Skocz do zawartości

Malowanie podłogi w garażu


Rekomendowane odpowiedzi

Po umyciu i odtłuszczeniu podłogi w garażu, po zakupieniu specjalnej farby (najpierw jedna, podkładowa a potem dwie warstwy właściwej) i po pracowitym pomalowaniu wyszło mi coś takiego:

288316623-IMG_0396.jpg

Niestety brakło mi farby na wykończenie brzegu. Popaćkałem też ściany, ale mam zamiar i tak je pomalować więc nie martwiłem się tym za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po umyciu i odtłuszczeniu podłogi w garażu, po zakupieniu specjalnej farby (najpierw jedna,

> podkładowa a potem dwie warstwy właściwej) i po pracowitym pomalowaniu wyszło mi coś takiego:

> Niestety brakło mi farby na wykończenie brzegu. Popaćkałem też ściany, ale mam zamiar i tak je

> pomalować więc nie martwiłem się tym za bardzo.

nie lepiej zrobić raz żywiczną i mieć spokój na wszystkie lata ?

gdzie się podział odpływ z garażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie lepiej zrobić raz żywiczną i mieć spokój na wszystkie lata ?

To właśnie jest żywiczna - epoxy paint:

http://www.behr.com/consumer/products/fl...age-floor-paint

> gdzie się podział odpływ z garażu ?

Nigdy go tam nie było - podłoga jest przechylona i wszystko się albo wylewa przez drzwi albo wsiąka w piach pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To właśnie jest żywiczna - epoxy paint:

> http://www.behr.com/consumer/products/fl...age-floor-paint

tylko sama farba to połowa sukcesu, widziałem ile u mnie panowie mieli z tym zabawy i roboty. W sumie warstw było ok 2mm

> Nigdy go tam nie było - podłoga jest przechylona i wszystko się albo wylewa przez drzwi albo wsiąka

> w piach pod spodem.

to malowałeś piach icon_eek.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko sama farba to połowa sukcesu, widziałem ile u mnie panowie mieli z tym zabawy i roboty. W

> sumie warstw było ok 2mm

Ja też miałem z tym sporo zabawy i roboty smile.gif

> to malowałeś piach ?

Piach jest pod betonem, a jak widzisz na zdjęciu zamiast jednej wylewki, masz cztery osobne. Pomiędzy nimi szczelina na kilka mm przez którą widać piach (możesz wetknąć druta na kilkadziesiąt cm). Nie mam pojęcia dlaczego tak, ale podejrzewam że jest jakiś powód związany z budowaniem na plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten garaz to na rower czy samochod?

> Pewnie tak foto wyszlo, ale wyglada jakby dla europejskiego mieszczucha byl budowany, a nie powazne

> auto.

Jeden samochód tam wchodzi na luzie, garaż jest bardzo wysoki, dlatego sprawia takie dziwne wrażenie. Muszę jeszcze zamontować jakąś blokadę żeby ludzie w grzejnik wody nie wjeżdżali.

Edycja - wymiary są 11 stóp (3.35m) na 18.7 stopy (5.7m), ale ten grzejnik zmniejsza długość = raczej dużym samochodem tam nie wjedzie. Mój Lexus wchodzi, ale trochę na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To właśnie jest żywiczna - epoxy paint:

> http://www.behr.com/consumer/products/fl...age-floor-paint

Żywica na podłodze powinna być chropowata. Swego czasu miałem przyjemność drive.gif bokiem ujeżdżać wózek widłowy na nowej gładziutkiej żywicy za każdym razem jak wjeżdżałem po deszczu na halę. Mokre opony trzymały się jej jak lodu. Jak wyschły wszystko wracało do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś zainstalował ten grzejnik (elektryczny) 8 lat temu i przykleił na boku kieszeń z

> instrukcją, tak wisi do dzis.

Swoja drogą kto to wymyślił ogrzewany garaż na Florydzie? Żeby szyb nie trzeba było skrobać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też miałem z tym sporo zabawy i roboty

tylko normalnie to jest z tym kilka dni roboty: szlifownia posadzki, wyprowadzanie poziomów, wyrównywanie kratek ściekowych, dorównywanie/obrabianie najazdu (np. kątownikiem), zrobienie dylatacji a potem gruntowanie, malowanie, sypanie piaskiem, malowanie, sypanie, itd.

> Piach jest pod betonem, a jak widzisz na zdjęciu zamiast jednej wylewki, masz cztery osobne.

> Pomiędzy nimi szczelina na kilka mm przez którą widać piach (możesz wetknąć druta na

> kilkadziesiąt cm). Nie mam pojęcia dlaczego tak, ale podejrzewam że jest jakiś powód związany

> z budowaniem na plaży.

Ja podejrzewam, że jest tak zrobione, bo jest tak szybciej i taniej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę pod temat. Mam w garażu zwykłą wylewkę betonową - nowa płaska bez spękań. Płytek mi się w garażu nie chce zakładać. I w sumie nie robił bym nic, ale zmiatanie błota jak wyschnie z tej powierzchni to masakra i tumany kurzu. Przypuszczam, że jakbym miał bardziej gładką powierzchnię to łatwiej by mi było utrzymać tam czystość.

Ktoś podsunie jakieś rozwiązania, warto malować, jeżeli tak to czym co można kupić w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę pod temat. Mam w garażu zwykłą wylewkę betonową - nowa płaska bez spękań. Płytek

> mi się w garażu nie chce zakładać. I w sumie nie robił bym nic, ale zmiatanie błota jak

> wyschnie z tej powierzchni to masakra i tumany kurzu. Przypuszczam, że jakbym miał bardziej

> gładką powierzchnię to łatwiej by mi było utrzymać tam czystość.

> Ktoś podsunie jakieś rozwiązania, warto malować, jeżeli tak to czym co można kupić w PL.

np. http://aksil.pl/pl/35,2/AKSILBET-_farba_do_betonu.html?

lub to http://www.lakma.pl/pl/akrybet-b30-posadzka-farba-do-posadzek-betonowych.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtansze rozwiazanie to obficie pomalowac impregnatem do jastrychów i co kilka lat to powtarzać.

Jezeli chcesz mieć "lustro", to mozna tez tanio materiałowo, ale pracochłonnie, zrobić "przypalanie", czyli zatarcie powierzchni na mokro czystym cementem stalową pacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli chcesz mieć "lustro", to mozna tez tanio materiałowo, ale pracochłonnie, zrobić

> "przypalanie", czyli zatarcie powierzchni na mokro czystym cementem stalową pacą.

i co da ?

Przecież dalej będzie chłonąć wodę i się kruszyć / pylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co da ?

> Przecież dalej będzie chłonąć wodę i się kruszyć / pylić.

Mam w kanale. Wody nie pije, choc tam regularnie scieka z samochodu, nie kruszy się i nie pyli. Powierzchnia jest jak szkło, nawet Stalochron, którym malowalem obramowanie i zachlapalem podlogę, nie kleil się do niej i po wyschnięciu dawało się go zdejmować w postaci placków palcem, zadne slady nie zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w kanale. Wody nie pije, choc tam regularnie scieka z samochodu, nie kruszy się i nie pyli.

> Powierzchnia jest jak szkło, nawet Stalochron, którym malowalem obramowanie i zachlapalem

> podlogę, nie kleil się do niej i po wyschnięciu dawało się go zdejmować w postaci placków

> palcem, zadne slady nie zostały.

Jezeli nie bylo dodatkow, tylko sam zwykly beton to musi chlonac wode.

Moze na dno kanalo to ok, ale jako warstwa wykonczeniowa posadzki w dzisiejszych czasach to nieporozumienie.

Podobnie jakbys doradzil komus lastryko klasc na schody wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.