Skocz do zawartości

alkomat


pawso

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ktoś z Was posiada? Warto mieć taki sprzęt? Jeśli tak to jaki, bo widziałem kilka rodzajów.

tak już o 500zł można kupić coś co będzie pokazywało w miarę wiarygodny pomiar. Poniżej tej kwoty szklana kula z bazaru będzie najlepsza.

Pamiętaj o tym, że w solidnym testerze trzeba wymieniać czujniki i kalibrować dość często. A to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was posiada? Warto mieć taki sprzęt? Jeśli tak to jaki, bo widziałem kilka rodzajów.

Znajomy kupił taki za około 600-700 PLNów. Sprzedawca kalibrował przy sprzedaży. Pierwsza imprezka, każdy dmucha i przeciętnie wyniki różnią się o 0,8 promila na osobę. Ponowna kalibracja. Następna piwo.gif, wyniki różnią się o 0,8 promila, dmuchane raz po razie.

Jeżeli taki błąd pomiaru Cię satysfakcjonuje, to bierz.

Tak, wiem, mogła to być przypadłość konkretnego modelu.

Ja bym nie kupił czegoś co nie ma atestu, bo model miał ogólnie pozytywne opinie.

Teraz leży i się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy kupił taki za około 600-700 PLNów. Sprzedawca kalibrował przy sprzedaży. Pierwsza imprezka,

> każdy dmucha i przeciętnie wyniki różnią się o 0,8 promila na osobę. Ponowna kalibracja.

> Następna , wyniki różnią się o 0,8 promila, dmuchane raz po razie.

> Jeżeli taki błąd pomiaru Cię satysfakcjonuje, to bierz.

> Tak, wiem, mogła to być przypadłość konkretnego modelu.

> Ja bym nie kupił czegoś co nie ma atestu, bo model miał ogólnie pozytywne opinie.

> Teraz leży i się kurzy.

instrukcję obsługi przeczytało towarzystwo?

Bo nawet tymi z atestem nie zrobisz poprawnego pomiaru w trakcie trwania imprezy, w ciasnym pomieszczeniu gdzie chucha wyziewami kilka osób obok. Testowane na "świeczce" alcoblow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> instrukcję obsługi przeczytało towarzystwo?

Nie mój sprzęt, nie moje zasady grinser006.gif.

Główny użyszkodnik czytał instrukcję i w taki oto sposób ją przekazał:

przyciskasz guzik, dmuchasz aż się zapali zielona lampka, masz wynik. Pomiar na drugi dzień po imprezie. Alkoholem z paszczy wali każdemu, a co drugi ma wynik 0,0.

Czy instrukcja użytkowania sprzętu może być bardziej skomplikowana i bez czytania instrukcji przed każdym wyziewem pomiar nie ma sensu ?

Edit.

Prowadził ten, któremu po zajęciu fotela kierowcy wydawało się że jedzie na koniu hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mój sprzęt, nie moje zasady .

> Główny użyszkodnik czytał instrukcję i w taki oto sposób ją przekazał:

> przyciskasz guzik, dmuchasz aż się zapali zielona lampka, masz wynik. Pomiar na drugi dzień po

> imprezie. Alkoholem z paszczy wali każdemu, a co drugi ma wynik 0,0.

> Czy instrukcja użytkowania sprzętu może być bardziej skomplikowana i bez czytania instrukcji przed

> każdym wyziewem pomiar nie ma sensu ?

instrukcja obsługi jest dłuższa niż tych kilka punkcików. I są wyjątki. Z tych testerów z którymi miałem do czynienia w warunkach kiedy dookoła stało ziejące towarzystwo też wychodziły kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mój sprzęt, nie moje zasady .

> Główny użyszkodnik czytał instrukcję i w taki oto sposób ją przekazał:

> przyciskasz guzik, dmuchasz aż się zapali zielona lampka, masz wynik. Pomiar na drugi dzień po

> imprezie. Alkoholem z paszczy wali każdemu, a co drugi ma wynik 0,0.

Nic dziwnego, skoro dzien wczesniej na imprezie juz go popsuliscie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic dziwnego, skoro dzien wczesniej na imprezie juz go popsuliscie

Nie pamiętam abyśmy go używali na imprezie zlosnik.gif. Inni też nie pamiętają. Czyli nie używaliśmy hehe.gif.

Na drugiej imprezie każdy podchodził tak sceptycznie, że tylko na drugi dzień było dmuchanko skromny.gif, a wyniki w 70% nadal 0.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie warto. Kupilem za ponad 500 zl al9000 niby polecany elektochemiczny sensor itd.

Pokazuje same zera nawet po dobrej imprezie nastepnego dnia rano. Oddalem na gwarancji na kalibracje. Skalibrowali i jest to samo.

Wiec albo mam 4 watroby w co watpie albo sprzety z tej polki cenowej to smietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
37 minut temu, omroz napisał:

ktoś jeszcze coś poleci? wędrówka na komisariat po każdej impezie trochę słaba sprawa ;) powiedzmy że mam budżet koło tysiaka, da radę coś sensownego kupić?

Nie da :skromny: I tak trzeba to kalibrowac poza tym normalny czlowiek wie ile wypil i  jak dlugo zajmuje mu dojscie do zera. Czasem warto wyjechac pozniej po porannym szczycie juz nie ma kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

Nie da :skromny: I tak trzeba to kalibrowac poza tym normalny czlowiek wie ile wypil i  jak dlugo zajmuje mu dojscie do zera. Czasem warto wyjechac pozniej po porannym szczycie juz nie ma kontroli. 

 

Alkomat z czujnikiem elektrochemicznym kalibrujesz raz do roku i to koszt ponizej 100-ki...

Juz niejeden taki madry co to wiedzial ile wypil. sie zdzwil o poranku :hehe:

Mam taki i spokojnie wystarcza:

https://alkomatysklep.pl/alkomat-pro-x-5.html?gclid=CjwKCAiAzJLzBRAZEiwAmZb0ak1RQM8j4Rz1nQthRYP3QFF8MqJ24E8Bolent0eMaiN6Uh3Ip_3phRoCrDcQAvD_BwE

Przy czym ja wsiadam do auta tylko jesli pokazuje 0.00, a po wiekszej imprezie nawet wtedy odczekuje ok 1h i dmucham ponownie....

Nie odwazylbym sie ryzykowac gdyby pokazywal np 0.15.

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam:

https://www.promil-lab.pl/pl/p/Alkomat-AlcoFind-Expert-10-lat-gwarancji-okresowe-kalibracje-gratis-PREZENT/758

Mam i jestem mega-zadowolony, i piszę to jako osoba która już od ok 10 lat używa "domowych"  alkomatów. Uważam, że jest to szalenie przydatne urządzenie którego wadą jest rzeczywiście okresowa konieczność kalibracji, ale jak się dobrze trafi - można przez pierwszy rok mieć ją za darmo.

Nie polecam natomiast alkomatów z serii "Alkosafe".

 

Do stwierdzeń w stylu:

12 godzin temu, wujek napisał:

....poza tym normalny czlowiek wie ile wypil i  jak dlugo zajmuje mu dojscie do zera......

radzę podchodzić ostrożnie.

p.s. tutaj na szybko znaleziony jakiś ranking z 2018:

https://alkomaty.net.pl/blog/46_https---alkomaty-net-pl-alkomaty-elektrochemi

 

Pzdr - Artur S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Alkomat z czujnikiem elektrochemicznym kalibrujesz raz do roku i to koszt ponizej 100-ki...

Juz niejeden taki madry co to wiedzial ile wypil. sie zdzwil o poranku :hehe:

Mam taki i spokojnie wystarcza:

https://alkomatysklep.pl/alkomat-pro-x-5.html?gclid=CjwKCAiAzJLzBRAZEiwAmZb0ak1RQM8j4Rz1nQthRYP3QFF8MqJ24E8Bolent0eMaiN6Uh3Ip_3phRoCrDcQAvD_BwE

Przy czym ja wsiadam do auta tylko jesli pokazuje 0.00, a po wiekszej imprezie nawet wtedy odczekuje ok 1h i dmucham ponownie....

Nie odwazylbym sie ryzykowac gdyby pokazywal np 0.15.

 

Ja mam taki prosty z apteki dmucham i od razu widze, ze nie moge jechac. Nic nie trzeba kalibrowac ale to jednorazowka. Z tym, ze ja do roboty to albo na piechote albo rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.