Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłes przy swoim BMW?


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy  :ok:  Lepsza taka niż płaska deska  :no:

Racja :)  dobrze, że nie kupiłem tej bez navi... bo bym się wkurzał. Jedynie drażni mnie brak xenonu i foteli lepszych ale jakoś to przeżyje. Przynajmniej jest w 100% bezwypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja :)  dobrze, że nie kupiłem tej bez navi... bo bym się wkurzał. Jedynie drażni mnie brak xenonu i foteli lepszych ale jakoś to przeżyje. Przynajmniej jest w 100% bezwypadkowa.

A widzisz :) cieszy mnie że dbasz o ten samochód ! pokazałem mojej Patrycji relacje foto  i po raz kolejny dostalem zyebki za sprzedaż e91..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień urlopu to i ja coś zrobiłam przy autku... wreszcie posprzątałam je w środku bo mój facet to jedynie na zewnątrz je myje :facepalm:  (no istny chlew w środku był)

Kurcze a w naszym autku nie ma takiej nawigacji, jest płaska deska :no:  (a niby to fajna wersja bo ze skórą w środku)

Pozdrawiam właścicieli BMW choć sama na co dzień pomykam niebieściutką Hondunią która mi pali 6L na 100Km ;)  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :) cieszy mnie że dbasz o ten samochód ! pokazałem mojej Patrycji relacje foto  i po raz kolejny dostalem zyebki za sprzedaż e91..

Staram się  :)  Teraz czeka mnie kolejna dłuższa trasa i po powrocie biorę się za zawias z przodu wkurza mnie klikanie łączników i brzdękanie najpewniej łożysk amora. No i tak jak pisałem szyby chyba pójdą do przyciemnienia na 40/50% :) ale jak się tak będę decydował to prędzej na następny sezon :hehe: tak jak program...prędzej mi wyjdzie program 500+ ;l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się  :)  Teraz czeka mnie kolejna dłuższa trasa i po powrocie biorę się za zawias z przodu wkurza mnie klikanie łączników i brzdękanie najpewniej łożysk amora. No i tak jak pisałem szyby chyba pójdą do przyciemnienia na 40/50% :) ale jak się tak będę decydował to prędzej na następny sezon :hehe: tak jak program...prędzej mi wyjdzie program 500+ ;l

A ja przyciemnione szyby zlikwidowałem po zakupie 1 dnia :D wyglądała srakowato szczególnie na zimowej feldze... jak chcesz fotki to na FB daj znac...

co do łączników to ja wymieniałem przy przebiegu 272 tyś wiec, fajnie że już padły?? meyle hd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zamiast się alkoholizować wziąłem się za zabezpieczenie lakieru, felg itd. wnętrza też nie ominąłem. ( w sumie to można powiedzieć, że wczoraj ). Wyszło lepiej niż się spodziewałem. Zdjęcia nie oddają efektu.

post-145744-0-81132700-1469226015_thumb.jpg

post-145744-0-80984800-1469226032_thumb.jpg

post-145744-0-47299700-1469226046_thumb.jpg

post-145744-0-56744700-1469226075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy etap przywracania E34 do życia  ;] stan licznika ok. 134kkm i zaczynamy go powiększać, ale delikatnie :)

Wywalone dziadowskie zabezpieczenia i immobilajzery

Wyczyszczony cały układ paliwowy łącznie z bakiem

Naprawiona pompa sprzęgła

Przeczyszczony układ hamulcowy

Wymieniona chłodnica oleju

Zalany świeży olej

 

Lista niestety ciągle spora, ale już można jeździć  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy etap przywracania E34 do życia  ;] stan licznika ok. 134kkm i zaczynamy go powiększać, ale delikatnie :)

Wywalone dziadowskie zabezpieczenia i immobilajzery

Wyczyszczony cały układ paliwowy łącznie z bakiem

Naprawiona pompa sprzęgła

Przeczyszczony układ hamulcowy

Wymieniona chłodnica oleju

Zalany świeży olej

 

Lista niestety ciągle spora, ale już można jeździć  ;]

 

 

Nie przesadzaj z tymi inwestycjami, bo nie będzie mnie stać na zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec z tym dziadowskim gwintem ta-śmietnix, nie polecam nikomu ! jeździć się na tym nie da :no:   nówki amorki + eibach prokit sprawdzony spring - w e46 latałem i było bardzo fajnie, nie za twardo, nie za miękko   :oki:

Springi gitarowe,sam takie mam u siebie,ale amory to mogłeś poszukać sachsów w dobrej cenie.Te amory masz pod m-pakiet czy standardowe springi?Bo jak standard to długo Ci nie pochulają przy tych springach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springi gitarowe,sam takie mam u siebie,ale amory to mogłeś poszukać sachsów w dobrej cenie.Te amory masz pod m-pakiet czy standardowe springi?Bo jak standard to długo Ci nie pochulają przy tych springach.

 

Zwykłe bez pakietu, co do produktów meyle i dostępu do oem gratów to mam ceny prosto od producenta w dojczach :phi: sachsów w życiu bym za tyle nie kupił  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumier dostał ciemniejsze szyby jestem zadowolony ;] teraz czas na delikatny program (nie ten z szyby sponsorowane z 500+ dla beki) :)  od środka jest idealnie jasno praktycznie jakby folii nie było.

bd80b001ed85.jpg

 

Piterson nie będziesz pewnie pełen szczęścia bo Ty zrywałeś folie ale tamta z tego co mówiłeś była meega ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumier dostał ciemniejsze szyby jestem zadowolony ;] teraz czas na delikatny program (nie ten z szyby sponsorowane z 500+ dla beki) :)  od środka jest idealnie jasno praktycznie jakby folii nie było.

 

Piterson nie będziesz pewnie pełen szczęścia bo Ty zrywałeś folie ale tamta z tego co mówiłeś była meega ciemna.

Muszę obcenić na żywo,szkoda,że teraz zrobiłeś bo jak na wiosnę byś poczynił ten tjun to byś mi zdał relację czy nagrzewa się wnętrze dużo mniej. :oki:

Gdzie robiłeś  i jakie wyszły koszta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 zł w mscar design na Obywatelskiej. Stroi fajnie choć zastanawiałem się nad folią 10% jaśniejszą ale i sporo słabszą parametrami za 350 zł. U mnie kwestia nagrzewania to jeszcze zamknięta roleta panoramy. Ale dla dzieciaków powinno być na przyszłość wporząsiu no i piękna też zadowolona bo od środka jest dobra widoczność a od dzisiaj upala bumiera więc też miało to dla mnie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem E34 z 2go etapu przywracania do życia   ;]

Naprawa ręcznego

Naprawa bębenka zamka kierowcy

Naprawa centralnego zamka

Usunięcie luzu z układu kierowniczego

Wymiana wahaczy wzdłużnych (takich pokręconych jak chińskie 8)

 

Etap 3 to nowe opony, wyważenie oczywiście wszystkich kół + zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wyciągnąłem chłodnicę (muszę sprawdzić szczelność) oraz węże do chłodnicy skrzyni i do wspomagania (coś mi się poci ale nie wiem co więc profilaktycznie zawiozę wszystkie do zakucia).

Niby nic specjalnego ale tu wychodzą minusy V8 - żeby wyciągnąć węże trzeba było rozpiąć zawias, przekładnie kierowniczą i wyciągnąć belkę spod silnika. ;] Także ten tego... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach dokończyć regenerację zacisków przednich.Jeden stanął tak, że zżarł mi mocniej klocki i tarczę. Leży teraz rozebrany i czeka na zmontowania na nowych gumkach i nowym tłoczku. Drugi zregeneruję profilaktycznie, skoro i tak płyn będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach dokończyć regenerację zacisków przednich.Jeden stanął tak, że zżarł mi mocniej klocki i tarczę. Leży teraz rozebrany i czeka na zmontowania na nowych gumkach i nowym tłoczku. Drugi zregeneruję profilaktycznie, skoro i tak płyn będę wymieniał.

No i zrobione. Szkoda tylko, że zauważyłem problem dopiero teraz, jak już zacisk mi tarczę/ klocek bardziej zeżarł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

a ja wczoraj przywaliłem w słupek na parkingu... pierdzielone kałuże zamarznięte, zbyt nonszalancko wjechałem :(

 

mam odprysk na zderzaku +/- 2mm opadł... ech.

 

a nówka sztuka w idealnym stanie była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jimbo22 napisał:

a ja wczoraj przywaliłem w słupek na parkingu... pierdzielone kałuże zamarznięte, zbyt nonszalancko wjechałem :(

 

mam odprysk na zderzaku +/- 2mm opadł... ech.

 

a nówka sztuka w idealnym stanie była :)

Bravo Ty!!! Teraz masz bite BMW ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tydzień temu przed wyjazdem w dłuższą trase został zdiagnozowany problem bicia kół w Babci (opona prawy przód śmietnik).

Szybka wymiana na jakieś używki, żeby do końca zimy sie dokulać + nowe stalowe felgi i teraz nie poznaje samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie dzisiaj, bo jest niedziela, ale kilka dni temu zamontowałem sobie przednią rozpórkę zawieszenia. Za rurkę posłużyła zwykła hydrauliczna, kupiona za całe 15 zł, krążki wycięli mi na zamówienie w technologii cięcia wodą (100zł), spawarka, szlifierka, kawałek śruby podajże M22 (od przegubów VW), 3 godziny pracy i oto jest.

Jest delikatna poprawa na ruchy kierownicą, co i tak przy wahaczach Meyele HD i zawieszeniu M-tech było bardzo precyzyjne. Podobno ma to służyć też wzmocnieniu kielichów, które w e46 lubią się rozchodzić, a nawet pękać. 

20170213_162240.jpg

20170213_162227.jpg

20170213_162152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 20:53, chojny napisał:

Zamówiłem dystanse pod zewnętrzne reflektory dalekosiężne aby wstępnie były na zewnątrz skręcone :)

 

 

Zamontowane, wyszło super, wreszcie świeci jak trzeba i coś tam widać :phi:

 

PS Nie ogarniam tych zdjęć, dlaczego są poprzekręcane. 

 

IMG_5238.JPGIMG_5241.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2017 o 16:36, kaczorek79 napisał:

...kilka dni temu zamontowałem sobie przednią rozpórkę zawieszenia. Za rurkę posłużyła zwykła hydrauliczna, kupiona za całe 15 zł, krążki wycięli mi na zamówienie w technologii cięcia wodą (100zł), spawarka, szlifierka, kawałek śruby podajże M22 (od przegubów VW), 3 godziny pracy i oto jest.

 

A może byś "popełnił" jeszcze jedną taką? Cena może być na PW. :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od weekendu już na letnim komplecie. Dodatkowo wjechał wosk, powłoka hydrofobowa na szyby, gruntowane czyszczenie i konserwacja, quick detailer na koniec dla wydobycia głębi z lakieru  Cztery godzinki pracy ale efekt jest więcej niż zadowalający.

 

17372915_1246839815370992_1536404936_o.thumb.jpg.24e6b7fca2fb2867b2d2c8e02c206d1a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu  zebrałem się do TC performance żeby  odmulić auto, ale... dpf dokonał żywota, turbo po poprzedniej regeneracji (nie polecam op turbo w Zgierzu) było słabe więc zostało ogarnięte w TC turbo tym razem. Jedzie to teraz tak jak powinno immo wyjeżdżając z fabryki;] pierwszy pomiar  serii (163) z usterkami. 

20170327_204057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wynik,teraz możemy się złapać na kresce.:jem:;)

Dpf rozumiem,że poszedł out?:hmm:

Napisz na priv ile za sam program zapłaciłeś bo kiedyś jak się z nimi ugadywałem to coś ok.800zł udało się wynegocjować.;):ok:

Jak wrażenia po przejechaniu pierwszych kilometrów?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.