Skocz do zawartości

205 a 225 na feldze 16 cali


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Mam felgi alu 16 cali szerokość najprawdopodobniej 7,5J i opony 205/60 na nich (rozmiar tzw. książkowy). Chcę kupić opony letnie o rozmiarze 225/55 i wrzucić na te felgi. Pytania: czy te szersze opony nie będą wyglądać jak balony? Będzie lepsza przyczepność? Spalanie pewnie wzrośnie tylko ile...

Rozważałem zakup felg 17 cali ale pomysł odrzuciłem tak że w grę wchodzą tylko szesnastki które posiadam. Poniżej foto jak wygląda auto na w/w felgach 205/60/16.

288313863-WP_20141220_16_02_16_Pro%28Kopiowanie%29.jpg

post-7635-14352529470339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam felgi alu 16 cali szerokość najprawdopodobniej 7,5J i opony 205/60 na nich (rozmiar tzw.

> książkowy). Chcę kupić opony letnie o rozmiarze 225/55 i wrzucić na te felgi. Pytania: czy te

> szersze opony nie będą wyglądać jak balony? Będzie lepsza przyczepność? Spalanie pewnie

> wzrośnie tylko ile...

> Rozważałem zakup felg 17 cali ale pomysł odrzuciłem tak że w grę wchodzą tylko szesnastki które

> posiadam. Poniżej foto jak wygląda auto na w/w felgach 205/60/16.

podaj mi dokładnie dane felg to ci pokażę jak będzie opona leżała zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie to te twoje 225 na felgę 7,5 to za szeroko jak co to 215 będzie już ok ale 225 jest

> szersze od felgi

nie wiem czy fabrycznie 225 wlasnie nie dają na felgę 7,5 w vw/audi hmm.gif

ja miałem 225 na feldze 8 i było idealnie, ale 7,5 będzie lepsza jak ktoś wjezdza na krawężniki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy fabrycznie 225 wlasnie nie dają na felgę 7,5 w vw/audi

> ja miałem 225 na feldze 8 i było idealnie, ale 7,5 będzie lepsza jak ktoś wjezdza na krawężniki

Nie mam pojęcia ja teraz już nie bawię się wkładam na co mam ochotę, trza wkładać to co fabryka pozwala inaczej mogę mieć w DE problem a kolega w Audi powinien mieć na drzwiach lub na klapce paliwa jakie opony i felgi są dopuszczalne do jego auta lub jak nie ma pojęcia to niech zobaczy w necie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pojęcia ja teraz już nie bawię się wkładam na co mam ochotę, trza wkładać to co fabryka

> pozwala inaczej mogę mieć w DE problem a kolega w Audi powinien mieć na drzwiach lub na klapce

> paliwa jakie opony i felgi są dopuszczalne do jego auta lub jak nie ma pojęcia to niech

> zobaczy w necie

zgadza się, niech wkłada coś z rozsądkiem, bo tutaj na AK już kolejka jest po to jego Audi zlosnik.gif to niech dba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam felgi alu 16 cali szerokość najprawdopodobniej 7,5J i opony 205/60 na nich (rozmiar tzw.

> książkowy). Chcę kupić opony letnie o rozmiarze 225/55 i wrzucić na te felgi. Pytania: czy te

> szersze opony nie będą wyglądać jak balony? Będzie lepsza przyczepność? Spalanie pewnie

> wzrośnie tylko ile...

> Rozważałem zakup felg 17 cali ale pomysł odrzuciłem tak że w grę wchodzą tylko szesnastki które

> posiadam. Poniżej foto jak wygląda auto na w/w felgach 205/60/16.

Na feldze 17" szerokości 7" mam fabrycznie opony 225x45. Jesli auto ze zdjecia ma założone opony 205 to nie wydaje mi się, żeby to była felga 7,5"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy fabrycznie 225 wlasnie nie dają na felgę 7,5 w vw/audi

> ja miałem 225 na feldze 8 i było idealnie, ale 7,5 będzie lepsza jak ktoś wjezdza na krawężniki

ja mam 245 na feldzie 8", więc 225 na 7,5 będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamijajac wszystko jaki sens ma ta zmiana opon z 205 na 225 ??

ja widze same minusy

- auto bedzie dalej wygladac jak na tych obecnych

- auto straci na komforcie bedzie bardziej czuć kazda dziure

- wzrosnie spalanie

- opony duzo drozsze

o jest jeden plus

-lepeij bedzie trzymac sie drogi

jak juz kolega chce cos zmieniac to wymienic kola na 17'' z opona 225/45 i wtedy bynajmniej bedzie ladniej auto wygladalo a tak nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam felgi alu 16 cali szerokość najprawdopodobniej 7,5J i opony 205/60 na nich (rozmiar tzw.

> książkowy). Chcę kupić opony letnie o rozmiarze 225/55 i wrzucić na te felgi. Pytania: czy te

> szersze opony nie będą wyglądać jak balony? Będzie lepsza przyczepność? Spalanie pewnie

> wzrośnie tylko ile...

> Rozważałem zakup felg 17 cali ale pomysł odrzuciłem tak że w grę wchodzą tylko szesnastki które

> posiadam. Poniżej foto jak wygląda auto na w/w felgach 205/60/16.

Bardzo malo prawdopodobne, aby fabryczna felga audi 16" miala podana przez ciebie szeroosc.

Dlaczego chcesz zmienic rozmiar? Ze wzgledu na cene?

Rozmiar niestety rozmiarowi nie rowny, i mozna kupic szersze opony, ktore w praktyce beda lezaly podobnie.

Chyba, ze wczesniej przymierzysz, albo obejrzysz u kogos, kto ma taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakiego powodu?

zmienia się szerokość opony co powoduje przyleganie większą powierzchnią do drogi a co za tym idzie wybiera wiecej nierowności

u siebie wytrzymalem miesiac i wróciłem do 205/55 z 225/45

fakt inna klasa auta ale w wiekszosci taka zamiana powoduje ten sam efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienia się szerokość opony co powoduje przyleganie większą powierzchnią do drogi a co za tym idzie

> wybiera wiecej nierowności

> u siebie wytrzymalem miesiac i wróciłem do 205/55 z 225/45

> fakt inna klasa auta ale w wiekszosci taka zamiana powoduje ten sam efekt

Wrociles do opony zdecydowanie bardziej baloniastej to masz wiecej komfortu. A nie przez zmiane szerokosci, ktora nie ma tu wiele do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to masakra współczuje

nie ma czego. Jeździ się dobrze i nie wygląda baloniasto. Oponki mam z pierścieniem mającym chronić felgi i wygląda to jak idealnie dobrany rozmiar.

Internetowe sklepy z felgami po wpisaniu modelu też sugerują właśnie felgi 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma czego. Jeździ się dobrze i nie wygląda baloniasto. Oponki mam z pierścieniem mającym chronić

> felgi i wygląda to jak idealnie dobrany rozmiar.

> Internetowe sklepy z felgami po wpisaniu modelu też sugerują właśnie felgi 8"

bo panie kolego felga jest wybierana przez producenta oraz wielkość i rozmiar opony a resztę serwisów mają to już w automacie w systemie zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podaj mi dokładnie dane felg to ci pokażę jak będzie opona leżała

Nie będę ściągał koła by zobaczyć co tam jest napisane to wklejam to co znalazłem na alle:

link1

link2

a tu trzeci sprzedający podaje już inne parametry a felgi wyglądają identycznie sciana.gif

link3

I jeszcze naklejka z pasującymi rozmiarami:

288314067-wymiaryopon%28Kopiowanie%29.jpg

post-7635-14352529472485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będę ściągał koła by zobaczyć co tam jest napisane to wklejam to co znalazłem na alle:

> link1

> link2

> a tu trzeci sprzedający podaje już inne parametry a felgi wyglądają identycznie

> link3

> I jeszcze naklejka z pasującymi rozmiarami:

To co masz na naklejce możesz zakładać na te rozmiary felg co są podane tylko nie widzę tam szerokości felg ,ale rozmiary opon i wielkości masz podane to możesz bez problemu zakładać bez żadnych konsekwencji prawnych oczywiście na odpowiednią szerokość felgi a to musisz sprawdzić w necie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj no jakieś dokładne dane auta to ci powiem co i jak bo tak to se gdybać można podaj rocznik

> model i silnik jaki dokładnie i dam ci wszystkie dokładne dane

Audi A6 C6 2.0TDI 170KM CAHA AWD manualna skrzynia facelift produkcja 2009r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamijajac wszystko jaki sens ma ta zmiana opon z 205 na 225 ??

> ja widze same minusy

> - auto bedzie dalej wygladac jak na tych obecnych

z tyłu też?

> - auto straci na komforcie bedzie bardziej czuć kazda dziure

w A jest mniej dziur niż w PL

> - wzrosnie spalanie

ile?

> - opony duzo drozsze

to jest dziwne ale na austriackie oponeo opony są tańsze niż w PL

> o jest jeden plus

> -lepeij bedzie trzymac sie drogi

chociaż jeden...

Jednak o takie opinie mi chodzi. W cenie polskiej 205 tu kupię 225 i stąd ten pomysł, jednak 17 cali odpada bo nie ma sensu wywalać 2kpln... (wszystko liczyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w A jest mniej dziur niż w PL

To i tak bardzie będzie zależało od modelu opony, bo wysokość będzie praktycznie taka sama.

> to jest dziwne ale na austriackie oponeo opony są tańsze niż w PL

nie jest to dziwne, teraz kupowałem opony do swojego auta sprawdzałęm, czy nie wstrzymać się do wakacji i zmienić w PL. Po sprawdzeniu cen zmieniłem w UK.

Jakbyś zmieniał felgi, to pomiń 17", od razu zakąłdaj 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam felgi alu 16 cali szerokość najprawdopodobniej 7,5J i opony 205/60 na nich (rozmiar tzw.

> książkowy).

Pod oponę 205 to raczej okolice 6,5 cala.

>Chcę kupić opony letnie o rozmiarze 225/55 i wrzucić na te felgi. Pytania: czy te

> szersze opony nie będą wyglądać jak balony?

Jeśli felga faktycznie ma 7,5 cala szerokości to będą wyglądać jak balony - przecież 225/55 to rozmiar jak dio terenówki.

>Będzie lepsza przyczepność? Spalanie pewnie

> wzrośnie tylko ile...

Zapewne minimalnie. Pamiętaj, że pierwsza liczba w rozmiarze opon nie oznacza faktycznej szerokości bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Audi A6 C6 2.0TDI 170KM CAHA AWD manualna skrzynia facelift produkcja 2009r

narazie znalazłem tylko to

Opony Audi A6 C6 Avant 2.0 TDI 170KM

Opony podstawowe

205/60 R16

Felgi Audi A6 C6 Avant 2.0 TDI 170KM

Felgi podstawowe

7J x 16

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/dane-techniczn.../#ixzz3Vmxo7KGP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> narazie znalazłem tylko to

> Opony Audi A6 C6 Avant 2.0 TDI 170KM

> Opony podstawowe

> 205/60 R16

> Felgi Audi A6 C6 Avant 2.0 TDI 170KM

> Felgi podstawowe

> 7J x 16

> Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/dane-techniczn.../#ixzz3Vmxo7KGP

Tak właśnie obstawiałem, że to są 7J. U mnie na takiej feldze (tyle, że 17") siedzi właśnie opona 225 i wygląda oraz jeździ się na niej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak właśnie obstawiałem, że to są 7J. U mnie na takiej feldze (tyle, że 17") siedzi właśnie opona

> 225 i wygląda oraz jeździ się na niej ok.

Wygląda na to że felgi mam 7J i tu niestety 225 zakładał nie będę. Na 18" ALU by super wyglądało ale jak już wspomniałem nie interesuje mnie taka inwestycja. Jakby obecna felga była szersza to pewnie zdecydowałbym się na 225...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo malo prawdopodobne, aby fabryczna felga audi 16" miala

No to mam bardzo mało prawdopodobną ale typową fabryczną felgę w Audi A4 B8

Nie chce mi sie latać z miarką ani sprawdzać w ETKA wiec zacytuję za odkodowanym VIN

CD6 = Obręcz koła ze stopów lekkich 7,5jx16h2 et40

HE3 = Opony 225/55 r16 y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienia się szerokość opony co powoduje przyleganie większą powierzchnią do drogi a co za tym idzie

> wybiera wiecej nierowności

> u siebie wytrzymalem miesiac i wróciłem do 205/55 z 225/45

> fakt inna klasa auta ale w wiekszosci taka zamiana powoduje ten sam efekt

Zupelnie inny profil opony. I on ma wplyw na komfort, nie szerokosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to że felgi mam 7J i tu niestety 225 zakładał nie będę. Na 18" ALU by super wyglądało

> ale jak już wspomniałem nie interesuje mnie taka inwestycja. Jakby obecna felga była szersza

> to pewnie zdecydowałbym się na 225...

Szczerze mówiąc nie rozumiem tego, ale spoko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam felgi alu 16 cali szerokość najprawdopodobniej 7,5J i opony 205/60 na nich (rozmiar tzw. książkowy). Chcę kupić opony letnie o rozmiarze 225/55 i wrzucić na te felgi.

Felgi masz 7, wiec polecam opony R16 215/55

np. Michelin Primacy HP, które mają rant ochronny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Felgi masz 7, wiec polecam opony R16 215/55

> np. Michelin Primacy HP, które mają rant ochronny

Będę w domu to sprawdzę ale tego wymiaru nie mam podanego jako zamiennika. Poza tym nastawiłem się na Dunlop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.