Skocz do zawartości

Młynek do kawy - jaki ?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu kupiliśmy ekspres ciśnieniowy do kawy. Znajomy zasugerował mi, że bardzo dobra jest kawa mielona samemu i najlepiej kupić młynek żarnowy. Taki też kupiłem niedawno ale kawa z tego młynka jakoś nie powala. I dziś żona przeczytała w instrukcji, że młynek nie nadaje się do mielenia kawy do ekspresów ciśnieniowych. O co kaman ?! Mielenie to mielenie ! Co specyficznego jest w mieleniu kawy ( i młynku ) do ekspresu ciśnieniowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy na jaką grubość mieli. Teoria mówi, że nie każda kawa mielona nadaje się do ekspresu ciśnieniowego (pod względem grubości zmielenia)

Kiedyś zamawiałem kawę bezpośrednio z palarni kawy, przy zamówieniu podaje się czy ma być mielona, czy nie a jak tak to do czego będzie używana czy do ekspresu przelewowego, ciśnieniowego czy do kafetiery. http://www.kawa-swiezo-palona.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kupiłeś?

Ja mam zwykły, ręczny z żeliwnymi żarnami i regulacją grubości mielenia. Dopracowanie grubości mielenia zajmuje chwilę czasu, ale się da.

Niestety u mnie regulacja jest skokowa, rodzice mają też ręczny ale z płynną i lepiej to można ustawić. Efekt w obu jest porównywalny.

Sama grubość zmielenia zależy od czasu ekstrakcji, ciśnienia no i w efekcie od kawy jaką robisz. W domowych warunkach raczej nikt grubością nie miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o to, że młynek mieli zbyt grubo i nierównomiernie.

Do ekspresu ciśnieniowego potrzebujesz drobnego przemiału i równomiernego, a tanie młynki tego mnie zapewniają. "Eksperci" grinser006.gif z forów kawowych polecają młynki w cenie dla nie kosmicznej, droższe niż ekspres który pewnie posiadasz. A po co tak, po to, żeby móc zrobić prawdziwe espresso z prawdziwą kremową pianką.

Nie wiem jaki ekspres posiadasz, ale jeżeli jakiś tani kolbowiec do domowego użytku to on i tak posiada system podwójnego dna w sitkach, które wytwarzają sztuczną creme. W tym wypadku można oszukiwać ekspres zmieloną kawę w gorszym młynku czy nawet mielonką gotową ze sklepu.

Ja mam ekspres z lidla i młynek z tchibo żarnowy, na forach kawowych niepolecany do ekspresów ciśnienowych, a kawa wychodzi jak dla mnie dobra.

Może popróbuj inne kawy, świeżo palone, ja zobaczyłem różnicę w smaku kawy jak zacząłem mielić w młynku.

A i młynek ustaw na najdrobniejsze mielenie.

A jak masz czas i chęci się "dokształcić" to polecam forum wszystkookawie i caffeprego. Tam jest dużo o młynkach i ekspresach. Tylko się za bardzo nie wkręcaj bo tam są maniacy i skończysz z ekspresem za kilka tysięcy i młynkiem niewiele tańszym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taki http://www.euro.com.pl/mlynki-do-kawy/severin-km-3874.bhtml

Też mam, moi rodzice mają, i znajomi też.

Ale... strona producenta -> Instrukcja obsługi

Ustawienia grubości mielenia:

- 1-6 do ekspresów przelewowych

- 7-9 do kawy po turecku

Urządzenie nie jest przystosowane do mielenia kawy do ekspresów ciśnieniowych

Co w kontekście:

>Kilka miesięcy temu kupiliśmy ekspres ciśnieniowy do kawy.

Trochę skreśla go z listy polecanych grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toż o tym własnie pisze !

> Tylko nadal nie wiem na czym polega ten problem. Bo jak a razie to chyba wszyscy gdybają (?)

ja mam młynek bliźniaczy do severina km 3873, mój jest firmy tchibo ale wygląda tak samo. nie wiem co mam wpisane w instrukcji ale mieli kawę i ekspres sobie z nią radzi smile.gif

a co masz na myśli pisząc, że kawa z tego ekspresu nie powala? jaki to ekspres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka miesięcy temu kupiliśmy ekspres ciśnieniowy do kawy. Znajomy zasugerował mi, że bardzo dobra

> jest kawa mielona samemu i najlepiej kupić młynek żarnowy. Taki też kupiłem niedawno ale kawa

> z tego młynka jakoś nie powala.

ja mam Graef CM80 i robi robotę ok.gif a kawę polecam prosto z palarni Mastroantonio ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka miesięcy temu kupiliśmy ekspres ciśnieniowy do kawy. Znajomy zasugerował mi, że bardzo dobra

> jest kawa mielona samemu i najlepiej kupić młynek żarnowy. Taki też kupiłem niedawno ale kawa

> z tego młynka jakoś nie powala. I dziś żona przeczytała w instrukcji, że młynek nie nadaje się

> do mielenia kawy do ekspresów ciśnieniowych. O co kaman ?! Mielenie to mielenie ! Co

> specyficznego jest w mieleniu kawy ( i młynku ) do ekspresu ciśnieniowego ?

Ja mam taki kupiony pod marką Tchibo.

Zalety - stożkowe żarna które zapewniają równo zmieloną kawę - bez przepaleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie smakuje,..delikatnie mówiąc.

> Ekspres taki http://www.bazarek.pl/produkt/1872566/ek...wo-srebrny.html

Świetny ekspres ok.gif

miałem go pięć lat w domu, wymieniłem na Saeco, a Zelmer trafił do biura.

nadal wolę kawę z Zelmera w pracy wypić, sprawdził się do tego stopnia że kumpel z roboty też sobie zamówił taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka miesięcy temu kupiliśmy ekspres ciśnieniowy do kawy. Znajomy zasugerował mi, że bardzo dobra

> jest kawa mielona samemu i najlepiej kupić młynek żarnowy. Taki też kupiłem niedawno ale kawa

> z tego młynka jakoś nie powala. I dziś żona przeczytała w instrukcji, że młynek nie nadaje się

> do mielenia kawy do ekspresów ciśnieniowych. O co kaman ?! Mielenie to mielenie ! Co

> specyficznego jest w mieleniu kawy ( i młynku ) do ekspresu ciśnieniowego ?

od lat mam zwyczajny nozowy mlynek i kawe zmiele jak zechce wg wlasnych potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie smakuje,..delikatnie mówiąc.

> Ekspres taki http://www.bazarek.pl/produkt/1872566/ek...wo-srebrny.html

bardzo fajny ekspres, jeżeli się jeszcze nie popsuł to kawa powinna być z niego dobra. W instrukcji obsługi jest fajnie wyjaśnione co i jak.

A może zmień kawę na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.