Skocz do zawartości

kolory kasków


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

A w matowych znacznie szybciej widać przetarcia, otarcia itp?

W koncu wybrałem co chce kupić i mam dylemacik

czarny mat czy połysk, a moze biały?

Jakie macie doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

> W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

> A w matowych znacznie szybciej widać przetarcia, otarcia itp?

> W koncu wybrałem co chce kupić i mam dylemacik

> czarny mat czy połysk, a moze biały?

> Jakie macie doswiadczenia?

Czarny mat.

Wziąłem bo taki był. Kolor i błyszczenie jakoś do mnie nie przemawiały przy kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

> W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

> A w matowych znacznie szybciej widać przetarcia, otarcia itp?

> W koncu wybrałem co chce kupić i mam dylemacik

> czarny mat czy połysk, a moze biały?

> Jakie macie doswiadczenia?

Domyslam sie, ze w czarnym jest cieplej i jestes o wiele mniej widoczny, dlatego mam czarny mat, ale z bialymi odblaskowymi naklejkami dorobionymi wlasnorecznie. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

> W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

> A w matowych znacznie szybciej widać przetarcia, otarcia itp?

> W koncu wybrałem co chce kupić i mam dylemacik

> czarny mat czy połysk, a moze biały?

> Jakie macie doswiadczenia?

czarny połysk z białym dużym paskiem fluorescencyjnym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

> W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

> A w matowych znacznie szybciej widać przetarcia, otarcia itp?

> W koncu wybrałem co chce kupić i mam dylemacik

> czarny mat czy połysk, a moze biały?

> Jakie macie doswiadczenia?

bialy polysk, poprzedni bialy z grafikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Caberga bym podchodził ostrożnie, po okresie gwarancji zaczęła się sypać wyściółka,popękał materiał zewnętrzny i sypie się gąbka. Nie da się tego dokupić mimo tego że jest wymienna, główny importer ma to w tyłku. Kask używany delikatnie i o nie dużym przebiegu. Identyczny problem z Cabergiem ma jeszcze jedna osoba z AK, w sieci można znaleźć więcej identycznych przypadków, także raczej wada fabryczna.

Większość Cabergów pochodzi od tego samego importera, a jego podejście do klienta jest poniżej dna.

Ja osobiście już na te kaski nie spojrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny mat.

Chciałem inny kask w malowaniu monster energy ale się sprzedał kiedy już się na niego zdecydowałem sick.gif

Teraz starałbym się za wszelką cenę ściągnąć skądś tego Shoeia Monster Energy, a nie kupował Sharka sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Caberga bym podchodził ostrożnie, po okresie gwarancji zaczęła się sypać wyściółka,popękał

> materiał zewnętrzny i sypie się gąbka. Nie da się tego dokupić mimo tego że jest wymienna,

> główny importer ma to w tyłku. Kask używany delikatnie i o nie dużym przebiegu. Identyczny

> problem z Cabergiem ma jeszcze jedna osoba z AK, w sieci można znaleźć więcej identycznych

> przypadków, także raczej wada fabryczna.

> Większość Cabergów pochodzi od tego samego importera, a jego podejście do klienta jest poniżej dna.

> Ja osobiście już na te kaski nie spojrzę.

Następny to ponad 200 więcej - pinloka trzeba dokupić

HJC IS MAX 2

No, a później to już od 1500 w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem połysk (matowe, które mają znajomi faktycznie szybko się rysują). Wahałem się między czarnym a białym i w końcu kupiłem mixa - biały z czarnymi elementami, lub jak kto woli czarny z białymi wstawkami. Oczywiście połysk zlosnik.gif

288319642-shark_evoline3_hakka_bianco.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyslam sie, ze w czarnym jest cieplej i jestes o wiele mniej widoczny, dlatego mam czarny mat,

> ale z bialymi odblaskowymi naklejkami dorobionymi wlasnorecznie.

Dla lepszej widoczności, zwłaszcza w nocy można takie cudo kupić zlosnik.gif

288319647-wpid-wp-1417872070472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla lepszej widoczności, zwłaszcza w nocy można takie cudo kupić

Festyn, Do cruisera nie pasuje. I jeszcze dodatkowo: się nie podoba. biglaugh.gif

Jestem na nie.

PS: To mój tysiączny post na AK. Dedykuję go wszystkim, z którymi się spotykałem na AK przez ostatnie 12 lat. Pozdrawiam i wszystkim życzę wszystkiego najlepszego!

PS2: 12 lat temu w życiu bym się nie spodziewał, że mój tysiączny post będzie na kąciku motocyklowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SHARK

> HJC

w grze jeszcze jest HJC IS max 2 z pinlokiem

HJC 840 vs caberg za 640

połka chyba ta sama- pytanie czy rzeczywiście dB i wentylacja w HJC jest o tyle lepsza, że warto te 200 dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biały HJC IS 17. Nie mam porównania do innych kasków więc nie wiem czy jest bardzo głośny, nie narzekam na hałas. Za to wentylacja super, ładnie, tak łagodnie dmucha nad czołem i brodą, wydaję się że powietrze opływa głowę. Jeżdżę w kominiarce, więc pewnie bez, efekt jest mocniejszy. Fajny prosty system zdejmowania szybki, dzięki temu bez problemu założyłam sama pinlocka i już nie paruje. Bo bez tego to dramat. Jestem zadowolona bo jest wygodny, przymierzałam innych firm ale ten mi przypasował najbardziej. smile.gif

glitterfy-flpbk504255763318141.gif

fotka przypadkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w grze jeszcze jest HJC IS max 2 z pinlokiem

> HJC 840 vs caberg za 640

> połka chyba ta sama- pytanie czy rzeczywiście dB i wentylacja w HJC jest o tyle lepsza, że warto te

> 200 dołożyć?

Ze względu na problemy z jednym uchem latam w stoperach. Co do wentylacji to otwarcie gornego wlotu jest naprawde odczuwalne nawet w pozycji 1/2. Nawiew na szybkę działa ok mimo zamontowanej kamerki na szczęce. Shark pod tym względem bardzo odstaje od HJC`ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

Czarny połysk integralny i biały połysk szczękowy wink.gif

> W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

Nie ma różnicy.

> A w matowych znacznie szybciej widać przetarcia, otarcia itp?

> W koncu wybrałem co chce kupić i mam dylemacik

> czarny mat czy połysk, a moze biały?

> Jakie macie doswiadczenia?

Jako pierwszy kupiłem czarny kask - pasował do wszystkiego, bo mam czarny motocykl, czarny cały kombinezon i czarną szybę w kasku grinser006.gif Potem doszedłem do wniosku, że jednak przydałyby się jaśniejsze akcenty, co by być nieco lepiej widocznym na drodze. Kupiłem biały kask szczękowy i kamizelkę odblaskową wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

> W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

> A w matowych znacznie szybciej widać przetarcia, otarcia itp?

> W koncu wybrałem co chce kupić i mam dylemacik

> czarny mat czy połysk, a moze biały?

> Jakie macie doswiadczenia?

Biały połysk. Widać na nim każdego komara, więc +100 do męstwa dodaje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się ma słuchawki i interkom to stopery są wykluczone

A to akurat sprawa indywidualna. Jeżdżę w stoperach, też mam interkom (BT Next) i dużo wyraźniej słyszę/rozumiem co się do mnie mówi jak mam stopery niwelujące hałas otoczenia (wiatr w szczególności) niż bez zlosnik.gif

Osoba po drugiej stronie interkomu też tak ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych spotkał się bądź używa Scala rider G9 ?

Scala_Rider_G9_detail.jpg

Bo nabyłem i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem do power cruisera ;-). Czasem wlasne mysli ciezko uslyszec...

No ale koledzy z ktorymi czesto jezdzimy po swiecie kupowali wiec chcac byc z nimi w kontakcie zaryzykowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktos z szanownych spotkał się bądź używa Scala rider G9 ?

> Bo nabyłem i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem do power cruisera ;-). Czasem wlasne mysli ciezko

> uslyszec...

> No ale koledzy z ktorymi czesto jezdzimy po swiecie kupowali wiec chcac byc z nimi w kontakcie

> zaryzykowalem...

używam Q3 liczy się? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem chyba tak ;-). To moj pierwszy interkom każda wiedza sie przyda

Q3 daje radę nawet w moim super hiper kompletnie nie wyciszonym kasku. Na razie mogę mówić o nim w samych superlatywach, może poza zasiegiem interkomu w garażu podziemnym. Jest poniżej 100 metrów, więc myślę że w specyficznych warunkach w mieście nie osiągnie zasięgu obiecywanego przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sondażowe pytanie, jakie macie kolory garnków?

Czarne z wysokim połyskiem grinser006.gif

> W czarnych rzeczywiście cieplej niż w białych?

To jest mniej istotne, niż się powszechnie zdaje/sądzi/słyszało: Pogromcy mitów kiedyś badali sprawę pod kątem rzekomo silniejszego nagrzewania się ciemnych samochodów, niż jasnych. ZTCP to różnica była, ale na poziomie kilku zaledwie stopni, a nie kilkunastu (trzeba by poszukać ten odcinek). Więc z kaskami będzie podobnie, jak nie identycznie.

> czarny mat czy połysk, a moze biały?

> Jakie macie doswiadczenia?

Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i preferencji: kiedy jeszcze nie miałem 2oo, byłem pewien, że niezależnie od koloru nadwozia po zakupie, kiedyś będzie to czarny metalik z największym dostępnym ziarnem - lakier prezentuje się obłędnie slinka.gif

Zanim poczyniłem stosowne kroki - widziałem model mojego skuterka w czerni właśnie i nie rzucił mnie na kolana, jakiś taki... no nie pasowało to i tyle.

Kupiłem kość słoniową/białą perła (jak zwał, tak zwał grinser006.gif) i innego nie chcę. Wszak powszechnie wiadomo, że jasne kolory optycznie pogrubiają, przez co skuterek wydaje się jeszcze większy grinser006.gifyay.gif001.gif

Co do kasku: mam czarne, bo czarne mam też wdzianka, buty, rękawice - jakoś to kolorystycznie lepiej mi się komponuje.

W Twoim przypadku można by się jeszcze pokusić o malowanie pod kolor nadwozia, ale co kto lubi (przy nowych kaskach to też raczej problematyczne).

Jak zwykle: decyzja należy do Ciebie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest mniej istotne, niż się powszechnie zdaje/sądzi/słyszało: Pogromcy mitów kiedyś badali

> sprawę pod kątem rzekomo silniejszego nagrzewania się ciemnych samochodów, niż jasnych. ZTCP

> to różnica była, ale na poziomie kilku zaledwie stopni, a nie kilkunastu (trzeba by poszukać

> ten odcinek). Więc z kaskami będzie podobnie, jak nie identycznie.

W przypadku kasku trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jedną rzecz: najbardziej nagrzewa się skorupa, a ona jest oddzielona od głowy całkiem sporą warstwą izolacji. I o ile czarne kaski na pewno będą się bardziej nagrzewały, o tyle nie sądzę, aby głowa poczuła jakąkolwiek różnicę. Tym bardziej, że kaski mają wentylację ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarny kask, z checia zmienilbym na bialy, albo jakies jasne malowanie grinser006.gif

> Czy ktos z szanownych spotkał się bądź używa Scala rider G9 ?

Mam G9X Liczy sie wink.gif ? w Shoei XR1100. Zasieg 1600m to miedzy bajki mozna wlozyc nawet w otwartym terenie. A jak teren gorzysty to osoby za zakretem juz nie slyszysz. wink.gif

Poza tym Radio. Muzyka, Telefon wink.gif. Rozmowca nawet przy 140km/h nie wie, ze ty jedziesz na moto smile.gif. Ja jezdze ze stoperami to jest miodnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku kasku trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jedną rzecz: najbardziej nagrzewa się skorupa, a

> ona jest oddzielona od głowy całkiem sporą warstwą izolacji. I o ile czarne kaski na pewno

> będą się bardziej nagrzewały, o tyle nie sądzę, aby głowa poczuła jakąkolwiek różnicę. Tym

> bardziej, że kaski mają wentylację

Jak jedziesz to nie ma wielkiej roznicy, jak stoisz w sloncu to bywa znaczna. Podobnie jak z samochodem, czarny w sloncu duzo bardziej sie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba tak ;-)

> A mimo stoperów i szumu słychac co mówią rozmówcy ? Głośnośc jest wystarczająca ? Czy ona sie jakos

> dostosowuje do poziomu hałasu z zewnatrz ?

Ze stoperami <~150km/h to bez problemow sluchasz muzyke. By rozmawiac przez interkom przy takiej predkosci to musze schowac sie za owiewka, albo poprostu zwolnic.

Przy wiekszej predkosci to od osoby "Dzwoniacej" przez interkom slyszysz praktycznie szum, ale wtedy haslo zwalnia sie by pogadac i leci dalej wink.gif

Interkom ma kilka ustawien glosnosci. Pozatym jest funkcja, ze wraz ze wzrostem predkosci(szumu na zewnatrz) glosnosc sama wzrasta. Poza tym komendy glosowe. Jak masz telefon z androidem to instalujac specjalna apke mozesz sterowac ustawieniami z poziomu telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jedziesz to nie ma wielkiej roznicy, jak stoisz w sloncu to bywa znaczna. Podobnie jak z

> samochodem, czarny w sloncu duzo bardziej sie nagrzewa.

Mam czarny kask, mam też biały i nie odnotowałem żadnej różnicy. Jak się jedzie to sprawa jest oczywista. Jak się stoi w korku to się otwiera szybę i jest wentylacja. Jak się nie stoi w korku to się zdejmuje kask wink.gif Jeśli zakłada się kask, który leżał na słońcu to i tak on jest otwarty i cały czas się wietrzy. Naprawdę ciężko porównać kask do zamkniętego samochodu stojącego na słońcu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.