Skocz do zawartości

Co sprawdzić w aucie przed zakupem?


mistrz1212

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to zależy jakie auto, do czego ma służyć i za ile. Ja ostatnio nawet nie oglądałem samochodu (ciemno było jak zajechałem)- miał być W MIARĘ sprawny mechanicznie, ale nie przeszedł jazdy próbnej... Wiadomo, że od 20-latka za 3kzł nie będziesz oczekiwał tego samego czego od kilkulatka za 30kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ważne pytanie przy zakupie każdego auta. Proszę o kompetentne wypowiedzi na temat tego, na

> co szczególnie zwrócić uwagę przy kupowaniu używanego auta, żeby nie dać sie nabić w butelkę.

Może trochę trywialnie, ale-JAK NAJWIĘCEJ RZECZY.

Nie ma prostej odpowiedzi, im więcej zobaczysz przed zakupem tym mniej Cię będzie kosztowało po zakupie.

Przede wszystkim skupiłbym się na wypadkowości egzemplarza i jeśli coś było to jakość naprawy, bo ta często zostawia wiele do życzenia i generuje później problemy, a reszta to silnik, zawieszenie,hamulce, wyposażenie, w przypadku diesla warto osłuchać sprzęgło, a jeśli się na dieslach nie znasz, to udać się do warsztatu specjalizującego się w dieslach to ocenią Ci stan silnika i podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ważne pytanie przy zakupie każdego auta. Proszę o kompetentne wypowiedzi na temat tego, na

> co szczególnie zwrócić uwagę przy kupowaniu używanego auta, żeby nie dać sie nabić w butelkę.

przy zakupie auta zaczyna się przeważnie od rozmowy ze sprzedającym zlosnik.gif

raz

dwa

trzy

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ważne pytanie przy zakupie każdego auta. Proszę o kompetentne wypowiedzi na temat tego, na

> co szczególnie zwrócić uwagę przy kupowaniu używanego auta, żeby nie dać sie nabić w butelkę.

IMO, jeżeli zadajesz takie pytanie znaczy, że nie masz o samochodach pojęcia [noł ofens] grinser006.gif

Skupiłbym się na 2 aspektach:

1. Czy auto odpowiada temu co pisał sprzedający - kolor, wyposażenie, czy działa klima, elektryka, czy w bagażniku nie ma wody, czy śmierdzi fajami, czy opony są do jazdy [wiek/bieżnik]

Taka wstępna weryfikacja - bo nie ma sensu trzepać całego auta - warsztat/miernik/komputery jak nie przejdzie wstępnej

2. Na forum fanów danej marki znajdź mechanika który jest polecany w okolicy albo jak nie ma to ASO i tam jedź.

Osobiście zawsze wcześniej umawiam się ze sprzedającym, że jak mnie okłamał to on płaci za paliwo + przegląd.

Do tej pory odpukać zdarzyło się tylko raz. sick.gif

Aha i szukaj raczej po znajomych, forach fanów, na autokąciku [giełda]

IMO lepiej kupić "stan" auta niż model czy wypas.

Patrząc na strucle, które pokupowali znajomi jadąc na drugi koniec Polski wolałbym albo kupić od kogos w stylu Jay, Aquq albo jeżeli masz znajomego który ściąga - zapłacić za sprowadzenie auta z DE/F/B czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się nie znasz (a zakładam, że sie nie znasz, skoro pytasz), to zabierz auto do dobrego

> warsztatu i niech sprawdzają. WSZYSTKO!. Blacha, silnik, skrzynia i tak dalej.

Jak brałem Volvo to ASO krzyknęło 800 zł za kompleksowe sprawdzanie samochodu razem z geometrią nadwozia no.gif

Wyrzuć teraz 5x800 zł bo przecież nie kupisz pierwszego lepszego?

Wg. mnie lepiej wysłać firmę która zajmuje się sprawdzaniem wstępnym samochodów. Jest ich kilka, trzeba poszukać. Jak znajdą odpowiadający egzemplarz to jak wyżej - poważne sprawdzanie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słusznie zwrócił uwagę wszystko zależy od ceny pojazdu. Wg mnie podstawą jest jazda próbna. Tu mniej więcej sprawdzisz sprzęgło, hamulce, czy auto ściąga przy hamowaniu, czy jedzie prosto, czy biegi wchodzą płynnie, czy płynnie przyśpiesza, czy coś "stuka i puka" itp.

Ja zawsze przed jazdą próbną sprawdzam też "czystość" silnika (nie może być za czysty ani za brudny), poziom oleju i stan płynu chłodniczego (można w ten sposób np sprawdzić czy UPG jest cała). Sprawdzam też ogólny wygląd, czy samochód jest pognieciony, czy jest pordzewiały, stukam po progach...

Tak naprawdę ile kupujących tyle sposobów, najbezpieczniej wybrać się do stacji diagnostycznej po swoim wstępnym sprawdzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ważne pytanie przy zakupie każdego auta. Proszę o kompetentne wypowiedzi na temat tego, na

> co szczególnie zwrócić uwagę przy kupowaniu używanego auta, żeby nie dać sie nabić w butelkę.

pewnie na to o czym napisano już 500 poradników na każdym portalu i forum. kompetentnie, z przykładami, markami...

takze napisz może o co pytasz dokładnie czego tam nie znalazłeś? jakiś nowy konkretny model? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak brałem Volvo to ASO krzyknęło 800 zł za kompleksowe sprawdzanie samochodu razem z geometrią

> nadwozia

> Wyrzuć teraz 5x800 zł bo przecież nie kupisz pierwszego lepszego?

oczywiscie ze nie. kupię pierewszy "sprawdzony" w ww. sposób, jesli nie wykryto problemów. po cos sprawdzasz chyba? zeby nie jezdzic dalej... czy dla sportu - odliczasz do 5ciu po 800 PLN i dopiero wtedy kupujesz ten pierwszy, to wolny kraj smile.gif

> Wg. mnie lepiej wysłać firmę która zajmuje się sprawdzaniem wstępnym samochodów. Jest ich kilka,

> trzeba poszukać. Jak znajdą odpowiadający egzemplarz to jak wyżej - poważne sprawdzanie.

dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ważne pytanie przy zakupie każdego auta. Proszę o kompetentne wypowiedzi na temat tego, na

> co szczególnie zwrócić uwagę przy kupowaniu używanego auta, żeby nie dać sie nabić w butelkę.

Czasami na YT pokazują ludzie na co zwracać uwagę ok.gif

Na pewno warto mieć miernik i podczas jazdy próbnej wkręcić silnik na obroty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Panowie za taki mocny odzew w sprawie mojego pytania. Dużo wiedzy do przyswojenia mnie

> czeka:D Zabieram się za lekturę. A jeszcze mam pytanie- co sądzicie na temat usług firm, które

> pomagaja przy oględzinach samochodu przed kupnem - badania diagnostyczne samochodu

Wszystko zależy od firmy. Ja świadczę takie usługi, no i przede wszystkim musisz trafić na kompetentnego gościa, który chce Ci pomóc w zakupie a nie tylko zainkasować kasę, bo w kilkuletnim aucie zawsze można być na nie pod wieloma pretekstami, grunt to ocenić czy warto dalej tym autem się interesować, bo jak ma coś do zrobienia i wiesz że po dołożeniu 500zł będzie dobre auto to warto brać, a może Ci taki klient powiedzieć-nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Zdecydowanie przed każdym zakupem samochodu, obowiązkowo sprawdzam pojazd po numerze VIN (AK reklam nie lubi )  Masz wszystko czarno na białym. Bez tego nie prowadzę dalej rozmowy.
Mam 3 auta.
Wstukalem Vin każdego z nich i takie są efekty:
- spark: pokazało że były szkody (PRAWDA)
- octavia: pokazało że były szkody (FAŁSZ)
- jazz: pokazało że nie było szkód (FAŁSZ)

Tak więc skuteczność 33%

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DZIDA napisał:

Mam 3 auta.
Wstukalem Vin każdego z nich i takie są efekty:
- spark: pokazało że by szkody (PRAWDA)
- octavia: pokazało że były szkody (FAŁSZ)
- jazz: pokazało że nie było szkód (FAŁSZ)

Tak więc skuteczność 33%

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Przeciez to na kilometr smierdzi reklama.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.