem: 4750-5250

yikes.gif toż to jest meega drogie. Dla porównania podam koszty drewna na ok 100 m2 stropu + schody

- stemple 120 szt: 840 zł - 500zł = 340 zł (odsprzedałem po użyciu, znalazło się 3 chętnych, wręcz się podkupywali. Możliwe że to przez to, że na rynku nie było stempli, obdzwoniłem wtedy kilka nadleśnictw i wszędzie mówili, że jakieś limity wyczerpali na dany rok. Podejrzewam, że miesiąc później stemple w nadleśnictwach były już niedostępne w okolicy.

- deski 32 mm, 4 m3: 1650 zł z transportem. Dechy po użyciu zostały oczyszczone i posłużyły jeszcze do wieńców, a finalnie do odeskowania dachu. Ścinki - do palenia na budowie.

Ceny z 2008 roku, teraz pewnie niewiele się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> toż to jest meega drogie. Dla porównania podam koszty drewna na ok 100 m2 stropu + schody

> - stemple 120 szt: 840 zł - 500zł = 340 zł (odsprzedałem po użyciu, znalazło się 3 chętnych, wręcz

> się podkupywali. Możliwe że to przez to, że na rynku nie było stempli, obdzwoniłem wtedy kilka

> nadleśnictw i wszędzie mówili, że jakieś limity wyczerpali na dany rok. Podejrzewam, że

> miesiąc później stemple w nadleśnictwach były już niedostępne w okolicy.

> - deski 32 mm, 4 m3: 1650 zł z transportem. Dechy po użyciu zostały oczyszczone i posłużyły jeszcze

> do wieńców, a finalnie do odeskowania dachu. Ścinki - do palenia na budowie.

> Ceny z 2008 roku, teraz pewnie niewiele się różnią.

To jest cena z firmy typu Ulma, Peri, czy Hunnebeck, u Kazia pewnie wyszło by taniej. A sklejki używałeś czy szalowałeś mdfem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest cena z firmy typu Ulma, Peri, czy Hunnebeck, u Kazia pewnie wyszło by taniej. A sklejki

> używałeś czy szalowałeś mdfem?

Szalowałem tymi dechami o których pisałem - pierwszy (i dotychczas jedyny) strop w życiu, zresztą ekipa robiła, ja tylko pomagałem jako 'zaangażowany gospodarz'. MDF czy sklejki nie używałem. Ale poszło im to pieronem, praktycznie 1 dzień, 3 chłopa. Za to teściu używa Peri na budowach, kiedyś coś tam mieliśmy u mnie podeprzeć, przywiózł kilka stempli z budowy - no poziomowanie tego to miód malina - dwa puknięcia młotkiem w nakrętkę i płatwy wypoziomowana na całej długości, zero pierdzielenia z podcinaniem, klinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szalowałem tymi dechami o których pisałem - pierwszy (i dotychczas jedyny) strop w życiu, zresztą

> ekipa robiła, ja tylko pomagałem jako 'zaangażowany gospodarz'. MDF czy sklejki nie używałem.

> Ale poszło im to pieronem, praktycznie 1 dzień, 3 chłopa. Za to teściu używa Peri na

> budowach, kiedyś coś tam mieliśmy u mnie podeprzeć, przywiózł kilka stempli z budowy - no

> poziomowanie tego to miód malina - dwa puknięcia młotkiem w nakrętkę i płatwy wypoziomowana na

> całej długości, zero pierdzielenia z podcinaniem, klinami.

taka ciekawostka:

w cennikach firm szalunkowych na wynajem mb belki HT kosztuje ok 50-55 zł

stemple kosztują 250-300 zł/szt.

A na wolnym rynku jest to ok dwa razy tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest cena z firmy typu Ulma, Peri, czy Hunnebeck, u Kazia pewnie wyszło by taniej. A sklejki

> używałeś czy szalowałeś mdfem?

Podejrzewam że PERI czy Ulma nawet nie spogląda już na takiego klienta z takim stropem szczególnie że jest kłopot z dźwiagarkami w każdej z tych firm. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam że PERI czy Ulma nawet nie spogląda już na takiego klienta z takim stropem szczególnie

> że jest kłopot z dźwiagarkami w każdej z tych firm.

też prawda, ale czasem zdarza się taki, co bardzo chce... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.