Skocz do zawartości

Zestaw paska rozrządu + pompa wodna


Rekomendowane odpowiedzi

> Zabieram się za wymiane kolektora dolotowego, przy okazji trzeba też zrobić rozrząd (bez sensu

> byłoby to zostawić, zwłaszcza że ma 4 lata). A wiadomo - to część "ryzykowna" ..

> Jakiej frmy polecacie (ew odradzacie)? Gates? SKF? coś innego?

ktoś z forum oferował oryginalne fiatowskie zestawy. Ceny nie pamiętam biglaugh.gif

ten ktoś oliwami handluje, ale nicka za cholere sobie nie przypomnę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panisko się chyba z niego zrobiło i detalistów olewa

> Chyba do niego napiszę, że chcę kupić kontener oleju i paletę rozrządów to może się zainteresuje.

Zauwazylem ze ABM w ogole nieobecny na forum.

Napisalem do niego PW i cisza, a mam pewne zobowiazanie.

A co do rozrzadu to nie lepiej kupic kompletna usluge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś kurier dostarczył olej wraz z kpl filtrów

do cromy od kolegi ABM-dzięki wielkie za poradę-

a rozrząd wymieniłem w grudniu za części zapłaciłem 350zł

z tego co pamiętam pasek gates napinacz SKF

rolka INA i pompa Doltz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak uda ci się sprzedać używany rozrząd to masz u mnie flaszke

A tak z punktu mechaniki. Jesli prawdziwe ma 8 tkm, to jakie niebezpieczenstwo moze czaic sie, zakladajas ze kupimy nowy pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z punktu mechaniki. Jesli prawdziwe ma 8 tkm, to jakie niebezpieczenstwo moze czaic sie,

> zakladajas ze kupimy nowy pasek.

są rzeczy których nawet handlarze nie zakładają używanych. Prezerwatyw też 2 x nie używasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są rzeczy których nawet handlarze nie zakładają używanych. Prezerwatyw też 2 x nie używasz...

Srednio uzasadniles, nie bo???? handlarze nigdy nie wiedza ile ma nakulane, pisze z ciekawosci o racjonalny mechaniczny powod

Nie bo nie to troche jakbym z 3 latkiem rozmawial:)

A opony uzywane kiedys miales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Srednio uzasadniles, nie bo???? handlarze nigdy nie wiedza ile ma nakulane, pisze z ciekawosci o

> racjonalny mechaniczny powod

> Nie bo nie to troche jakbym z 3 latkiem rozmawial:)

> A opony uzywane kiedys miales?

btw uwierzysz bądź co bądź ( nie gniewaj się sprzedający) obcemu człowiekowi że rozrząd ma 8 k km? Bo ja nie, tak samo z używanymi silnikami, jakimś dziwnym trafem wszystkie są z prawie nowych aut, żadne nie ma więcej niż 120 k km. A większość jest z demokarów grinser006.gif

ponieważ, na koła rozrządu działają silne naprężenia, to że raz było przykręcone w jednym aucie, nie wyklucza, że w drugim będzie np obrócone nawet o kilka stopni i znów inaczej będą siły oddziaływac. Producenci nie zalecają ponownego zakładania paska rozrządu nawet jeśli silnik nie był odpalany, z elementami rozrządu jest podobnie.

Założenie używanego, a po kilku dniach okaże się że któraś rolka szumi i masz podówjne koszty robocizny, nie mówiąc o bałaganie który może zrobić w silniku.

A tak pozatym nie bo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie używanego, a po kilku dniach okaże się że któraś rolka szumi i masz podówjne koszty

> robocizny, nie mówiąc o bałaganie który może zrobić w silniku.

> A tak pozatym nie bo nie

No i juz wszystko jasne, nie bo nie, mimo, ze owe 8tkm to pewniak.

A o jakich kolach rozrzadu piszesz?

Czyli robiac na swiezym rozrzadzie, wlasnym np UPG i demontujac all juz nie zalozysz tego ponownie?

Na poczatku napisalem, ze pasek mimo wszystko nowy.

ZALOZENIE : konieczne pewne zrodlo czy to osprzet,czy silnik, czy skrzynia czy kola/opony itp.

Glowicy to juz w ogole nie powinno sie zakladac bo tam tyyyle srub i naprezen yikes.gif a ludzie stosuja i jezdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założenie używanego, a po kilku dniach okaże się że któraś rolka szumi i masz podówjne koszty

> No i juz wszystko jasne, nie bo nie, mimo, ze owe 8tkm to pewniak.

> A o jakich kolach rozrzadu piszesz?

> Czyli robiac na swierzym rozrzadzie, wlasnym np UPG i demontujac all juz nie zalozysz tego

> ponownie?

> Na poczatku napisalem, ze pasek mimo wszystko nowy.

> ZALOZENIE : konieczne pewne zrodlo czy to osprzet,czy silnik, czy skrzynia czy kola/opony itp.

> Glowicy to juz w ogole nie powinno sie zakladac bo tam tyyyle srub i naprezen a ludzie stosuja i

> jezdza.

wiesz co, załóż sobie używany rozrząd. Nie będę cię przekonywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz co, załóż sobie używany rozrząd. Nie będę cię przekonywał.

Wiesz, bez urazy ale wiele pojme jednak NIE BO NIE troche mnie nie przekonuje.

Kazdy dzien to nauka i np wypowiedz inzyniera mechanika mogloby dac lepsza wiedze niz NIE BO NIE

Twoje zdanie to jak ze DAEWOO to padaka,

miales?

nie,

to skad wiesz?

bo tak wszyscy mowia:)

Dalem przyklad Daewoo bo na poczatku XXI wieku tak plota chodzila, a moje 15 letnie du nakrecilo niemal 260 tkm bez zajakniecia, a wedle tych co nigdy nie posiadali nie mialo prawa dojechac nad morze:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, bez urazy ale wiele pojme jednak NIE BO NIE troche mnie nie przekonuje.

> Kazdy dzien to nauka i np wypowiedz inzyniera mechanika mogloby dac lepsza wiedze niz NIE BO NIE

> Twoje zdanie to jak ze DAEWOO to padaka,

> miales?

> nie,

> to skad wiesz?

> bo tak wszyscy mowia:)

> Dalem przyklad Daewoo bo na poczatku XXI wieku tak plota chodzila, a moje 15 letnie du nakrecilo

> niemal 260 tkm bez zajakniecia, a wedle tych co nigdy nie posiadali nie mialo prawa dojechac

> nad morze:)))

TAK

ps mówie to jako mgr inż górnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TAK

> ps mówie to jako mgr inż górnik

Ooo, szacunek , nie chwaliles sie:)

No to lopatologicznie bo ja skromny technik mechanik jedynie.

Czyli zalozmy ze masz pompe wody, napinacz, rolke i montujrsz to przykrecajac srubami.

Pracuje sobie 8tys km i z jakiegos powodu innego niz rozrzad silnik kaputt.

Kupujesz silnik zdrowy ale o niewiedzy ile rozrzad nakulal i chcesz przelozyc z NOWYM paskiem

I co?

Odkrecajac elementy skladowe PSUJA sie w jakis sposob np zrywajac COS aby ponownie nie zakladac?

Sprezyna w napinaczu peka?

Plastik sie odksztalca?

Nie wiem, nigdy nie dociekalem tego stad ciekawosc na zasadzie poszerzania wiedzy ogolnej.

To ze NIE BO NIE to juz wszyscy wiedza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.