Skocz do zawartości

[KzAK] Jaka wyrzynarka?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Moja w miare jeszcze nowa wyrzynarka Einhella znow sie rozlatuje (uchwyt brzeszczota ma luzy), wiec bede probowal w ramach rekojmi ja oddac (zauwazylem niestety, ze Praktiker mimo mojej deklaracji poprzednia reklamacje rozpatrzyl jako gwarancyjna - nie dopilnowalem niestety) i kupic cos lepszego.

Budzet do 200zl - wydaje mi sie, ze jest ok, skoro w tej cenie kupilem Einhella. Parametry Einhella, ktore mi wlasciwie wystarczaly:

Moc (W): 620

Liczba skoków (min-1): 800-3000

Cięcie ukośne: max 45 st.

Głębokość ciecia (drewno/metal/tw. sztuczne) (mm): 85 / 8 / 12

Waga netto (kg): 2,1

Moze miec wskaznik laserowy, o ile to sie przydaje (nie mialem, nie wiem, ale potencjal wydaje mi sie, ze jest). Musi miec bezkluczowy system montazu brzeszczota oraz ustawiania kata stopki. Moze miec odciag wiorow. Musi miec regulacje obrotow. Musi miec solidne stalowe elementy (kiedys w marketowce urwalo mi sie ramie kolka prowadzacego) i solidna poslizgowa nakladke na stope.

Przede wszystkim ma byc solidna, ciac jak od noza (Einhell, zanim zaczal sie rozlatywac, cial jak nowym nozem tapicerskim - zero szarpania paneli) i sie nie psuc. Gwarancja 3 lata bedzie mile widziana.

Co polecicie?

A propos wyrzynarek. Ogladalem lidlowska akumulatorowa (18V) i calkiem solidnie wyglada, mechanizm chodzi pieknie, ale ma powazne dwie wady - przede wszystkim brak regulacji obrotow i ciezar. Ma tez jedna mala wade, czyli regulacja kata stopy za pomoca srubek - zawsze mi sie gwint w tym zerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pracy uzywamy bosha i festool, (druga niestety nie ma regulacji stopki chociaz lepiej tnie)

> pomyslalbym tez o makicie

na festool mnie nie stac - to do domu ma byc, wiec zakladam pulap 200zl. Bosch w tej cenie to naciagajac na zielonego PST 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.