Skocz do zawartości

Przedmuchy w dieslu?


Aragorn

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie znam się na dieslach, nie wiem więc czy to normalne.

Po odkręceniu korka oleju dymi, dmucha i słychać jakby był przedmuch.

Z miarki oleju też dmucha, ale troche mniej.

Poniżej filmik - zwróćcie uwagę na różnicę dzwięku przed zdjęciem korka i po. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że nie znam się na dieslach, nie wiem więc czy to normalne.

> Po odkręceniu korka oleju dymi, dmucha i słychać jakby był przedmuch.

> Z miarki oleju też dmucha, ale troche mniej.

> Poniżej filmik - zwróćcie uwagę na różnicę dzwięku przed zdjęciem korka i po. Co to jest?

masz dla porównania fabię tdi z którą walczyłem, aż poszła do żyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko dmucha

miałem kilka lat temu passata 1,6td i tez podobnie dmuchało, kilku mechaników pytałem to mówili i patrzyli czy dmucha bardzo przez miarke oleju. Jeśli niezbyt to mówili aby sie nie przejmować, oleju prawie nie brał, bo między wymianami nie dolewałem.

Zrobiłem nim z 70 000km i wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy się popisali wiedzą na temat budowy pojazdów samochodowych. Ludzie, jak tam ma nie dmuchać? Inaczej, jeśli by nie dmuchało, to na czorta byłaby cała odma, czyli odpowietrzenie skrzyni korbowej? A że dymi - ile stopni Celsjusza tam jest w środku w silniku? A ile na dworze? Wynieś garnek z gotującymi się kartoflami na dwór to też będzie dymił, a czy to będzie znaczyło, że ziemniak się piecze w ognisku, czy może gorący jest i paruje...

Ryb, że zgadnę: ASX pewno miał zimny silnik, to i nie dymił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale niektórzy się popisali wiedzą na temat budowy pojazdów samochodowych. Ludzie, jak tam ma nie

> dmuchać? Inaczej, jeśli by nie dmuchało, to na czorta byłaby cała odma, czyli odpowietrzenie

> skrzyni korbowej? A że dymi - ile stopni Celsjusza tam jest w środku w silniku? A ile na

> dworze? Wynieś garnek z gotującymi się kartoflami na dwór to też będzie dymił, a czy to będzie

> znaczyło, że ziemniak się piecze w ognisku, czy może gorący jest i paruje...

> Ryb, że zgadnę: ASX pewno miał zimny silnik, to i nie dymił

Oustlander wrócił z kościoła, a ASX zimny (nieodpalany od wczoraj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oustlander wrócił z kościoła, a ASX zimny (nieodpalany od wczoraj).

I wszystko w temacie dymienia, przedmuchów i innych urban legends. Przejmującym się normalnym stanem rzeczy zaleca się spożycie ćwiartki roztworu alkoholu etylowego o mocy 40%.

PS. Chlapnąć trochę olejem też ma prawo - również się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wszystko w temacie dymienia, przedmuchów i innych urban legends. Przejmującym się normalnym

> stanem rzeczy zaleca się spożycie ćwiartki roztworu alkoholu etylowego o mocy 40%.

> PS. Chlapnąć trochę olejem też ma prawo - również się nie przejmować.

Jak się dobrze przyjrzeć to widać że Outlander lekko chlapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że nie znam się na dieslach, nie wiem więc czy to normalne.

> Po odkręceniu korka oleju dymi, dmucha i słychać jakby był przedmuch.

> Z miarki oleju też dmucha, ale troche mniej.

> Poniżej filmik - zwróćcie uwagę na różnicę dzwięku przed zdjęciem korka i po. Co to jest?

Wszystko w porządku, śpij spokojnie wink.gif Dla zainteresowanych czemu tak się dzieje, polecam zgłębić zasade działania silnika 4-ro suwowego cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ten korek masz usyfiony - strach go dotykać bez rękawiczki...

Caly silnik upieprzony, ze szkoda gadac. Pochlapany olejem. Widac ze sie godzinami na te przedmuchy patrzyl. Ja tam zawsze pare razy w roku na myjni wezme karcher, najpierw piana, a potem woda taki nie rozgrzany silnik umyje.

Ale zą ludzie ( glownie ci od fiata) co sie boją ze im potem auto nie zapali wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly silnik upieprzony, ze szkoda gadac. Pochlapany olejem. Widac ze sie godzinami na te przedmuchy patrzyl. Ja tam zawsze pare razy w roku na myjni wezme karcher, najpierw piana, a potem woda taki nie rozgrzany silnik umyje.

Ale zą ludzie ( glownie ci od fiata) co sie boją ze im potem auto nie zapali wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości sprawdziłem moje samochody.

> Outlander 80kkm przebiegu:

> ASX 10kkm przebiegu:

Ryb podziwiam twoj tylek... ja takie przebiegi jak ty w rok pol robisz to robie w 4 lata...

..... do autora... jak to tu ktos na AK ma w podpisi g: diesel musi dymic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ryb podziwiam twoj tylek...

Jakoś się dopasował do samochodowych foteli. zlosnik.gif

> ja takie przebiegi jak ty w rok pol robisz to robie w 4 lata...

Wygodną osobówką jest ok. Ciężarowym czy dostawczym nie chciałbym tego robić. Zresztą robotę mam na tyle trudną że w aucie potem autentycznie odpoczywam.

> ..... do autora... jak to tu ktos na AK ma w podpisi g: diesel musi dymic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to i to. Wymienione, ale bez zmian. Nawet pisałem z Toba o gniazdach, ale kupiłem zdrowa glowice,

> ale nic to nie dalo.

ale wymieniona zostala glowica czy gniazda byly tulejowane ?? Bo inna glowica tez mogla nie byc zbyt zdrowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Ja tam zawsze pare razy w roku na myjni wezme karcher, najpierw piana, a potem woda

> taki nie rozgrzany silnik umyje.

a po jakiego grzyba myć silnik , myjesz żeby zmyć wycieki oleju ? , bo ja w ogóle nie myję jtd , bo nie cieknie , a mi kurz nie przeszkadza pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po jakiego grzyba myć silnik , myjesz żeby zmyć wycieki oleju ? , bo ja w ogóle nie myję jtd , bo

> nie cieknie , a mi kurz nie przeszkadza pod maską

z tego samego powodu dla którego myję resztę samochodu, siebie i okna przed świętami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego samego powodu dla którego myję resztę samochodu, siebie i okna przed świętami..

Ano tak , jak umyjesz silnik to przybędzie koni . Poza tym co ma człowiek z rzeczą wspólnego . A z zewnątrz auto myje żeby mnie nie brudziło jak wsiadam do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wymieniona zostala glowica czy gniazda byly tulejowane ?? Bo inna glowica tez mogla nie byc

> zbyt zdrowa

Wymieniona glowica. Zdrowa, zdrowa bez progu, zmierzona i nowe uszczelki pompek założone. A ona dalej swoje. Jakiś handlarz miał ja dalej męczyć. clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.