Skocz do zawartości

Bus 9osób??


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

> ducato

> transit

> master

> iveco

> oczywiscie niskie i krótkie

Nie, nie chodzi mi o wyliczanke tylko konkretnie. Np. podobaja mi sie Mercedesy Vito ale blachy w nich porażka. VW T5 podobnież silnikowo coś nie teges.

Chodzi mi konkretnie czy coś polecacie. Mówią że silniki JTD można brać niewiem.gif

Może wolał bym benzynę z gazem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jaki?? Cena 20-30tyś oczywiście jak najniższa .

> Jakieś propozycje??

> Teraz mam VW T4 97`

> POZDRO

znam goscia, ktory jezdzi od nowosci (10 lat) toyota hiace i nie chce sprzedac zlosnik.gif to chyba dobrze wrozy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie chodzi mi o wyliczanke tylko konkretnie. Np. podobaja mi sie Mercedesy Vito ale blachy w

> nich porażka. VW T5 podobnież silnikowo coś nie teges.

> Chodzi mi konkretnie czy coś polecacie. Mówią że silniki JTD można brać

> Może wolał bym benzynę z gazem

ducato

2.0 jtd lub 2.3

transit 2.0 lub 2.4

master 2.5d.

iveco to mawiaja ze 2.8 jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jaki?? Cena 20-30tyś oczywiście jak najniższa .

> Jakieś propozycje??

> Teraz mam VW T4 97`

> POZDRO

ja w zeszłym roku szukałem. Głównie patrzyłem na Vivaro/Trafic z silnikami 1.9 DCI lub 2.0 CDTi. Ktoś mi powiedział, żeby unikać 2.5 TDCi. Jeśli ma być bardziej komfortowo to można znaleźć wersję long z dodatkową klimą/webasto dla pasażerów. Ciekawe autka ale ciężko znaleźć dobry egzemplarz smile.gif aha i nie daj się nabrać na inne wpisy w DR (tzn, że zarejestrowany na 3/6 osób) bo trochę załatwiania z tym jest. Ja oglądałem nawet wersję z 2 drzwiami przesuwnymi ale Primastar 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To inaczej: dlaczego chcesz sprzedać T4: znudził się, za mały, za stary, psuje się, niewygodny czy

> coś jeszcze innego. Bo nie wiadomo w sumie, czy oczekujesz większego, czy nowszego, czy

> szybszego. Podpowiesz trochę szczegółów to łatwiej będzie.

Ostatnio zaniemógł. to jest pełnoletnie auto i ciągle przy nim grzebię. Przebiegi robię koło 3 tyś miesięcznie. Auto podoba mi sie bo jak na busa nie jest ogromny. Dość zwrotny ale był przerabiany z 6 osobowego na 9 więc tapicerka trzeszczy, nie ma klimy. Rozwazałem odrestaurowanie tego auta szczególnie że tapicerke i deskę mam z wersji Multivan. Auto wygodne i fajnie mi sie nim jeździ ale zaczyna mi sie sypać. Jak napisałem wyżej jest dość mocno eksploatowane. Silnik niby mam cacy ale zaczynam słyszeć skrzynię.

Doszedłem do wniosku ze chce mieć busa w rodzinie bo jest idealnie zapakować foteliki i bez spinania można wrzucic sporo gratów.

Sam nie wiem czy pakować się w cos młodszego i nie koniecznie mieć pewność bezawaryjnego auta. Fakt T4 jest tani w eksploatacji chodzi mi o części zamienne. Pali załadowany max. 8,7L ale niestety jest juz wiekowy i mimo tego ze wpompuję w niego kase dalej będzie stary niewiem.gifco mam robić. Boję się że jak kupię młodszego to i tak bedę wkładał kasę dalej bo widzę jak koledzy walczą np z T5, Oplami Vivaro.

Mam dylemat hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w zeszłym roku szukałem. Głównie patrzyłem na Vivaro/Trafic z silnikami 1.9 DCI lub 2.0 CDTi.

> Ktoś mi powiedział, żeby unikać 2.5 TDCi. Jeśli ma być bardziej komfortowo to można znaleźć

> wersję long z dodatkową klimą/webasto dla pasażerów. Ciekawe autka ale ciężko znaleźć dobry

> egzemplarz aha i nie daj się nabrać na inne wpisy w DR (tzn, że zarejestrowany na 3/6 osób)

> bo trochę załatwiania z tym jest. Ja oglądałem nawet wersję z 2 drzwiami przesuwnymi ale

> Primastar

dwoje drzwi przesuwnych 893goodvibes.gif

Jak mam kupic to chciałbym własnie i webasto oraz dodatkową klimę ok.gif

Boje sie trochę tych oplo/reno/nissanów niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popatrz jeszcze na cos ze sprinterow. czesto jezdze blaszakiem z TYM silnikiem i mimo nalotu

> prawie 500 kkm niezle ciagnie

Do tego przebiegu dołożyłbym 1 z przodu i powinno się zgadzać. wink.gif

500kkm to takie busiki potrafią zrobić w 3 lata a nawet krócej. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego przebiegu dołożyłbym 1 z przodu i powinno się zgadzać.

> 500kkm to takie busiki potrafią zrobić w 3 lata a nawet krócej.

I to jest następny szkopuł przebieg. Ciężko trafić coś z prawdziwym przebiegiem. Ja mam 320 tyś i wiem że jest prawdziwy.

A może zamiast kombinować doprowadzić to co mam do stanu fabrycznego. Dołozyć klimę bo z ABSem bedzie ciężko i smigać nim??

Widziałem fajnie zrobione t4 szczególnie wersje DOKA. A T3 mnie zachwyca w niektórych przeróbkach

VWSyncroBus.jpg

893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zostań przy T4, bo w kwestii małych wiekowych busów nie ma lepszego.

Albo, jeśli chcesz zmienić to Fiat Scudo, również ze znaczkiem Peugeota i Citroena. O takie coś

Zrobiłem tym kupę kilometrów i naprawdę daje radę. Być może auta numer większe typu Traffic będą bardziej uniwersalne, ale Scudo bije je na głowę jeśli to ma być również auto rodzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo zostań przy T4, bo w kwestii małych wiekowych busów nie ma lepszego.

> Albo, jeśli chcesz zmienić to Fiat Scudo, również ze znaczkiem Peugeota i Citroena. O takie coś

> Zrobiłem tym kupę kilometrów i naprawdę daje radę. Być może auta numer większe typu Traffic będą

> bardziej uniwersalne, ale Scudo bije je na głowę jeśli to ma być również auto rodzinne.

Ja na siłę nie chcę zmienić ale martwi mnie to że przy 18 letnim aucie i moich przebiegach(wiem robia więcej) raczej będzie mi ciągle cos siadać oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.