Skocz do zawartości

Jedynka ciężko wchodzi na zimnym


sobol2222

Rekomendowane odpowiedzi

Rano bardzo ciężko jest wcisnąć jedynkę. Z jedynki na luz chodzi lekko i inne biegi też lekko wchodzą.

Potem jest coraz lepiej i po przejechaniu ok. jednego kilometra już jest normalnie - lekko.

Ten problem występuje od miesiąca i szybko pogarsza się.

Pedał sprzęgła zawsze wciskam do podłogi. Gdyby nie było do końca wysprzęglone, to byłyby jakieś zgrzyty lub szarpnięcia. A tu nic.

Poziomu oleju w skrzyni nie sprawdzałem, ale nie ma wycieków i skrzynia pracuje cicho - nie słychać jej.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rano bardzo ciężko jest wcisnąć jedynkę. Z jedynki na luz chodzi lekko i inne biegi też lekko

> wchodzą.

> Potem jest coraz lepiej i po przejechaniu ok. jednego kilometra już jest normalnie - lekko.

> Ten problem występuje od miesiąca i szybko pogarsza się.

> Pedał sprzęgła zawsze wciskam do podłogi. Gdyby nie było do końca wysprzęglone, to byłyby jakieś

> zgrzyty lub szarpnięcia. A tu nic.

> Poziomu oleju w skrzyni nie sprawdzałem, ale nie ma wycieków i skrzynia pracuje cicho - nie słychać

> jej.

> Co może być przyczyną?

ja nie mogę wbić ze wstecznego jedynki jak auto się toczy, dopiero wchodzi jak się zatrzyma niewiem.gif

specjalnie tym się nie przejmuje bo ta padaka nie chce się popsuć przez ostatnie 3lata biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sb w uno na 1 i 2 biegu są synchronizatory typu blokującego - tj nie pozwalają wbić biegu jeśli prędkości obrotowe nie wyrównają się.

i tak:

po pierwsze sprawdź poziom oleju, po drugie ile olej ma lat i czy jest właściwy (lepkość i klasa GL)

trzecia możliwość że Ci sprzęgło bardzo delikatnie "ciągnie"

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sb w uno na 1 i 2 biegu są synchronizatory typu blokującego - tj nie pozwalają wbić biegu jeśli

> prędkości obrotowe nie wyrównają się.

Paweł, nie orientujesz się czy podobnie nie jest w Grande z 6-cio biegową skrzynią? Pytam, bo redukcja do 1 albo 2 w sytuacji gdy auto się toczy, nie jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paweł, nie orientujesz się czy podobnie nie jest w Grande z 6-cio biegową skrzynią? Pytam, bo

> redukcja do 1 albo 2 w sytuacji gdy auto się toczy, nie jest możliwa.

Jeśli chodzi o pierwszy bieg to w większości aut, z którymi miałem do czynienia tak było. Natomiast jeśli chodzi o drugi bieg to dziwna sprawa, bo powinien być normalny synchronizator i powinno się dać wrzucić ten bieg bez problemów. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o pierwszy bieg to w większości aut, z którymi miałem do czynienia tak było. Natomiast

> jeśli chodzi o drugi bieg to dziwna sprawa, bo powinien być normalny synchronizator i powinno

> się dać wrzucić ten bieg bez problemów.

Ja mam tak w Punto - przejscie z 1 na 2 przy dynamicznym starcie jest bardzo trudne, dzwignia dlugo stawia "gumowy" opor, niczym lyzka do kol przy naciaganiu opony, i dopiero po chwili bieg wskakuje. Irytujace to, bo jak szybko ruszam to noga na sprzegle chodzi niejako automatycznie i nierzadko bieg nie zdazy wskoczyc przed odruchowym puszczeniem sprzegla - w efekcie idzie szpetny zgrzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam tak w Punto - przejscie z 1 na 2 przy dynamicznym starcie jest bardzo trudne, dzwignia dlugo

> stawia "gumowy" opor, niczym lyzka do kol przy naciaganiu opony, i dopiero po chwili bieg

> wskakuje. Irytujace to, bo jak szybko ruszam to noga na sprzegle chodzi niejako automatycznie

> i nierzadko bieg nie zdazy wskoczyc przed odruchowym puszczeniem sprzegla - w efekcie idzie

> szpetny zgrzyt.

u mnie w uno zgrzyta z 1 na 2 przy normalnej jezdzie jak krece do odciecia i zmieniam bieg niczym stig to nic nie zgrzyta zlosnik.gif

sproboj wbijac dwójke przechodząc przez luz ale nie w lini prostej jak to robisz teraz biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.