Skocz do zawartości

Młodsza Skoda Fabia 1.2 TSi - mój test.


jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu odbyłem test nowej Fabii i chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami smile.gif

Tak pokrótce to... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autem. Szczerze powiem, że nawet mi się podoba! Jak na Skodę to wręcz piękne auto. Największym plusem IMO jest silnik, który ciągnie bardzo ochoczo, a spalanie jak na moją jazdę było symboliczne (6,6 litra, w cyklu mieszanym).

Link do mojego testu i zdjęć:

http://www.jazdamiejska.pl/testy/skoda-fabia-2015-test-redakcyjny,54.html

Przy okazji prosiłbym o jakieś opinie dotyczące samego tekstu. Stawiam pierwsze kroki w tej materii i każda uwaga będzie cenna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji prosiłbym o jakieś opinie dotyczące samego tekstu. Stawiam pierwsze kroki w tej materii

> i każda uwaga będzie cenna

naucz się wstawiać linki i cytować tutaj artykuły 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj czym jeździsz, co jest wersją wyposażenia, co pakietem a co standardem (np radio Swing jest w tej wersji za dopłatą, osobno lub w pakiecie AUDIO). Czytając odnoszę wrażenie wielu sprzeczności, z jednej strony krytykujesz i wyśmiewasz, z drugiej próbujesz odeprzeć swoją krytykę. W sumie po przeczytaniu (z trudem) nie wiem czy polecasz czy odradzasz. Aha, naucz się wklejać linki biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doczytaj czym jeździsz, co jest wersją wyposażenia, co pakietem a co standardem (np radio Swing

> jest w tej wersji za dopłatą, osobno lub w pakiecie AUDIO). Czytając odnoszę wrażenie wielu

> sprzeczności, z jednej strony krytykujesz i wyśmiewasz, z drugiej próbujesz odeprzeć swoją

> krytykę. W sumie po przeczytaniu (z trudem) nie wiem czy polecasz czy odradzasz. Aha, naucz

> się wklejać linki

Radio SWING jest standardzie smile.gif

Co do sprzeczności... to sam nie wiem co o tym aucie sądzić. Z jednej strony mi się podobał, ale z drugiej jeżdżąc nim i pisząc potem nie czułem żadnych emocji. Stąd może trochę pokraczny tekst... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytales to co napisales?

> Tam jest tyle bledow, ze wstydzilbym sie komukolwiek pokazywac

Ale jakich błędów? Ortograficznych, czy pomyliłem jakieś dane? Konkrety proszę, bo wtedy się czegoś nauczę... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radio SWING jest standardzie

> Co do sprzeczności... to sam nie wiem co o tym aucie sądzić. Z jednej strony mi się podobał, ale z

> drugiej jeżdżąc nim i pisząc potem nie czułem żadnych emocji. Stąd może trochę pokraczny

> tekst...

bo to nie ma wzbudzac emocji, to ma byc poprawne do bolu toczydlo, a ze przy okazji ten silnik jest calkiem fajny to jest poprawne i calkiem przyjemne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa dni temu odbyłem test nowej Fabii i chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami

> Tak pokrótce to... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autem. Szczerze powiem, że nawet mi się

> podoba!

Bzdury. Kupiłbyś piętnastoletnią perełkę po aryjskim oprawcy, segmentu D, albo E to dopiero dowiedziałbyś się co to dobry samochód, a nie jakieś plastikowe wydumki, których silnik ma MTBF na poziomie 30kkm. Później wybucha. Poza tym wiesz, wtryski, turbo, dwumasa... zdecydowanie lepiej wziąć 1.4 16v ok.gif

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji prosiłbym o jakieś opinie dotyczące samego tekstu. Stawiam pierwsze kroki w tej materii

> i każda uwaga będzie cenna

kolejna "piękna" skoda - jak by stała koło poprzedniej to można by było zrobić quiz "znajdź 10 szczegółów"

myślę że po wskazaniu 2 było by ciężko doszukać się reszty

A jeśli prosisz o opinię do artykułu to (tekst) dużo roboty przed Tobą ok.gif (zdjęcia) porażka - moja 4 letnia córka robi podobne 270751858-jezyk.gif

Tylko że ona ma 4 lata i leciwy aparat za 200zł spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> A jeśli prosisz o opinię do artykułu to (tekst) dużo roboty przed Tobą (zdjęcia) porażka - moja 4

> letnia córka robi podobne

> Tylko że ona ma 4 lata i leciwy aparat za 200zł

Gratuluje córki! Serio! Jeżeli chodzi o zdjęcia to nie jestem fotografem, a zdjęcia miały pokazać auto, a nie mój kunszt artystyczny, którego nie posiadam. Uważam, że renomowane czasopisma jak Auto Świat, Motor itd. wcale nie mają lepszych zdjęć smile.gif No, ale przyznaję - nic nie urywają.

Co do tekstu... to na prawdę przyjmuję krytykę na klatę, ale proszę o konkrety. Bo napisać, że tekst jest ble, dużo roboty przed tobą i ja wstydziłbym się go pokazać dużo mi nie dają frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie podoba mi się styl Twojego pisania, pierwsze linijki o tym "znajomym" takie nie poukładane...

> nie ciekawe... nie wiem ile masz lat, ale po przeczytaniu wydaje mi się że jesteś pokoleniem

> GIMBUSÓW ( bez urazy )

22 mi pyknęło w tym roku, więc chyba jeszcze się nie łapię do gimbusów smile.gif To mój 3 test w życiu jaki pisałem, więc dopiero początki. Oby dalej było lepiej, bo chyba moją pasję będę musiał zmienić na szachy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 22 mi pyknęło w tym roku, więc chyba jeszcze się nie łapię do gimbusów To mój 3 test w życiu jaki

> pisałem, więc dopiero początki. Oby dalej było lepiej, bo chyba moją pasję będę musiał zmienić

> na szachy

Spoko, nie zrażaj się. Skoro dałeś to na AK, to musisz się liczyć z krytyką. zlosnik.gifZwłaszcza tych, którzy tylko siedzą i krytykują, a samym by im się nie chciało ruszyć i opisać jakikolwiek test zlosnik.gif

Popracuj tylko nad językiem. Żeby był taki mniej, jak to ktoś napisał "gimnazjalny". Sformułowana typu "No dobra", są moim zdaniem niedopuszczalne

Zdjęcia, jak zdjęcia. Jak nic do nich nie mam. Sam bym lepszych nie zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no czyli jesteś pokoleniem gimnazjum

> co będziesz następne testował ?

Aaa myślałem, że chodzi Ci o konkretnie "gimbusów", a nie szkołę smile.gif Jeżeli o szkołę, to tak - jestem gimbusem grinser006.gif

Następny prawdopodobnie będzie Fiat 500X, albo nowa Kia Sorento. W międzyczasie będzie Pug 508 po lifcie, ale to chyba nie ja będę pisał.

Za dwa tygodnie Subaru Outback i WRX STi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tekst jest ble, dużo roboty przed tobą i ja wstydziłbym się go pokazać dużo mi nie dają

osobiście to nie mój język - bardziej mi się podoba coś na styl angielskich testów - Fifth Gear zawsze mieli fajne testy (ale wiadomo - gust jak dupa)

nie podobają mi się Twoje przemyślenia w "..."

a na koniec co mnie rozśmiesza to że jak na profesjonalistę przystało kłania się znajomość worda

są tzw akapity (piszesz jak na forum... czyli jak leci) a można przecież wyjustować tekst

na końcu jakieś i.. a.. myślniki

to tak na szybko po przeczytaniu tekstu takich jak czytam codziennie 1000000000 w internecie

i niekiedy po kilku zdaniach naciskam taki kwadracik z X bo szkoda mojego czasu.

Ale szczerze życzę powodzenia żeby Twoje teksty zachęcały do przeczytania "od deski do deski" bez wcześniejszego klikania w X waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO:

1.

Quote:

No dobra
- wyposażenie i wygląd ....


Kolokwializm, który pasuje do dyskusji na forum, nie zaś do artykułu.

2.

Quote:

Niestety, odczuwalny jest pewien "lag" i po wciśnięciu gazu musimy chwilkę poczekać, aż informacja dotrze tam gdzie trzeba. Być może dzięki tej "chwili" zawachania, nowa Fabia potrafi nieźle oszczędzić na paliwie


Rozumiem, że masz na myśli coś co zazwyczaj nazywane jest turbo dziurą? Zgaduję, że tak. Nasuwa się zatem pytanie w jakiż to sposób owa turbo dziura przyczynia się do oszczędzania paliwa????

3.

Quote:

No bo tak
- możemy kupić nową Fabię...


Kolejny imho babol stylistyczny, jeżeli oczywiście pretendujesz do pisania jak dziennikarz.

Resztę napisali koledzy wcześniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie, nie myślę o turbodziurze. Chodziło mi o laga po dodaniu gazu. Coś jakby impuls od pedału gazu szedł za długo do silnika. To samo było przy ruszaniu. Dodaje gazu i dopiero po chwili obroty rosną.

Jeszcze dziś poprawię resztę, bo faktycznie nie pasują do całości tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Niestety, odczuwalny jest pewien "lag" i po wciśnięciu gazu musimy chwilkę poczekać, aż

> informacja dotrze tam gdzie trzeba. Być może dzięki tej "chwili" zawachania, nowa Fabia

> potrafi nieźle oszczędzić na paliwie

> Rozumiem, że masz na myśli coś co zazwyczaj nazywane jest turbo dziurą? Zgaduję, że tak. Nasuwa się

> zatem pytanie w jakiż to sposób owa turbo dziura przyczynia się do oszczędzania paliwa????

Clou sprawy w "zawachaniu". ideia.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radio SWING jest standardzie

Jednak stwierdzam że nie wiesz co miała w środku. To radio na zdjęciach to Bolero. Swing ma mniejszy ekran i wejście na kartę SD, na ramce pod wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i każda uwaga będzie cenna

Przecztałem dwa przypadkowe zdania z całego tekstu. Znalazłem w nich dwa błędy. DWA!!!

1. "Gdyby jeszcze wczoraj jakiś znajomy powiedziałby mi, że podoba mu się Skoda (...)" - powinno być POWIEDZIAŁ MI.

2. "Samochody, które koajrzyły mi się do tej pory ze smutkiem i nostalgią." - literówka.

Dalej już nie miałem siły czytać.

Do tego sam portal ma błędy na stronie (na poziomie layoutu - link GIEŁDA jest wyświetlany w jakimś przypadkowym miejscu).

Może lepiej by było wrzucać prośby o recenzowanie do jakichś mniejszych społeczności, bo jak pójdzie fama z AK, że JM (no prawie jak Joe Monster grinser006.gif) jest kiepskie, to już nic was nie uratuje skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecztałem dwa przypadkowe zdania z całego tekstu. Znalazłem w nich dwa błędy. DWA!!!

> 1. "Gdyby jeszcze wczoraj jakiś znajomy powiedziałby mi, że podoba mu się Skoda (...)" - powinno

> być POWIEDZIAŁ MI.

> 2. "Samochody, które koajrzyły mi się do tej pory ze smutkiem i nostalgią." - literówka.

> Dalej już nie miałem siły czytać.

> Do tego sam portal ma błędy na stronie (na poziomie layoutu - link GIEŁDA jest wyświetlany w jakimś

> przypadkowym miejscu).

> Może lepiej by było wrzucać prośby o recenzowanie do jakichś mniejszych społeczności, bo jak

> pójdzie fama z AK, że JM (no prawie jak Joe Monster ) jest kiepskie, to już nic was nie

> uratuje

Albo chcesz być bardzo złośliwy, albo serio masz szczęście... nie widzę poza tymi dwoma zdaniami innych błędów. Chyba, że faktycznie oślepłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdury. Kupiłbyś piętnastoletnią perełkę po aryjskim oprawcy, segmentu D, albo E to dopiero

> dowiedziałbyś się co to dobry samochód

Hmm... A czy Ty czasem wcześniej nie jeździłeś VC? zlosnik.gif Z czystej ciekawości - serio wygodniej Ci się jeździ nowym autem segmentu B, niż starszym D (koszty doprowadzenia tego drugiego do dobrego stanu pomijamy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... A czy Ty czasem wcześniej nie jeździłeś VC? Z czystej ciekawości - serio wygodniej Ci się

> jeździ nowym autem segmentu B, niż starszym D (koszty doprowadzenia tego drugiego do dobrego

> stanu pomijamy)?

Fotel w VC był wygodniejszy, podłokietnik szerszy. To się zgadza. Jeśli chodzi o wyposażenie to Fabia jest chyba lepsza, mimo, że VC miała prawie full, na pewno wolę wyskoczyć do Albanii Fabią aniżeli VC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji prosiłbym o jakieś opinie dotyczące samego tekstu. Stawiam pierwsze kroki w tej materii

> i każda uwaga będzie cenna

Taki troszkę pretensjonalny styl. Te uwagi o znajomych, wielokropki, plus wspominki o V8 - za dużo tych ozdobników. Ciągle piszesz o tych biednych Czechach - daj im spokój, pisz o producencie.

Ogólnie nie jest źle, ale jakoś nie przykuwa uwagi ten tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki troszkę pretensjonalny styl. Te uwagi o znajomych, wielokropki, plus wspominki o V8 - za dużo

> tych ozdobników. Ciągle piszesz o tych biednych Czechach - daj im spokój, pisz o producencie.

> Ogólnie nie jest źle, ale jakoś nie przykuwa uwagi ten tekst.

Wiesz... staram się znaleźć złoty środek pomiędzy pisaniem luźno i z przymrużeniem oka, a przytaczaniem suchych danych. Nie chcę być kolejnym Auto-Światem, ale nie chcę też za bardzo "pajacować".

O Czechach pisałem, bo chciałem uniknąć powtórzeń smile.gif

Ale dzięki za opinię! Każda, która coś wnosi jest dla mnie bardzo cenna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz... staram się znaleźć złoty środek pomiędzy pisaniem luźno i z przymrużeniem oka, a

> przytaczaniem suchych danych. Nie chcę być kolejnym Auto-Światem, ale nie chcę też za bardzo

> "pajacować".

> O Czechach pisałem, bo chciałem uniknąć powtórzeń

> Ale dzięki za opinię! Każda, która coś wnosi jest dla mnie bardzo cenna

Styl musisz sobie wypracować. Poczytaj blogi motoryzacyjne, które maja lekki styl. Weź stamtąd jakieś inspiracje. Np blogomotive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz... staram się znaleźć złoty środek pomiędzy pisaniem luźno i z przymrużeniem oka, a

> przytaczaniem suchych danych. Nie chcę być kolejnym Auto-Światem, ale nie chcę też za bardzo

> "pajacować".

> O Czechach pisałem, bo chciałem uniknąć powtórzeń

> Ale dzięki za opinię! Każda, która coś wnosi jest dla mnie bardzo cenna

Jestem przyzwyczajony do takich bardziej drętwych tekstów naukowych, więc może nazbyt srogo oceniam.

Ale nie lubię, gdy przy autach dla biedaków za dużo pisze się o V8 itd. Często budzi się we mnie wtedy podejrzenie, że redaktor odgrywa kogoś innego niż jest w rzeczywistości. Że tak powiem Clarksonuje bez pokrycia. zlosnik.gif

Ale napisałem, że generalnie tekst nie jest zły, więc nie obrażaj się, ani nie zrażaj. Sam lepszego nie napisałbym. ok.gif

Nie pamiętam, czy napisałem, ale z interpunkcją trochę tam na bakier w tym tekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa dni temu odbyłem test nowej Fabii i chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami

> Tak pokrótce to... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autem. Szczerze powiem, że nawet mi się

> podoba! Jak na Skodę to wręcz piękne auto. Największym plusem IMO jest silnik, który ciągnie

> bardzo ochoczo, a spalanie jak na moją jazdę było symboliczne (6,6 litra, w cyklu mieszanym).

> Link do mojego testu i zdjęć:

> http://www.jazdamiejska.pl/testy/skoda-fabia-2015-test-redakcyjny,54.html

> Przy okazji prosiłbym o jakieś opinie dotyczące samego tekstu. Stawiam pierwsze kroki w tej materii

> i każda uwaga będzie cenna

Mój Internet w pracy wykrywa Malicious Sources/Malnets na stronie i blokuje dostęp.

Co do nowej Fabii, to przedwczoraj zamówiłem z silnikiem 1.2 110KM. Przewidywana data odbioru - czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli prosisz o opinię do artykułu to (tekst) dużo roboty przed Tobą (zdjęcia) porażka - moja 4

> letnia córka robi podobne

> Tylko że ona ma 4 lata i leciwy aparat za 200zł

dawaj te zdjęcia, w przyszłym tygodniu wystawiam swoją padline i chciałbym zobaczyć jak powinny wyglądac dobre zdjęcia samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz... staram się znaleźć złoty środek pomiędzy pisaniem luźno i z przymrużeniem oka, a

> przytaczaniem suchych danych. Nie chcę być kolejnym Auto-Światem, ale nie chcę też za bardzo

> "pajacować".

> O Czechach pisałem, bo chciałem uniknąć powtórzeń

> Ale dzięki za opinię! Każda, która coś wnosi jest dla mnie bardzo cenna

A błędów nadal nie poprawisz? grinser006.gif pisanie z przymrożeniem oka a z błędami to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 22 mi pyknęło w tym roku, więc chyba jeszcze się nie łapię do gimbusów To mój 3 test w życiu jaki

> pisałem, więc dopiero początki. Oby dalej było lepiej, bo chyba moją pasję będę musiał zmienić

> na szachy

Mnie zanudziles opowiesciami o stylizacji. To w ogole nie ma znaczenia.

Potem podales kilka konkretow. Na koniec brzmisz jak prorok. Sprobuj, juz tylko dla siebie, napisac zupelnie od poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo chcesz być bardzo złośliwy, albo serio masz szczęście... nie widzę poza tymi dwoma zdaniami

> innych błędów. Chyba, że faktycznie oślepłem...

Nie byłem złośliwy, oba błędy są na początku - w pierwszym zdaniu tekstu i w drugim pierwszego pełnego akapitu. Bardzo rzucają się w oczy.

I do teraz ich nie poprawiłeś czerwona.gif

Tak ogólnie, to zarówno w tym tekście, jak i w tym, jak odpowiadasz na nasze komentarze tutaj, brakuje jednego - pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.