Jump to content
Sign in to follow this  
pawso

alkomat

Recommended Posts

Czy ktoś z Was posiada? Warto mieć taki sprzęt? Jeśli tak to jaki, bo widziałem kilka rodzajów.

> Czy ktoś z Was posiada? Warto mieć taki sprzęt? Jeśli tak to jaki, bo widziałem kilka rodzajów.

jak masz luzne 1,5 tyś PLN to taki z atestem możesz kupić

Czy warto to musisz sam sobie ocenić jak często pijesz i siadasz "niepewny" za kierownicę. Jak dla mnie nie warto, bo w razie potrzeby za darmo możesz się przebadać na komisariacie smile.gif

> Czy ktoś z Was posiada? Warto mieć taki sprzęt? Jeśli tak to jaki, bo widziałem kilka rodzajów.

tak już o 500zł można kupić coś co będzie pokazywało w miarę wiarygodny pomiar. Poniżej tej kwoty szklana kula z bazaru będzie najlepsza.

Pamiętaj o tym, że w solidnym testerze trzeba wymieniać czujniki i kalibrować dość często. A to kosztuje.

Znajomy kupił taki za około 600-700 PLNów. Sprzedawca kalibrował przy sprzedaży. Pierwsza imprezka, każdy dmucha i przeciętnie wyniki różnią się o 0,8 promila na osobę. Ponowna kalibracja. Następna piwo.gif, wyniki różnią się o 0,8 promila, dmuchane raz po razie.

Jeżeli taki błąd pomiaru Cię satysfakcjonuje, to bierz.

Tak, wiem, mogła to być przypadłość konkretnego modelu.

Ja bym nie kupił czegoś co nie ma atestu, bo model miał ogólnie pozytywne opinie.

Teraz leży i się kurzy.

> Znajomy kupił taki za około 600-700 PLNów. Sprzedawca kalibrował przy sprzedaży. Pierwsza imprezka,

> każdy dmucha i przeciętnie wyniki różnią się o 0,8 promila na osobę. Ponowna kalibracja.

> Następna , wyniki różnią się o 0,8 promila, dmuchane raz po razie.

> Jeżeli taki błąd pomiaru Cię satysfakcjonuje, to bierz.

> Tak, wiem, mogła to być przypadłość konkretnego modelu.

> Ja bym nie kupił czegoś co nie ma atestu, bo model miał ogólnie pozytywne opinie.

> Teraz leży i się kurzy.

instrukcję obsługi przeczytało towarzystwo?

Bo nawet tymi z atestem nie zrobisz poprawnego pomiaru w trakcie trwania imprezy, w ciasnym pomieszczeniu gdzie chucha wyziewami kilka osób obok. Testowane na "świeczce" alcoblow.

> Znajomy kupił taki za około 600-700 PLNów. [ciach]

Przecież to nie wina sprzętu tylko użytkowników...

Czytał kolega chociaż instrukcję obsługi?

> instrukcję obsługi przeczytało towarzystwo?

Nie mój sprzęt, nie moje zasady grinser006.gif.

Główny użyszkodnik czytał instrukcję i w taki oto sposób ją przekazał:

przyciskasz guzik, dmuchasz aż się zapali zielona lampka, masz wynik. Pomiar na drugi dzień po imprezie. Alkoholem z paszczy wali każdemu, a co drugi ma wynik 0,0.

Czy instrukcja użytkowania sprzętu może być bardziej skomplikowana i bez czytania instrukcji przed każdym wyziewem pomiar nie ma sensu ?

Edit.

Prowadził ten, któremu po zajęciu fotela kierowcy wydawało się że jedzie na koniu hehe.gif.

> Nie mój sprzęt, nie moje zasady .

> Główny użyszkodnik czytał instrukcję i w taki oto sposób ją przekazał:

> przyciskasz guzik, dmuchasz aż się zapali zielona lampka, masz wynik. Pomiar na drugi dzień po

> imprezie. Alkoholem z paszczy wali każdemu, a co drugi ma wynik 0,0.

> Czy instrukcja użytkowania sprzętu może być bardziej skomplikowana i bez czytania instrukcji przed

> każdym wyziewem pomiar nie ma sensu ?

instrukcja obsługi jest dłuższa niż tych kilka punkcików. I są wyjątki. Z tych testerów z którymi miałem do czynienia w warunkach kiedy dookoła stało ziejące towarzystwo też wychodziły kwiatki.

> Nie mój sprzęt, nie moje zasady .

> Główny użyszkodnik czytał instrukcję i w taki oto sposób ją przekazał:

> przyciskasz guzik, dmuchasz aż się zapali zielona lampka, masz wynik. Pomiar na drugi dzień po

> imprezie. Alkoholem z paszczy wali każdemu, a co drugi ma wynik 0,0.

Nic dziwnego, skoro dzien wczesniej na imprezie juz go popsuliscie grinser006.gif

> Nic dziwnego, skoro dzien wczesniej na imprezie juz go popsuliscie

Nie pamiętam abyśmy go używali na imprezie zlosnik.gif. Inni też nie pamiętają. Czyli nie używaliśmy hehe.gif.

Na drugiej imprezie każdy podchodził tak sceptycznie, że tylko na drugi dzień było dmuchanko skromny.gif, a wyniki w 70% nadal 0.0.

Odkopuję temat, warto, nie warto? Ile trzeba wydać na coś solidnego co nie będzie przekłamywało wyniku?

AL8000 

Tylko warto kupić od razu skalibrowany, ew wysłać do kalibracji...

Przeczytać instrukcję i się stosować :) 

Edited by siwyyy77

Nie warto. Kupilem za ponad 500 zl al9000 niby polecany elektochemiczny sensor itd.

Pokazuje same zera nawet po dobrej imprezie nastepnego dnia rano. Oddalem na gwarancji na kalibracje. Skalibrowali i jest to samo.

Wiec albo mam 4 watroby w co watpie albo sprzety z tej polki cenowej to smietnik.

@dzikipzs zostaje ci wędrówka na posterunek. I sprawdzenie na ich urządzeniu stan swojej predyspozycji.

55 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@dzikipzs zostaje ci wędrówka na posterunek. I sprawdzenie na ich urządzeniu stan swojej predyspozycji.

Ja mam jednorazowe z apteki. Widac czy mozesz jechac czy nie.