Skocz do zawartości

E90 330d opinie


Adi20

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pomysł na e90 330d, najlepiej automat, chociaż rozważam też manual. Czy ten silnik to udana konstrukcja? Jak to jeździ w połaczeniu z automatem?

Myślę nad bogato wyposażoną wersją (m.in. z idrive). Czy elektronika nie wariuje? I ostatnia rzecz - jak automat znosi chipowanie silnika?

Czekam na rady i opinie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz do BMW podchodzisz? zlosnik.gif

Chyba tak - 3.0D to jeden z najlepszych diesli jakie można mieć ok.gif

i drive ma praktycznie każde BMW

automaty są trwałe

Co do chipa - ludzie chipują i jeżdżą. Ale w odróżnieniu od manuala, każdy automat jest obliczony na dany moment obrotowy silnika z ktorym jest sparowany. Zwiekszenie mocy i momentu moze znacznie skrócic jego żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwszy raz do BMW podchodzisz?

nie, ale teraz mam 2,5 benzyna a to zupełnie coś innego

> Chyba tak - 3.0D to jeden z najlepszych diesli jakie można mieć

silnik na pasku czy na łańcuchu?

> i drive ma praktycznie każde BMW

no własnie nie. Widzę że większość e90 nie ma idrive. A ja chce mieć bo.... ładnie deska wygląda. Czy ma to jakieś inne zalety poza wyglądem deski rozdzielczej

> automaty są trwałe

> Co do chipa - ludzie chipują i jeżdżą. Ale w odróżnieniu od manuala, każdy automat jest obliczony

> na dany moment obrotowy silnika z ktorym jest sparowany. Zwiekszenie mocy i momentu moze

> znacznie skrócic jego żywot.

no właśnie, albo rybki albo akwarium. Ale skoro osiągi e39 523i są dla mnie wystarczające to w takim 330d będzie sporo lepiej, więc może obejdę się bez chipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> nie, ale teraz mam 2,5 benzyna a to zupełnie coś innego

Nie spojrzysz na 2,5 benzynę więcej

> silnik na pasku czy na łańcuchu?

Łańcuch

Weź pod uwagę, że w 2008/9 był lifting i zmiana silnika w wersji 3.0D. Poprzedni silnik to niezawodny i dobrze znany M57n2. Nowy to N57 z aluminiowym blokiem. Podobno bardziej problematyczny niż M57 ale wszyscy zgodnie twierdzą, że pali mniej.

Mam podobny "problem" co ty - też planuję w tym roku zakup używanego 330d. U mnie przesiadka z ... 330d E46. Czas no nową budę.

Edit: oznaczenie "starego" 3.0d to M57, nowego N57 (była literówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź pod uwagę, że w 2008/9 był lifting i zmiana silnika w wersji 3.0D. Poprzedni silnik to

> niezawodny i dobrze znany M57n2. Nowy to N57 z aluminiowym blokiem. Podobno bardziej

> problematyczny niż N57 ale wszyscy zgodnie twierdzą, że pali mniej.

> Mam podobny "problem" co ty - też planuję w tym roku zakup używanego 330d. U mnie przesiadka z ...

> 330d E46. Czas no nową budę.

Widzę,że nie tylko ja mam podobne pomysły na zmianę auta.Też obecnie posiadam M57 184kM w e46 touring i na bieżąco śledzę ogłoszenia e91,ale na razie bez 35kplnów to nie ma na czym oczu zawiesić.Dozbieram jeszcze trochę to stanieją do 30kplnów. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę,że nie tylko ja mam podobne pomysły na zmianę auta.Też obecnie posiadam M57 184kM w e46

> touring i na bieżąco śledzę ogłoszenia e91,ale na razie bez 35kplnów to nie ma na czym oczu

> zawiesić.Dozbieram jeszcze trochę to stanieją do 30kplnów.

Oj, za 30kpln to już strucle będą... Ja celuję w lifta, czyli min. 2009 rok w dobrym wypasie, mam nadzieję w 65000 się zmieścić. Wisi na otomoto prawie nówka (09'2011) xDrive za 50 + akcyza (za 46 powiedział że odda) ale golas totalny i do niedużej naprawy. Oglądałem, chciałem już kupić ale stwierdziłem, że potem będę miał niedosyt i zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę,że nie tylko ja mam podobne pomysły na zmianę auta.Też obecnie posiadam M57 184kM w e46

> touring i na bieżąco śledzę ogłoszenia e91,ale na razie bez 35kplnów to nie ma na czym oczu

> zawiesić.Dozbieram jeszcze trochę to stanieją do 30kplnów.

bedziesz sprzedawac swoje e46??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest pomysł na e90 330d, najlepiej automat, chociaż rozważam też manual. Czy ten silnik to udana

> konstrukcja? Jak to jeździ w połaczeniu z automatem?

> Myślę nad bogato wyposażoną wersją (m.in. z idrive). Czy elektronika nie wariuje? I ostatnia rzecz

> - jak automat znosi chipowanie silnika?

> Czekam na rady i opinie

Jeśli się nie mylę w e90 były w sumie 3 odmiany tego silnika. Każda ma swoje za uszami choć najmniej złego słyszałem o tej najstarszej. Ogólnie malo kto narzeka ale silników tez wielu nie ma. Automat to podstawa.

Przy chipie trzeba uważać na Nm, ale ogólnie nie ma większych problemów jeśli to tylko program zrobiony z głową.

W wersjach z Alu blokiem (końcówka M57 i N57) trzeba uważać na rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz jeszcze nie,pewnie z rok się pokulam bo nieco rzeczy dopracowałem.

smile.gif dobre e46 nie jest zle smile.gif ojciec chcial sprzedac swoje e39 za 6tys to ludzie wydziwiali bo nie jest idealne smile.gif a idealne chodza okolo 10 smile.gif tzn idealne wizualnie wink.gif hehe

Ojca technicznie nie ma problemow i daje 2x alu felgi i byl problem sprzedac wiec dalej 3ma lecz ja bym wolal takie ladne e46 dla niego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre e46 nie jest zle ojciec chcial sprzedac swoje e39 za 6tys to ludzie wydziwiali bo nie jest

> idealne a idealne chodza okolo 10 tzn idealne wizualnie hehe

> Ojca technicznie nie ma problemow i daje 2x alu felgi i byl problem sprzedac wiec dalej 3ma lecz ja

> bym wolal takie ladne e46 dla niego

Coś więcej o tym e39 ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.