Skocz do zawartości

Dlaczego nie wszyscy lubią LPG?


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo, nie wszyscy lubią LPG. Ale - co dziwne - niektórzy wręcz wywalają instalacje LPG ze swoich aut, mając je już zamontowane i działające. Jaki jest, waszym zdaniem, najczęstszy powód takich zachowań?

1. Rzekoma awaryjność układu zasilania gazem i więcej elementów eksploatacyjnych i potencjalnych źródeł awarii? - Zawsze można kupić auto bez LPG.

2. Większy koszt badania technicznego, który nie zwraca się przy znikomych przebiegach? - Jak wyżej.

3. Nadmiar gotówki? - Wśród najbardziej wypasionych sprzętów akurat najłatwiej znaleźć coś nie "zatrutego gazem".

4. Brak możliwości wjeżdżania do niektórych parkingów podziemnych? - Czy wszyscy tego tak wiernie przestrzegają, zwłaszcza kiedy mają sprawne i szczelne instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wiadomo, nie wszyscy lubią LPG. Ale - co dziwne - niektórzy wręcz wywalają instalacje LPG ze

> swoich aut, mając je już zamontowane i działające. Jaki jest, waszym zdaniem, najczęstszy

> powód takich zachowań?

> 1. Rzekoma awaryjność układu zasilania gazem i więcej elementów eksploatacyjnych i potencjalnych

> źródeł awarii? - Zawsze można kupić auto bez LPG.

jeszcze nie spotkałem się z autem w którym byłyby jakiekolwiek problemy z późniejszą eksploatacją - jedynie zużycie eksploatacyjne podzespołów zarówno instalacji jak i silnika oraz wady fabryczne danych cześci

> 2. Większy koszt badania technicznego, który nie zwraca się przy znikomych przebiegach? - Jak

> wyżej.

60zł ? yikes.gif to sie zwraca w ciągu 3-4 tankowań

np. 7l noPb 7*4,5=31,5 vs. 9l lpg 9*1,8=16,2

> 3. Nadmiar gotówki? - Wśród najbardziej wypasionych sprzętów akurat najłatwiej znaleźć coś nie

> "zatrutego gazem".

oprócz młodzieży wiejskiej co to kupi silnik 3l+ i nie stać na paliwo

> 4. Brak możliwości wjeżdżania do niektórych parkingów podziemnych? - Czy wszyscy tego tak wiernie

> przestrzegają, zwłaszcza kiedy mają sprawne i szczelne instalacje?

jeszcze się z takim znakiem nigdzie nie spotkałem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 60zł ? to sie zwraca w ciągu 3-4 tankowań

Jak ktoś jeździ tylko raz na tydzień 2 km do przysłowiowego kościoła, to i tak się nie opłaci.

> jeszcze się z takim znakiem nigdzie nie spotkałem

A ja codziennie pod takim przejeżdżam. shhh.gif

Założyłem ten wątek, bo jeden gość pisze, że ma poloneza w gazie i chce go odgazować, a uzasadnia to po prostu "brakiem potrzeby jezdzenia na gazie...". Może to jałowe klepanie postów, ale próbuję zrozumieć. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założyłem ten wątek, bo jeden gość pisze, że ma poloneza w gazie i chce go odgazować, a uzasadnia

> to po prostu "brakiem potrzeby jezdzenia na gazie...". Może to jałowe klepanie postów, ale

> próbuję zrozumieć.

Czasem demontujemy komuś gaz w przypadku kiedy auto idzie na złom np. po wypadku.

Mamy klienta , który skupuje stare nissany i wysyła je na afrykę , tam na gazie się nie jeździ , więc demontuje.

Zdarza się tak , że ktoś kupi auto z gazem i kulawo chodzi na gazie ale Mirek twierdził że wystarczy wyregulować , a się okazuje że gaz to holender 3-cia generacja , vialle 5-ta ze spaloną pompą w zbiorniku lub jakieś brc z uszkodznymi wtryskiwaczami i kupujący stwierdza ,że jednak tak bardzo mu ten gaz nie jest potrzebny , bo do roboty ma 7km i jeździ tylko w zimę a beny to aż tak dużo nie pali i nie opłaci się naprawiać ...

Mieliśmy też młodego chłopaka co dostał w spadku po dziadku tico w idealnym stanie i chce to tico sobie zatrzymać i nie ma zamiaru dużo jeździć , więc ten gaz nie jest mu potrzebny , z resztą pierwsza generacja i butla do wymiany.

Powodów są różne , czasem na prawdę ten gaz jest komuś nie potrzebny ale najczęściej jak już kupi auto z gazem i jest coś nie tak , to stara się to naprawić i na tym gazie jeździć b bo przecież taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wiadomo, nie wszyscy lubią LPG. Ale - co dziwne - niektórzy wręcz wywalają instalacje LPG ze

> swoich aut, mając je już zamontowane i działające. Jaki jest, waszym zdaniem, najczęstszy

> powód takich zachowań?

1. Stara awaryjna i kapryśna instalacja

2. Płacenie księgowej od ilości faktur

3. Najprostsze i najszybsze odciążenie pojazdu i poprawienie jego własności trakcyjnych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... 3. ... poprawienie jego własności trakcyjnych

... poprzez zwiększenie różnicy pomiędzy masą na przedniej i tylnej osi? A co z idealną proporcją rozłożenia masy 50/50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... poprzez zwiększenie różnicy pomiędzy masą na przedniej i tylnej osi? A co z idealną proporcją

> rozłożenia masy 50/50?

W wielu autach w tym moim, zatankowany zbiornik waży ok 80 kg i jest za tylną osią, to się czuje jak ktoś lubi pocisnąć, szczególnie lekkim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wielu autach w tym moim, zatankowany zbiornik waży ok 80 kg i jest za tylną osią, to się czuje jak ktoś lubi pocisnąć, szczególnie lekkim autem.

Znaczy chodzi o przyspieszenie, a nie o trzymanie na drodze - jak tak to ok. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo prędzej, czy później wychodzi na jaw, że LPG to druciarstwo. Do tego jest coraz więcej silników

> słabo tolerujących gaz, choćby z konieczności kosztownej regulacji luzu zaworowego.

To nawet nie to. Dopóki jest OK to fajnie. Ale jak zacznie się coś dziać to jeździsz, prosisz się i jeden zgania na drugiego. A nie każdy ma na to czas i ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na poszczególne pytania bo są raczej retoryczne ale u mnie w domu jest 4 auta "nie-diesle" i 2 mają gaz a 2 nie mają i nie będą miały. A czemu? A powody są różne:

1. Marea 2.0 - ja nią jeżdżę, zazwyczaj minimum 50km przejazdy albo 100km no i w górę. Instalacja nie sprawia żadnych problemów (może dlatego, że sam potrafię wszystko w niej naprawić), jest tanio a maryś lubi te 11 litrów wyssać przy spokojnej jeździe.

2. Uno - no tu są dwa kluczowe powody - po pierwsze tanio a po drugie tanio. Tanio jest wystroić gazem turbo i tanio jest nim jeździć a spalanie waha się od 12 do 17. Tu instalacja też w zasadzie nie stwarza problemów, chociaż ostatnio padły mi wszystkie hany ale już wiem czemu - bo je zamroziłem jeżdżąc po kilka km z prędkością 250km/h - trzeba po prostu dać sprawniejszy termicznie parownik.

3. Corsa B - stare 1.4, niezbyt dużo pali, teraz to jest takie niechciane auto w domu, jeździ MAX 10km "trasy" a zazwyczaj mniej. Gaz byłby tu bez sensu komplikacją.

4. Jimny - jeździ nim mama. Nigdy dalej jak 10km od domu, ciasno tam bardzo i bez butli, nie pali jakoś szczególnie dużo, mamę stać a po co jej życie komplikować podwójnym tankowaniem, kończącym się gazem - benzyną, przełączaniem z jednego na drugie - wiem, że dla niektórych to jest czarna magia...

A najlepszy jest lublinek - diesel i po problemie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nawet nie to. Dopóki jest OK to fajnie. Ale jak zacznie się coś dziać to jeździsz, prosisz się i

> jeden zgania na drugiego. A nie każdy ma na to czas i ochotę.

U mnie w C4 od 120000 nic się nie dzieje. Jak się zacznie dziać to zacznę myśleć czy nie wywalić tego druciarstwa. Póki co leje, jeżdżę, oszczędzam i się śmieję z podwórkowych filozofów, którzy nigdy gazu nie mieli, ale wszystko o nim wiedzą, a najbardziej jak to psuje się i auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.