Skocz do zawartości

[S-max] Świerszcze


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi zaczęło piszczeć po zimie.

Objawy:

- niezależnie od temperatury,

- prawy tył, ale niesie się aż do drzwi tylnych-prawych, a nawet do środkowego słupka

- piszczenie gumy o metal, ew. metal o metal

- przy uchylonych drzwiach też skrzypi (ergo. nie drzwi).

Rozbebeszyłem drzwi, popsikałem smarem silikonowym wszędzie (aż się ulał dołem), popsikałem w fotele, pasy, prowadnice, uszczelki, itp.

Dźwięk jest wyraźnie w środku, ale czy jakiś zużyty element met.-gum. zawieszenia możę tak "nieść" po budzie. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z wiatrakami, ja u siebie deske dokrecałem podkładalem rozne rzeczy. Bylem przekonany, ze to w aucie. Smaru silikonowego to z dwie puszki poszlo.

Juz sie poddalem zrezygnowany i po 2 miesiacach przejezdzajac z opuszczona szyba kolo muru uslyszalem ze dzwiek jest z zewnatrz.

Rozebralem zawieszenie i znalazlem czujnik poziomowania ksenonowej lampy piszczal jakby guma o metal.

Zycze duzo wytrwalosci, w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tylna klapa? Trochę podregulować na odbojach?

Miałem taki przypadek jeszcze w vectrze - coś pewnego pięknego dnia zaczęło piszczeć, aż nie dało się wytrzymać i za chiny nie mogłem tego zlokalizować. Najpierw drzwi - nic, potem plastiki w bagażniku - też nic.

Doszło do tego, że tak mnie to wpieniało, że aż z baratem jeździłem - on za kółkiem a ja w bagażniku hehe.gif, żeby ten dźwięk zlokalizować.

No ale tak się dziwnie niosło, że nie szło tego znaleźć. Byłem gotów rozbebeszyć pół auta ale przypadkiem będąc u mechanika w jakiejś innej sprawie zacząłem z nim gadać właśnie o tym. Facet podszedł do bagażnika - podkręcił odboje od klapy i nastała błoga cisza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uslyszalem ze dzwiek jest z zewnatrz.

Będąc na parkingu podziemnym i przy otwartych oknach też tak mi się wydawało, ale ten dźwięk po zamknięciu okien jest tak wyraźny i nie zgłuszony, że źródło musi być gdzieś w środku.

> Zycze duzo wytrwalosci, w szukaniu.

Powoli tracę nadzieję i pomysły mi się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierzę, że tak by się niosło . Subiektywnie piszczy w okolicach oparcia tylnego-prawego fotela.

Też nie wierzyłem, że to od klapy. Przejechać kawałek z niedomkniętą i będzie wiadomo. Przynajmniej jedną rzecz wyeliminujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będąc na parkingu podziemnym i przy otwartych oknach też tak mi się wydawało, ale ten dźwięk po

> zamknięciu okien jest tak wyraźny i nie zgłuszony, że źródło musi być gdzieś w środku.

Miałem identyczne odczucia dlatego nawet deskę dokręcałem, aby mieć pewność, że to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.