Skocz do zawartości

Jak radzić sobie z pyłem na samochodzie?


conra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień po umyciu samochodu lakier zmienia swój kolor z czarnego na czarno-biały, wszystko za sprawą białego osadu. Niby deszcz zostawia taki pyłek, ale deszczu ani widu, ani słychu.

Jedna noc pod chmurką i bęc - mamy pyłek na lakierze.

Czy są więc jakieś specyficzne środki dzięki którym taki pyłek będzie osadzać się dłużej niż jeden dzień?

Ja wiem, schować do garażu można, ale w mieście garażu nie mam. no.gif

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień po umyciu samochodu lakier zmienia swój kolor z czarnego na czarno-biały, wszystko za sprawą

> białego osadu. Niby deszcz zostawia taki pyłek, ale deszczu ani widu, ani słychu.

> Jedna noc pod chmurką i bęc - mamy pyłek na lakierze.

> Czy są więc jakieś specyficzne środki dzięki którym taki pyłek będzie osadzać się dłużej niż jeden

> dzień?

> Ja wiem, schować do garażu można, ale w mieście garażu nie mam.

> K.

kupić srebrny samochód - poważnie, miałem kiedyś srebrne auto i było najczystsze z dotychczasowych, a ford w granatowej perle jest lekko zakurzony z przodu zanim dojde z woskiem do tylnej klapy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budowy nie masz wokół?

> Woskowanie może trochę pomóc, dzięki temu wiatr zdmuchnie pyłek.

Żadnej budowy. Mieszkam w jednej z czystszych dzielnic Warszawy pod względem zanieczyszczenia powietrza ok.gif

Wosk na mokro? Taki zwykły czy jakiś lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupić srebrny samochód - poważnie, miałem kiedyś srebrne auto i było najczystsze z dotychczasowych,

> a ford w granatowej perle jest lekko zakurzony z przodu zanim dojde z woskiem do tylnej klapy

Faktycznie, na białym samochodzie nie widziałem białego pyłku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupić srebrny samochód

jak pracowałem w cementowni, to była najlepsza metoda (jasny lakier, ale nie biały).

Tylko po oponach było widać, że trzeba opłukać, no i ewentualnie na szybach.

No i twardy wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnej budowy. Mieszkam w jednej z czystszych dzielnic Warszawy pod względem zanieczyszczenia

> powietrza

tu chodzi o zwykły kurz wzbijający się od przejeżdżających samochodów. Czystość powietrza ma niewiele do tego.

> Wosk na mokro? Taki zwykły czy jakiś lepszy?

próbuj, testuj. Jakimś turtle wax kiedyś swojego czarnych smalcowałem to mniej się kurzył i ogólnie mniej sie brudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupić srebrny samochód - poważnie, miałem kiedyś srebrne auto i było najczystsze z dotychczasowych,

> a ford w granatowej perle jest lekko zakurzony z przodu zanim dojde z woskiem do tylnej klapy

Dlatego właśnie jak kupuję auto dla siebie to każdy kolor dobry byle nie czarny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie zrobisz co by było dobrze, ot na czarnym zawsze widać najlepiej brud kórz itp. i to nie

> mówię tylko o samochodzie

Słowniki też się kurzą zlosnik.gif

A wracając do samochodów, to jednak srebrny jest najbardziej uniwersalnym lakierem , chociaż wiele aut nie wygląda w nim dobrze zlosnik.gif Ja czarnucha traktuję co jakiś czas woskiem i przywykłem, że po kilku przejazdach znów wygląda jak stół Durczoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego właśnie jak kupuję auto dla siebie to każdy kolor dobry byle nie czarny

No to też właśnie czarnego nie kupiłem, tylko "bizon brown" taki ciemny brąz perła, że z daleka jak czarny wygląda biglaugh.gif Ale za to jak pieknie opalizuje ten brąz w słońcu jak jest czysty. Tak z pół godziny po myciu rotfl.gif

To ogólnie są kolory dla lubiących spędzać czas przy samochodzie. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnej budowy. Mieszkam w jednej z czystszych dzielnic Warszawy pod względem zanieczyszczenia

> powietrza

> Wosk na mokro? Taki zwykły czy jakiś lepszy?

Najlepsze, to powłoka ceramiczna ale to i 2kpln yikes.gif

Wosk lepszy twardy lepszy niż na mokro. Dłużej się utrzyma. Umyj dobrze i osusz auto, następnie zapraw woskiem. Twardy trochę ciężej nałożyć i wypolerować za to efekt trwalszy.

Używałem też Megsa w "psiukaczu", też niezły efekt ale co drugie mycie trzeba poprawić.

Najwięcej syfu i kurzawy, u mnie pod blokiem robi oczyszczarka do poboczy. Jak nie używają wody (zdarza się dość często) to taki tuman wzbudza jakby burza piaskowa przeszła sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze, to powłoka ceramiczna ale to i 2kpln

> Wosk lepszy twardy lepszy niż na mokro. Dłużej się utrzyma. Umyj dobrze i osusz auto, następnie

> zapraw woskiem. Twardy trochę ciężej nałożyć i wypolerować za to efekt trwalszy.

> Używałem też Megsa w "psiukaczu", też niezły efekt ale co drugie mycie trzeba poprawić.

> Najwięcej syfu i kurzawy, u mnie pod blokiem robi oczyszczarka do poboczy. Jak nie używają wody

> (zdarza się dość często) to taki tuman wzbudza jakby burza piaskowa przeszła

Znajomy ma powłokę szklaną, brud się nie trzyma, o tym mówisz?

Parking mam daleko od ulicy ok.gif

Pojawia też się problem - twardy wosk, polerowanie - ciężko będzie gdyż garażu w Wawie nie mam frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy ma powłokę szklaną, brud się nie trzyma, o tym mówisz?

> Parking mam daleko od ulicy

> Pojawia też się problem - twardy wosk, polerowanie - ciężko będzie gdyż garażu w Wawie nie mam

W garażu też ciężko bo ciasno. Ja często jadę w niedzielę po południu na jakąś odludną myjnię bezdotykową. Spokojnie myję i osuszam auto, następnie wosk. FAkt, że nie może padać i być upalne słońce. Ale się da! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.