Skocz do zawartości

1.6 tdci, hdi problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem pierwszego w życiu diesla i generalnie jest bardzo zadowolony, ale mam pewien problem.

Otóż w czasie spokojnej jazdy w trasie przy redukcji na 3 bieg gdy się odpuści gaz to podczas spokojnego dodawania gazu dochodzi do takiej jakby przerwy w napędzie,delikatnego szarpnięcia. Podczas deptania nic takiego się nie dzieje. Silnik ładnie ciągnie, a do tego bardzo mało pali. W czasie jazdy miejskiej problem raczej nie występuje. Dzieje się to głownie na 3 biegu i czasami ale bardzo sporadycznie na 4 biegu-kiedy jadę bardzo spokojnie przy gazie wciśniętym w tym samym położeniu. Problem występuje gdy obroty są w przedziale 1800-2000.

Jakieś sugestie?

Auto jest po wymianie oleju wraz z filtrami, tylko nie wiem czy powietrza i paliwa był wymieniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na desce nic się nie pali... Dzwoniłem do serwisu i niby mówią, że być może poduszka silnika, ale

> wiadomo ile są warte takie diagnozy na odległość.

> Nikt nie miał takiego problemu?

Wiesz "ile są warte diagnozy na odległość" i nadal takiej oczekujesz? zlosnik.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest konkretnie w tym aucie ale nie każdy błąd w sterowniku zapala kontrolkę.

Po wtóre powinieneś bardziej sprecyzować usterkę-ta przerwa/szarpnięcie wynika z zakłóconej pracy silnika czy może chodzi o jakiś luz w napędzie/zawieszeniu silnika/skrzyni hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wtóre powinieneś bardziej sprecyzować usterkę-ta przerwa/szarpnięcie wynika z zakłóconej pracy

> silnika czy może chodzi o jakiś luz w napędzie/zawieszeniu silnika/skrzyni

po redukcji z 4 na 3 zapinam sprzęgło bez gaz i po puszczeniu sprzęgła jak zaczynam dodawać gaz to jest taki jaki przeskok, przerwa w napędzie- trwa to dosłownie ułamek sekundy po czym auto zaczyna się zbierać. Taki chwilowy lag/ zawahanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swojego pikusia, to w jednym z oglądanych 1,6 hdi było podobnie. Czasami się zdarzało, że wciskałeś gaz a on jakby tracił moc na chwilę.

Nie kupiłem go.

W tym, którego kupiłem nie ma takiej przypadłości.

BTW - ile masz konna wersję?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z nim? Czyszczenie? Zamulam go jazdą z niskimi obrotami?

> Dać mu w palnik?

Może być zabrudzony i przez to zbyt wolno się zamyka, powodując wyczuwalne szarpnięcie. Należałoby go wyjąć i zobaczyć w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być zabrudzony i przez to zbyt wolno się zamyka, powodując wyczuwalne szarpnięcie. Należałoby

> go wyjąć i zobaczyć w jakim jest stanie.

Można z tym jeździć, czy jakoś cierpi na tym silnik? Tylko dlaczego powyższej 2000 objaw nie występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można z tym jeździć, czy jakoś cierpi na tym silnik? Tylko dlaczego powyższej 2000 objaw nie

> występuje?

Sam silnik może i nie cierpi, ale poduszki na których zawieszony jest silnik ze skrzynią oraz koło dwumasowe muszą te szarpnięcia znosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam silnik może i nie cierpi, ale poduszki na których zawieszony jest silnik ze skrzynią oraz koło

> dwumasowe muszą te szarpnięcia znosić.

Ok, czyli w tym tygodniu będę musiał z tym podjechać... Dlaczego to się dzieje akurat w takim zakresie obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie o ile moge smile.gif

1,6 hdi/tdci

wtryski regenerowane, nowy filtr paliwa, dpf out, egr out - nie zaslepiony ale juz go nie ma w ecu

dalej szarpie , spada cisnienie na listwie

jakies sugestie?

Edyta : odpala ładnie, równo pracuje, normalnie jedzie dopóki nie wejdzie na obroty

2 razy wystarczy ze przekroczy 2,5 k i traci moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podlacze sie o ile moge

> 1,6 hdi/tdci

> wtryski regenerowane, nowy filtr paliwa, dpf out, egr out - nie zaslepiony ale juz go nie ma w ecu

> dalej szarpie , spada cisnienie na listwie

> jakies sugestie?

> Edyta : odpala ładnie, równo pracuje, normalnie jedzie dopóki nie wejdzie na obroty

> 2 razy wystarczy ze przekroczy 2,5 k i traci moc

Może to być jeszcze bardzo prozaiczna rzecz jak tzw piny we wtyczce do czujnika ciśnienia na listwie. Czujnik ten sprawdza czy jest ciśnienie na listwie i podaje sygnał do komputera. Te piny w tej wtyczce lubią podobno siadać w tym motorze (niektórzy je nawet pozłacają). Objaw jest taki, że silnikiem poszarpuje, czasem mniej, czasem więcej bo komputer dostaje błędne dane i szaleje.

Taką przypadłość miał szwagier właśnie w swoim focusie i to dwa razy.

Pierwszy raz to w ogóle było po bandzie bo po prostu zaparkował auto i już nie odpalił a drugi raz początkowymi objawami było szarpanie przy około 2 kprm - tak jakby komputer odcinał paliwo (można porównać do wrażenia jazdy np. na trzech cylindrach).

Błędów żadnych nie wywalało, dostęp niespecjalny bo pod podszybiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak wlasnie tez podejrzewamy czujnik cisnienia, nawet chyba jest juz zamowiony nowy

> mozliwe, ze jak wyjmowal dpf to cos naruszyl

> btw mazda 3 08

> dzieki

Tylko, że u mojego szwagra kłopotem nie był sam czujnik tylko tzw. "piny" (blaszki) we wtyczce, którą się podpina do tego czujnika.

Byliśmy mocno zdziwieni diagnozą ale rozwiązanie podpowiedział magik, który lata pracuje w fordzie. Te piny jakoś się tam wycierają, luzują no i sygnał jest nieprawidłowo przekazywany.

Samego czujnika nie ruszał a te blaszki na sztuki kupował w serwisie peugeota bo tylko w peugeocie sprzedawali je jako osobną część (po chyba 4 zł sztuka). W fordzie już np chcą wymieniać całą wiązkę jeśli ten problem występuje (oczywiście za 10 worków złota...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, kupiłem pierwszego w życiu diesla i generalnie jest bardzo zadowolony, ale mam pewien

> problem.

> Otóż w czasie spokojnej jazdy w trasie przy redukcji na 3 bieg gdy się odpuści gaz to podczas

> spokojnego dodawania gazu dochodzi do takiej jakby przerwy w napędzie,delikatnego szarpnięcia.

> Podczas deptania nic takiego się nie dzieje. Silnik ładnie ciągnie, a do tego bardzo mało

> pali. W czasie jazdy miejskiej problem raczej nie występuje. Dzieje się to głownie na 3 biegu

> i czasami ale bardzo sporadycznie na 4 biegu-kiedy jadę bardzo spokojnie przy gazie wciśniętym

> w tym samym położeniu. Problem występuje gdy obroty są w przedziale 1800-2000.

> Jakieś sugestie?

> Auto jest po wymianie oleju wraz z filtrami, tylko nie wiem czy powietrza i paliwa był

> wymieniony...

Mam to samo w Jumpy 2.0 HDI, szarpie czasami przy delikatnym muskaniu gazu, czyli stała prędkość i minimalne dodanie lub odpuszczenie gazu, też w danym przedziale tylko, poza tym wszystko w porządeczku

Ktoś rozwiązał problem? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby tak, odpocznie trochę, znów jest ok dopóki nie przekroczy 2,5. Przed usunięciem dpf

> wszystko było dobrze.

To raczej nie sądzę, żeby to była ta usterka, którą opisałem. W tamtym przypadku to już raczej jak się zaczyna dziać to już nie wraca do stanu, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM, chociaż nie każdy egzemplarz. Najgorsze jest to, że dotyczy nie tylko 1,6HDi, ale też 2,0HDi i na wielu forach np. forda i volvo z tym silnikiem jeszcze nikt przez wiele miesięcy tego problemu się nie pozbył. Po wyeliminowanie oczywistych rzeczy jak EGR, wtryski, dwumasa, pedał gazu, filtr paliwa, zawory turbosprężarki, dpf, oprogramowanie i parę innych dupereli podejrzenie aktualnie padło na zawory ciśnienia i samą pompę CR. Jeden z użytkowników kupił chip-box i po wpięciu nie ma szarpnięć, po odpięciu powracają, więc jakiś tam trop już mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pt będę także prosił o weryfikację pinów. Zauważyłem także jeszcze jedną przypadłość. Podczas

> ruszania z 1 po przekroczeniu 2000 obr jakby auto trochę słabo-przy wciśniętym gazie w takim

> samym położeniu. Stawiać na EGR?

Nie wiem na co stawiać ale nic takiego w foce, którą jeździłem z tym motorem nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby tak, odpocznie trochę, znów jest ok dopóki nie przekroczy 2,5. Przed usunięciem dpf

> wszystko było dobrze.

a jak został DPF usunięty z softu - całościowo czy tylko skasowana tabela błędów związanych z nim.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak został DPF usunięty z softu - całościowo czy tylko skasowana tabela błędów związanych z nim.

> pozdr

Tabela

Problem pojawił się już po fizycznym usunięciu wkładu, jest ma ori mapie i na nowej

IMO to nie ma związku z nowym softem - chyba, że miałeś taki przypadek gdzie odcina paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam to samo w Jumpy 2.0 HDI, szarpie czasami przy delikatnym muskaniu gazu, czyli stała prędkość

> i minimalne dodanie lub odpuszczenie gazu, też w danym przedziale tylko, poza tym wszystko w

> porządeczku

> Ktoś rozwiązał problem?

Czyli jest nas już 2 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> również była to moja pierwsza myśl Jeśli w silniku czasami dzieją się jakieś cuda typu duszenie

> się, przygasanie, chwilowe braki mocy to jest to pierwszy podejrzany...

Od wczoraj pojawiło się lekki duszenie silnika na obrotach biegu jałowego. Występuje głównie po rozgrzaniu silnika i w sytuacji gdy obroty spokojnie opadają, czyli na przykład stoję w korku i podjeżdżam do aut poprzedzających na 1 biegu, a więc trochę się rozpędzam na 1 i wbijam luz. Obroty opadają do poziomu normalnego po czym po chwili do zdusi i znowu wracają do normalnego poziomu. Ech, a tak nie chciałem diesla spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od wczoraj pojawiło się lekki duszenie silnika na obrotach biegu jałowego. Występuje głównie po

> rozgrzaniu silnika i w sytuacji gdy obroty spokojnie opadają, czyli na przykład stoję w korku

> i podjeżdżam do aut poprzedzających na 1 biegu, a więc trochę się rozpędzam na 1 i wbijam luz.

> Obroty opadają do poziomu normalnego po czym po chwili do zdusi i znowu wracają do normalnego

> poziomu. Ech, a tak nie chciałem diesla

Mówisz o takim wachnięciu obr że spadają do ok 400 i potem wracają do tych 800-900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale gdzieś do 600

W paru focusach tak miałem że dokładnie tak się działo, komp, dawki paliwa itp były w normie, więc jeśli to taki efeft chwilowego 1 razowego zafalowania czyli dojeżdżasz, spadek w dół i podniesienie do właściwych, to bym się tym nie przejmował. Czego jest to wynikiem nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, dlatego kolego polecam kupić nawet i najtańszy ELM (i za 20zł kupisz taki na BT) i sprawdzać parametry np. programem Torque Pro. Przyjrzałbym się szczególnie w momentach problemów z obrotami parametrom z przepływomierza (daje też obraz na działanie EGR) i cieśnieniu na listwie wtrykowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może tak być, dlatego kolego polecam kupić nawet i najtańszy ELM (i za 20zł kupisz taki na BT) i

> sprawdzać parametry np. programem Torque Pro. Przyjrzałbym się szczególnie w momentach

> problemów z obrotami parametrom z przepływomierza (daje też obraz na działanie EGR) i

> cieśnieniu na listwie wtrykowej.

Mam tester z danymi rzeczywistymi i odchyłów nie było żadnych, dlatego napisałem, że nie wiem co może być przyczyną, proces nie postępował z upływem km po 10 czy 20 tys były identycznie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim dzialy sie takie hece, ze zwyczajnie gasl... Dojazd do swiatel, wciskam sprzeglo i... Zdechl. Odpalil. Potem zaczal gasnac nawet w czasie jazdy. Zwyczajnie ja mu gaz a on mi zgasl. W koncu nawet nie dal sie uruchomic. Myslalem ze juz w Zywcu zostane. Jakos udalo sie dotoczyc do domu.

Wymie ilem filtr paliwa i wlalem specyfiku do czyszczenia wtryskiwaczy do paliwa, problem zniknal na jakis tygdzien.

Poznien mnie zdraznil, przy wymianie oleju dokopalem sie do egr -trzeba wyjac podszybie - a w samym egr bylo pelno jakby sadzy. Wyssalem to odkurzaczem do czysta, idodatkowo przy wymianie filtra powietrza wyczysciclem drucimi w przeplywomierzu. Jak reka odjal. 10kkm i ani zajakniecia w czasie jazdy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, jednak nadal nie jest idealnie. Silnik już nie gaśnie, nie szarpie, ale ostatnio w trasie jak mu dałem kilka razy w palnik na 3 biegu. Podczas wyprzedania na 3 od ok 2 tys obr dałem mu w palnik po czym nagle przy obr ok 3,5 nastąpił jakby zanik mocy- not lauf, czy jak to się nazywa. Po prostu zaczął puchnąć. Po zmianie na kolejny bieg szedł dalej jak należy. Później znowu to samo, ale na drugim biegu. Co to się dzieje?

Średnia z baku przy jeździe pół na pół miasto trasa wychodzi 5,64/100 - komp. pokazał 5,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze, jednak nadal nie jest idealnie. Silnik już nie gaśnie, nie szarpie, ale ostatnio w trasie

> jak mu dałem kilka razy w palnik na 3 biegu. Podczas wyprzedania na 3 od ok 2 tys obr dałem mu

> w palnik po czym nagle przy obr ok 3,5 nastąpił jakby zanik mocy- not lauf, czy jak to się

> nazywa. Po prostu zaczął puchnąć. Po zmianie na kolejny bieg szedł dalej jak należy. Później

> znowu to samo, ale na drugim biegu. Co to się dzieje?

> Średnia z baku przy jeździe pół na pół miasto trasa wychodzi 5,64/100 - komp. pokazał 5,7.

No jak wszedl w tryb awaryjny to odczytaj bledy i bedzie wiadomo co go zabolalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.