Skocz do zawartości

Szklany dach - zady i walety


Kondi

Rekomendowane odpowiedzi

> Coś jeszcze na plus?

> A wady? Zakładam, ze może być duużo goręcej we wnętrzu, co jeszcze można zaliczyć na minus?

Wady - jeśli masz powyżej 185 cm wzrostu, to nie warto - ja mam 189 i jeszcze nie spotkałem samochodu ze szklanym dachem, w którym miałbym komfortową ilość miejsca nad głową, tzn. w każdym samochodzie ze szklanym dachem do którego wsiadałem, czułem jak okolicach krawędzi tegoż szklanego dachu w czułem najlepszym wypadku moje włosy jeżdździły po podsufitce. Najgorszy przypadek to były alfy 159 i Brera, gdzie w ogóle uderzałem głową o podsufitkę na krawędzi tegoż dachu. Zanim kupoisz, przymierz się do samochodu, czy się mieścisz (jakkolwiek dziwnie to brzmi grinser006.gif ) Z mniejszych wad - drażni oczy kiedy świeci słońce, a Ty widzisz jak ta szyba jest brudna wink.gif

Zalety: jaśniej w środku, wieczorem widać gwiazdy, fajny bajer wink.gif

Ojciec od kilku lat jeździ samochodem ze szklanym dachem i bez tego bajeru kolejnego już nie chce. Wad w użytkowaniu nie dostrzega. Problemu większego nagrzewania nie odczuł (jest roleta, którą można zasłonić parkując, jest klima).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wady - jeśli masz powyżej 185 cm wzrostu, to nie warto - ja mam 189 i jeszcze nie spotkałem

> samochodu ze szklanym dachem, w którym miałbym komfortową ilość miejsca nad głową,

VAN to tez samochód, może spróbuj grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pewnym sensie jednak winna - gdyby była zwykła, to pewnie byłoby już dawno po sprawie, bo jej

> wymiana byłaby czynnością względnie rutynową. A jak się zachciało fanaberii to trzeba się

> pogodzić z faktem, że jest się przedmiotem eksperymentów mechaników.

W moim przypadku eksperymentowali ze zwykłą przednią szybą, z alarmem, a nawet zdarzyło się podczas zwykłego przeglądu.

Więc wyposażenie nie ma znaczenia - ASO potrafi popsuć wszystko. wink.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co gdy taki samochód ze szklanym dachem dopadnie solidne gradobicie?

Myślę że przetrwa to lepiej niż dach z dzisiejszej cienikiej jak papier blachy. ok.gif

> Albo stanie się obiektem zwykłego chuligańskiego wybryku polegającego na rzuceniu kamieniem?

Tego nie przetrwa żaden dach, chyba, że od Hummera. Za to po rozwaleniu szyby po prostu wymieniasz szybę i jest OK, a przy blaszanym, klepanie, szpachlowanie, lakierowanie, zdejmowanie podsufitki... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO fajniejsza z punktu widzenia kierowcy jest zachodząca na dach wielka przednia szyba.

Ale wtedy nie miałbym światełek z przodu u góry i schowka na okulary no.gif No i jak słońce naje od przodu to wali po oczach, nie wspominam, że lusterka do poprawienia makijażu ze światełkiem bym nie miał biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lubię jeździć z uchylonym/otwartym dachem.

> Anteny CB nie zamontujesz w/na dachu.

Mój dach zajmuje 2/3 dachu i antenke mam z tyłu, tyle że trzeba pamiętać że ja się dosuwa to trochę zachodzi na blachę. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój dach zajmuje 2/3 dachu i antenke mam z tyłu, tyle że trzeba pamiętać że ja się dosuwa to trochę

> zachodzi na blachę.

Tak miałem w stilo i nie było problemu z anteną.

W bravo jest cały szklany dach. Część ruchoma i stała są ze szkła, wąski pasek blachy jest tylko nad klapą bagażnika. Wymieniłem ori antenę radiową na triflexa i jakoś to sobie daje radę, ale wyraźnie gorzej niż taki sam zestaw w blasze. Pomimo tych "niedogodności" i tak kolejnej fury będę szukał z otwieranym dachem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w Scenicu i szklany dach i CB. Anteny CB i FM siedzą w dziurce po FM w uchwycie Sirio

> TwinCar.

Nie chciałem wielbłąda więc wybór padł na Triflexa. Tak jak pisałem działa to, ale ta sama antena w drugim samochodzie (dach blaszany) lepiej się zachowuje przy odbiorze i nadawaniu. To w ramach "minusów" szklanego dachu o jakie pytał założyciel wątku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykładzie Hondy Civic - szklany dach nieotwierany z roletą

Plusy:

- duuużo jaśniej w środku - przyjemnie w pochmurne dni

- szyba jest przyciemniona, więc słońce nie oślepia

- samochód nie nagrzewa się mocniej (albo jest to nieodczuwalne)

- w samochodzie nie jest głośniej (co często ma miejsce w przypadku szyberdachu)

Minusy:

- kłopot z zamontowaniem belek - w zasadzie pozostają oryginalne belki ze zmniejszoną ładownością do 50kg zamiast 80kg - przy czym jest to w ogóle odradzane.

- samochód jest cięższy

- przy dużym nasłonecznieniu jest problem z wyświetlaczami LCD wewnątrz (ale problem rozwiązuje roletka)

Zdecydowanie jestem na tak - w kolejnych samochodach zdecydowanie będę chciał mieć ten bajer .. bo jest to jedynie bajer, bez praktycznych cech użytkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. W tamtym roku zakupiłem Crome z panoramicznym dachem i szyberdachem, wiadomo w czasie zimy szyberdach nie był używany.

Mam pytanie jakich środków używacie do konserwacji prowadnic i uszczelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. W tamtym roku zakupiłem Crome z panoramicznym dachem

> i szyberdachem, wiadomo w czasie zimy szyberdach nie był używany.

> Mam pytanie jakich środków używacie do konserwacji prowadnic i uszczelek ?

Elementy ruchome piknąłem smarem penetrującym (mam akurat smar do broni chyba BRUNOX nie tężeje nawet na bardzo dużym mrozie). Uszczelki, silikonem do uszczelek. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do większych wad zaliczyłbym jeszcze późniejszy problem ze sprzedaża auta i jego cene, ludzie

> strasznie nie lubią aut z tymi dachami.

to ciekawe co piszesz ... bo ja mam zupełnie przeciwne odczucia - ludzie lubią samochody ze szklanymi dachami i kosztują one więcej niż odpowiednik z dachem blaszanym.

Sam zresztą szukałem samochodu z panoramicznym dachem i wielu moich znajomych chętnie by taki samochód kupiło (czasami ograniczeniem jest dopłata do takiego dachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mam codziennie styczność z handlarzami, zawsze słyszę że panoram nie sprowadzają bo kłopot potem jest. Pare razu kupili i potem auto miesiącami sprzedawali. Także takie doświadczenia zasłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, ja mam codziennie styczność z handlarzami, zawsze słyszę że panoram nie sprowadzają bo kłopot

> potem jest. Pare razu kupili i potem auto miesiącami sprzedawali. Także takie doświadczenia

> zasłyszałem.

może szkło ciężko się szpachluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Plusy? gwiaździsta noc, i jakaś na fotelu obok.... generalnie jest łatwiej w tych sprawach

No i wreszcie jakaś konkretna zaleta grinser006.gif

Ja u siebie mam tylko szyber i nie wyobrażam sobie auta bez,szczególnie w taki dzień jak dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wreszcie jakaś konkretna zaleta

> Ja u siebie mam tylko szyber i nie wyobrażam sobie auta bez,szczególnie w taki dzień jak dziś.

Dziś przez miasto jechałem z otwartym. Otwierają mi się obie szyby , niemal 2/3 dachu odkryte yay.gif nie kupię już auta bez tego bajeru. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.