Skocz do zawartości

Czym myjecie lancuch na motocyklu?


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

> Czym myjecie lancuch na motocyklu? jakas chemia? czy po prostu szczoteczka i nafta?

Wg mnie najlepszym sposobem na czyszczenie łańcucha (ale nie takiego zapuszczone przez lata) jest pędzelek i olej przekładniowy.

Najpierw cały grubo smaruję olejem a potem biorę czystą szmatę i dokładnie wycieram każde ogniwko z osobna. Pięknie rozpuszcza syf.

PS. Nie warto lać nie wiadomo ile smaru na łańcuch. Smarować częściej ale minimalną ilością. Jak widzę ile niektórzy leją smaru a potem mają kilogramy brudu to passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie najlepszym sposobem na czyszczenie łańcucha (ale nie takiego zapuszczone przez lata) jest

> pędzelek i olej przekładniowy.

> Najpierw cały grubo smaruję olejem a potem biorę czystą szmatę i dokładnie wycieram każde ogniwko z

> osobna. Pięknie rozpuszcza syf.

no to musze poszukac oleju... a taki motocyklowy silnikowy nie wystarczy? musi byc przekladniowy? (bo akurat motocyklowego to troche mam, ale przekladniowego to dokladnie zero grinser006.gif )

> PS. Nie warto lać nie wiadomo ile smaru na łańcuch. Smarować częściej ale minimalną ilością. Jak

> widzę ile niektórzy leją smaru a potem mają kilogramy brudu to

no wlasnie moj 5latek postanowil mi pomoc smarowac lancuch jak nie patrzylem - oklejone jest wszystko dokladnie... lacznie z bokiem opony i podloga grinser006.gif ... mialem nadzieje ze jak sie kawalek przelece to obleci, ale jest gorzej bo nalapalo brudu :/ no i teraz dumam jak to wyczyscic zeby nie zniszczyc prawie nowego lancucha wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadna nafta. Szczotka stalowa do wstępnego wyczyszczenia, a potem smarem w sprayu

hmm... spodziewalem sie raczej ze powinienem uzyc miekkiej szczoteczki smile.gif ale pomysl jakis jest wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to musze poszukac oleju... a taki motocyklowy silnikowy nie wystarczy? musi byc przekladniowy?

> (bo akurat motocyklowego to troche mam, ale przekladniowego to dokladnie zero )

Hmmmm nie wiem jak spisuje się silnikowy. Możesz próbować, chyba nie zniszczysz tym łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nafta, albo ON ze stacji + pędzelek + miseczka pod koło

nafta +1 ... ale rope tez mam grinser006.gif

w sumie wyglada ze brakuje mi pedzelka/szczoteczki i czegos pod kolo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to musze poszukac oleju... a taki motocyklowy silnikowy nie wystarczy? musi byc przekladniowy?

> (bo akurat motocyklowego to troche mam, ale przekladniowego to dokladnie zero )

Wystarczy kupić litr Hipolu i z powodzeniem na kilka sezonów będzie spokój wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie nie myję.

Tylko raz w roku na początek lub koniec sezonu czyszczę naftą, pędzelkiem.

Oliwię co ok. 300 lub 500 km ciężkim olejem przekładniowym (hipol).

Jak jada w trasa to psikna szprejem S100. Jedno oliwienie do 1000 km styknie jak deszczu nie złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak stoi na kosie, to nie ma problemu obrócić kołem i przednim i tylnym.

Większość ciężaru idzie na podpórkę koła się odciążone.

>jeszcze nigdy nie traktowałem łańcucha olejem.

Ja po prostu odgrzebałem bańkę hipolu jeszcze po malaczu.

I wykorzystuje.

Na opakowaniu łańcucha jest wypisane czym smarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym myjecie lancuch na motocyklu? jakas chemia? czy po prostu szczoteczka i nafta?

Hipol do smarowania i do mycia zlosnik.gif

Ewentualnie jak już, to szczoteczka do zębów i nafta/ropa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym myjecie lancuch na motocyklu? jakas chemia? czy po prostu szczoteczka i nafta?

Nafta+pędzelek-doskonale czyści-łańcuch wygląda jak nowy.

Do smarowania kupiłem SMAR ,w sumie na próbę,ale jestem mega zadowolony.

Trzyma jak wściekły,po przejechaniu ok 500 km nadal jest na swoim miejscu i co ważne,nie łapie mocno brudu.

Po pierwszej jeździe po smarowaniu musiałem tylko lekko przetrzeć wahacz,i do tej pory jest czyściutko waytogo.gif001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tył na stojak, zapalam motocykl, wbijam jedynkę i łańcuch ładnie się kręci. Teraz na zmianę szmatka

> i szczotka druciana. Na koniec MOTUL bezbarwny w spraju do łańcuchów i gotowe.

szczotka druciana hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten mi sie wydaje wygodniejszy link

> Żałuje, że nie wziąłem, bo wcześniej kosztował coś poniżej 50PLN.

ooo to jest fajne grinser006.gif to lece za róg do sklepu bo wg stronki w WRC jest dostepny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to musze poszukac oleju... a taki motocyklowy silnikowy nie wystarczy? musi byc przekladniowy?

W rowerze łańcuch smaruję właśnie olejem przekładniowym, niestety brudzi się i łapie syf w ilości nieproporcjonalnie dużej do przebiegu i samego roweru: Wigry 3 hehe.gif

W 2oo łańcucha nie czyszczę, on się kapie w oleju silnikowym i jest OK. To łańcuch rozrządu... grinser006.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po sezonie zdejmuje "obudowę" od strony zębatki zdawczej.

Psikam łańcuch jakimś "siuwaksem" od castrola dedykowany do czyszczenia łańcucha.

Syf schodzi od razu. Rozpuszcza syf "od strzału".

Wycieram do sucha.

Smaruje takim "niebieskim, silikonowym" sprayem, uzupełniam "scottoiler" i mam przynajmniej 1000km spokoju, o ile mocno nie popada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.