Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłes przy swoim BMW?


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Prozaq napisał:

Fajny wynik,teraz możemy się złapać na kresce.:jem:;)

Dpf rozumiem,że poszedł out?:hmm:

Napisz na priv ile za sam program zapłaciłeś bo kiedyś jak się z nimi ugadywałem to coś ok.800zł udało się wynegocjować.;):ok:

Jak wrażenia po przejechaniu pierwszych kilometrów?;)

Wrażenia bardzo pozytywne z uwagi na spory przyrost względem serii z problemami +60 KM / 117NM i całkiem inna charakterystyka. Auto wcześniej nie jechało w dolnym zakresie...

Tak dpf out mechanicznie i elektronicznie. Trudna decyzja bo lubiłem czysty wydech, ale piękna tym jeździ na codzień więc wolę mieć już spokój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jestem umówiony na akcję kodowania z Code My Bimmer. W planach jest.

1) Aktywacja FDC ( czyli funkcji sport, na obecną chwilę mam zrobiony tylko przycisk )
2) Zakodowanie AUX`a, zmobilizuje mnie to do wyprowadzenia kabelka. Mam 21 wiek, płyty CD/DVD to przeżytek :)
3) Obniżymy czułość sensora zmierzchu. Jest wg mnie zbyt czuły, włącza światła mijania zbyt nadgorliwie.
4) Wyłączymy EGR
5) Spróbujemy postawić od nowa CAS`a. ( Stały błąd A0AD, powoduje rozjechanie się immo, po odpięciu akumulatora )
6) Stworzymy nową mapę paliwa. 3.0d w serii wolne nie jest, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Okazało się też, że znalazłem sponsora na powyższe. Sąsiad nie ogarnął nowego służbowego auta. Zostawił mi pamiątkę na zderzaku.
Dobrze, że to strzeżony parking. Sprawca sam się przyznał. 17521721_1259224937465813_1640216735_o.thumb.jpg.4b2dfc5f5114fb8099c0ed0b35106861.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bravus napisał:

Jutro jestem umówiony na akcję kodowania z Code My Bimmer. W planach jest.

1) Aktywacja FDC ( czyli funkcji sport, na obecną chwilę mam zrobiony tylko przycisk )
2) Zakodowanie AUX`a, zmobilizuje mnie to do wyprowadzenia kabelka. Mam 21 wiek, płyty CD/DVD to przeżytek :)
3) Obniżymy czułość sensora zmierzchu. Jest wg mnie zbyt czuły, włącza światła mijania zbyt nadgorliwie.
4) Wyłączymy EGR
5) Spróbujemy postawić od nowa CAS`a. ( Stały błąd A0AD, powoduje rozjechanie się immo, po odpięciu akumulatora )
6) Stworzymy nową mapę paliwa. 3.0d w serii wolne nie jest, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Okazało się też, że znalazłem sponsora na powyższe. Sąsiad nie ogarnął nowego służbowego auta. Zostawił mi pamiątkę na zderzaku.
Dobrze, że to strzeżony parking. Sprawca sam się przyznał.

Coś mi świta, że kiedyś pisałeś, że jest chyba po mapie? Na rolkach nie byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rylu napisał:

Coś mi świta, że kiedyś pisałeś, że jest chyba po mapie? Na rolkach nie byłeś?


Początkowa ekscytacja minęła. Okazało się, że mam po prostu zdrowy silnik. Na tle innych 3.0d moja była wyraźnie mocniejsza w całym zakresie obrotów. Miałem plan na roki, ale na planowaniu się zakończyło. EGR miałem faktycznie wyłączony, dziś się potwierdziło. Nowa mapa się robi, na efekty przyjdzie mi poczekać do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E38 - naprawiona wiązka do pompki spryskiwacza :D bo przestało psikać :) i założone 2 brakujące plastiki za zderzakiem... niestety operacja naprawy wiązki - rozpięla spryski lamp - trzeba bedzie się dobrać do wężyka

 

E46 - w warsztacie. wymiana przednich opon na nówki - stare są za stare już (pomimo bieżnika) + inspekcja piszczących hamulców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jimbo22 napisał:

a ja dzisiaj zeby nie było E46 smutno, jak sprzeda się E38, to dokupilem E60 do towarzystwa ;) łomatko ale to sie odpycha :)

 

o jaaa... 

 

dlaczego sprzedajesz E38?

dlaczego kupiłeś E60? To ma koszty utrzymania na poziomie 4xE39:D

 

dobra, już wiem, 535d... to się kupuje emocjami, też na bank zanabędę w przyszłości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

 

o jaaa... 

 

dlaczego sprzedajesz E38?

bo jest juz "niepotrzebne". kupilismy je z żoną jako weekendowe wozidło 6 lat temu. zrobilismy na picuś glanc i lataliśmy na mazury i wypady....ale ja 3 lata temu poszedłem w motocykle i inne kaferejsery. i BMW praktycznie stoi (ok, obecnie służylo, bo ukradli Lexa to robiło za zapasowe auto na codzień). takze szkoda go żeby stało i na siłe szukało okazji do wietrzenia. poza tym znowu do warsztatu z nim trzeba (po zimie się pojawiło - pompa wspomagania ma już trochę dość po latach) - a ja już nie mam serca :)

Godzinę temu, bizz napisał:

dlaczego kupiłeś E60? To ma koszty utrzymania na poziomie 4xE39:D

jako główny wóz na codzień:)

oj tam oj tam. do przeżycia. kupiłem ładny egzemplarz - 7 lat u jednego wlasciciela - import prywatny, ori lakier itp itd. nie robił po 30 tys rocznie :) mam faktury z tych 7 lat (i przebiegi z SKP) ;) (łącznie z wymianą kolektora i chipem i turbiną) - nie wygląda to źle kosztowo :) 

 

Godzinę temu, bizz napisał:

 

dobra, już wiem, 535d... to się kupuje emocjami, też na bank zanabędę w przyszłości:)

no nie. jedno 535d mi uciekło - byłem dogadany z kolegą, ale niestety z przyczyn obiektywnych się rozmyślił. kupiłem zwykłe poliftowe 530d po wirusie na 275 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jimbo22 napisał:

 

oj tam oj tam. do przeżycia. kupiłem ładny egzemplarz - 7 lat u jednego wlasciciela - import prywatny, ori lakier itp itd. nie robił po 30 tys rocznie :) mam faktury z tych 7 lat (i przebiegi z SKP) ;) (łącznie z wymianą kolektora i chipem i turbiną) - nie wygląda to źle kosztowo :) 

 

 

No nie wiem. Mój dobry kumpel ma 530d, 2004 rok, kupiona w polskim salonie, jedna właścicielka. Auto odkupił od niej trzy lata temu płacąc powyżej ceny rynkowej,bo miało niecałe 200 tyś przebiegu i pełno faktur, m.in. na wymianę wszystkich wtrysków na gwarancji przy 130 tyś km. Nie było wypadkowe, ale całe poocierane parkingowo. Te wtryski są jedyną rzeczą która mu jeszcze nie padła. Większość padów powoduje unieruchomienie samochodu, niestety. Teraz chce ją sprzedać, a ja się zastanawiam czy nie wziąć, skoro wszystko już zrobione. 

Z tego co pamiętam, pad jakiegoś czujnika ABS, ograniczenie prędkości i do 100 km/h, powrót autostradą z koniecznością zatrzymywania się co 15-20 minut i resetowania kompa. Pad kompresora NIVO, laweta. Pad stacyjki, laweta. Pad modułu nawigacji, laweta. Pad skrzyni - tutaj dojechała i mechatronika sobie sam regenerował. Gdyby nie to że jest mechanikiem, to myślę że naprawy przekroczyłyby wartość auta. Przy czym nic nie działo się z silnikiem i osprzętem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał:

 

No nie wiem. Mój dobry kumpel ma 530d, 2004 rok, kupiona w polskim salonie, jedna właścicielka. Auto odkupił od niej trzy lata temu płacąc powyżej ceny rynkowej,bo miało niecałe 200 tyś przebiegu i pełno faktur, m.in. na wymianę wszystkich wtrysków na gwarancji przy 130 tyś km. Nie było wypadkowe, ale całe poocierane parkingowo. Te wtryski są jedyną rzeczą która mu jeszcze nie padła. Większość padów powoduje unieruchomienie samochodu, niestety. Teraz chce ją sprzedać, a ja się zastanawiam czy nie wziąć, skoro wszystko już zrobione. 

Z tego co pamiętam, pad jakiegoś czujnika ABS, ograniczenie prędkości i do 100 km/h, powrót autostradą z koniecznością zatrzymywania się co 15-20 minut i resetowania kompa. Pad kompresora NIVO, laweta. Pad stacyjki, laweta. Pad modułu nawigacji, laweta. Pad skrzyni - tutaj dojechała i mechatronika sobie sam regenerował. Gdyby nie to że jest mechanikiem, to myślę że naprawy przekroczyłyby wartość auta. Przy czym nic nie działo się z silnikiem i osprzętem... 

a widzisz... bo nie kupuje się roczników 2003-2005 :) widać to po cenach. w 2005 BMW bardzo dużo zmieniło w elektronice :) a w 2007 (lift) jeszcze więcej elementów wnętrza itp. rozpiętość cenowa przez te 4 lata jest potężna i zapewne wynika z tego ze pierwsze roczniki są z typu: unikaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 11:00, jimbo22 napisał:

a widzisz... bo nie kupuje się roczników 2003-2005 :) widać to po cenach. w 2005 BMW bardzo dużo zmieniło w elektronice :) a w 2007 (lift) jeszcze więcej elementów wnętrza itp. rozpiętość cenowa przez te 4 lata jest potężna i zapewne wynika z tego ze pierwsze roczniki są z typu: unikaj :)

Uff. Mi kiedyś uciekło sprzed nosa e61 530d 2003r. Cena faktycznie była poniżej 1/2 tych z rocznika 2005-2006. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2017 o 22:12, jimbo22 napisał:

a ja dzisiaj zeby nie było E46 smutno, jak sprzeda się E38, to dokupilem E60 do towarzystwa ;) łomatko ale to sie odpycha :)

Gratki 😊ja w czwartek pojeździłem trochę e93 335i. Ehh jak to brzmi i się odpycha! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

wolne strasznie :)

Wyjaśnij swój ironiczny ton w stosunku do moich wypowiedzi proszę, bo ewidentnie coś Cię uwiera.

 

Prawda jest też taka, że automat ją troche muli ponad 0,5 sekundy różnicy vs manual do setki. Zaraz wskoczy program powinno się wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/22/2017 o 18:36, Rylu napisał:

Gratki 😊ja w czwartek pojeździłem trochę e93 335i. Ehh jak to brzmi i się odpycha! 

hehhe. przeczytałem na początku E39 i chwilę mi zajęło wykminić co to za motor i model :)

 

nie jezdzilem E93 - unikam z zasady 3ki tej generacji :) ale wierzę że goni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj :piekna: załatwiła opone i podbiła felge z przodu, a z tyłu wyszła mała gula i lekko porysowana felga. Jutro trzeba zgłosić do ZDiT. A żeby wrażeń było mało babeczka pod blokiem cofając dotknęła mi do przedniego zderzaka na szczęście byłem na dole...zostawiła małe ryski da radę spolerować.

ehh nie ma to jak dobrze rozpocząć tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dziś, ale w ostatnim tygodniu, użyłem e46 m57 jako auta zastępczego, bo mi Volvo dojechało tylko do Wrocka i pokazało "faka". :facepalm:

Dorzuciłem tym samym ok. 3kkm do przebiegu. I to bezzstresowo i względnie ekonomicznieznie. :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

u mnie też nowe opony... Wybrałem Uniroyal Rainsporty bo mają jakieś dziwnie dobre opinie vs cena... Musiałem niestety wymienić, bo żona złapała kapcia. a chciałem dobic obecne i na lato zwiekszyc rozmiar felg... a tak - utknąłem z nowym kompletem 17tek :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 10:54, jimbo22 napisał:

u mnie też nowe opony... Wybrałem Uniroyal Rainsporty bo mają jakieś dziwnie dobre opinie vs cena... Musiałem niestety wymienić, bo żona złapała kapcia. a chciałem dobic obecne i na lato zwiekszyc rozmiar felg... a tak - utknąłem z nowym kompletem 17tek :(

 

 

Ja bym chętnie zszedł niżej o cal bo w Łodzi tyle dziur, że żona przekosila 2 opony...18tki i felge. Na dodatek mulą mi auto walce ciężkie 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dałem kierownicę do obszycia. Oryginalna była dla mnie ciut za cienka i poprosiłem tapicera o naszycie skóry na starą. Kupiłem nowy uchwyt na kubki, tzw cup holder (drogie dziadostwo) i w końcu można na trasie jakąś kawę postawić, czy butelkę. Byłem w sobotę na dniach otwartych M-Performance w salonie BMW, wygrałem kubek termiczny w konkursie i jestem umówiony na jazdę testową w czwartek nowym 430i xdrive Gran Coupe, oczywiście w pełnym pakiecie performance.

20170912_151800.jpg

20170912_171609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

wygrałem kubek termiczny w konkursie

 

co trzeba było zrobić? ;]

 

13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

jestem umówiony na jazdę testową w czwartek nowym 430i xdrive Gran Coupe

 

opowiadaj po powrocie :oki:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 18:53, kaczorek79 napisał:

Dałem kierownicę do obszycia. Oryginalna była dla mnie ciut za cienka i poprosiłem tapicera o naszycie skóry na starą.

A starą miałeś w jakim stanie? 

Mnie czeka obszycie, bo szew puścił. Nie wiem, czy w tym przypadku da się obszyć na starej skórze...

 

Dnia 12.09.2017 o 18:53, kaczorek79 napisał:

Kupiłem nowy uchwyt na kubki, tzw cup holder

Ja w sumie też kupiłem, ale używką na alledrogo. Nówka by nie pasowała ze względu na stan wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, borbet napisał:

A starą miałeś w jakim stanie? 

Mnie czeka obszycie, bo szew puścił. Nie wiem, czy w tym przypadku da się obszyć na starej skórze...

 

Stara była jeszcze dobra, szwy całe, przetarć nie było. Myślę, że u Ciebie da się naszyć na starą skórę, tapicer złapie najpierw to, co puściło, a później nową skórą wszystko ściągnie.

 

8 godzin temu, borbet napisał:

Ja w sumie też kupiłem, ale używką na alledrogo. Nówka by nie pasowała ze względu na stan wnętrza...

Szukałem używki, ale to prawie jak biały kruk i też mało nie wołają. U Chińczyka można za 100zł kupić zamiennik, gdzie struktura materiału jest inna i średnio pasuje. Jakiś tam rabat dostałem w BMW i za 200zł sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs GBP był ostatnio korzystny to sprowadziłem sobie układ wydechowy z UK. Nierdzewka 3" wykonanie jak najbardziej w porządku. DownPipe wymieniłem już jakiś czas temu.
Znacząco poprawił się górny zakres obrotów. Nie jest też przesadnie głośno. Czas chyba na bardziej wydajny IC oraz kolejną zmianę mapy.
21908123_1434639953257643_295468385_o.jpg.08ada59c2cd3da7b555d80eefa3afcf2.jpg
21875776_1434639903257648_1298553783_o.jpg.c227fb9461065b9db7e81130988bb762.jpg
21886978_1437764092945229_1314358906_o(1).jpg.73e966c0b87232f8125105fecbe45534.jpg
21886690_1437764139611891_749679105_o(1).jpg.d0c629829db4fd1dd63b140da868c11a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 19:59, Bravus napisał:

Kurs GBP był ostatnio korzystny to sprowadziłem sobie układ wydechowy z UK. Nierdzewka 3" wykonanie jak najbardziej w porządku. DownPipe wymieniłem już jakiś czas temu.
Znacząco poprawił się górny zakres obrotów. Nie jest też przesadnie głośno. Czas chyba na bardziej wydajny IC oraz kolejną zmianę mapy.
 

Grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
10 godzin temu, pr0mil napisał:

Ja dla odmiany dziś zrobiłem tyle, że kupiłem żonie E91 lci 320xd ;) Pierwszy mod będzie - nie ma uchwytów na kubek :|

Znam ból, ale pozostaje wymianą deski albo jakiś dokładany.  Mi bardzo się podoba z z4 jeśli się nie mylę, ale umiejscowienie jest średnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

odebrałem iks'a 

jako że trochę się moczył - wymienione węże chłodnicy i zbiorniczek wyrównawczy

trochę się też pocił - wymienione uszczelki pod pokrywą i filtrem

przy okazji zlokalizowany stuk w tylnym kole - pęknięta sprężyna

wymienione tuleje na wahaczach z przodu 

zrobiony przegląd - świece, olej, filtry

trochę się $$$ uzbierało, ale podobno jeszcze pojeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 26.02.2018 o 17:54, Koonrad napisał:

odebrałem iks'a 

trochę się $$$ uzbierało, ale podobno jeszcze pojeździ :)

 

chyba mu się spodobało u mechaników :hmm:

 

z miesiąc temu padła cewka - wymieniona

w piątek zawiozłem bo altek odmówił posłuszeństwa - ładowanie zero (ale już sygnalizował wcześniej z rok temu mrugnął ostrzegawczo ;))

ale w sobotę po odbiorze wyskoczył czek i jakoś tak nie typowo gasła kontrolka oleju :ogien:

sprawdziłem błąd, wyszło że czujnik jakości oleju

dziś jeszcze mechanik pokasował wszystko, na razie jest OK, ale chyba trzeba szykować kasę na kolejną wymianę 

tak więc po prawie dwóch latach bez odwiedzania warsztatów, teraz pomału możemy starać się o kartę stałego klienta :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.