Skocz do zawartości

Karty parkingowe dla inwalidów. Jak to jest?


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ponoć od 1 lipca zmieniły się przepisy, ale ja dalej widzę jak pełnosprawne osoby mają taką kartę za szybą i na bezczela zajmują miejsca przeznaczone dla prawdziwych inwalidów. Wystarczy, że mają kogoś w rodzinie osobę chorą. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale to jakaś patologia w tych PCPR gdzie wydają takie karty np osobom, które mają np chore nerki i korzystają z dializy, ale nogi mają zdrowe (wiem z rodziny), albo boreliozę choć nie widać, żeby był chory, ale z uprawnień jednej osoby korzystają np 3 auta , każde ma legitkę na swoją rejestrację, każdym autem porusza się ktoś z rodziny - mąż, córka, syn itp

Też mogę mieć taką kartę, ale no kurcze jakaś przyzwoitość musi być.

Jak to z tymi nowymi przepisami jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies ogrodnika. Skoro ktoś wydał to wydał. Jak chesz wydawać do sie zatrudnij w komisji pad.gif

Chcesz sie zamienić z kimś kto ma dializy albo ma bolerioze i tak zwalony organizm ze kazdy krok boli? Następny idiota co myśli ze kartę do parkowania mozna dostać tylko mając chore nogi

Przepisy sie zmieniły na gorsze. Ja ledwo co chodzę ale karty mieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pies ogrodnika. Skoro ktoś wydał to wydał. Jak chesz wydawać do sie zatrudnij w komisji

> Chcesz sie zamienić z kimś kto ma dializy albo ma bolerioze i tak zwalony organizm ze kazdy krok

> boli? Następny idiota co myśli ze kartę do parkowania mozna dostać tylko mając chore nogi

> Przepisy sie zmieniły na gorsze. Ja ledwo co chodzę ale karty mieć nie mogę.

nunu, już nie ma dializ bo ma nową nerkę

boreliozy nie ma, bo wiem

i nie chodzi mi o te osoby tylko o korzystających "przy okazji" gdzie nawet nie mieszkają w moim mieście.

I nie pies ogrodnika, bo jeśli prawdziwy inwalida z kartą nie może znaleźć miejsca do parkowania z powodu cwaniaków to kto tu jest nie wporządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nunu, już nie ma dializ bo ma nową nerkę

> boreliozy nie ma, bo wiem

> i nie chodzi mi o te osoby tylko o korzystających "przy okazji" gdzie nawet nie mieszkają w moim

> mieście.

> I nie pies ogrodnika, bo jeśli prawdziwy inwalida z kartą nie może znaleźć miejsca do parkowania z

> powodu cwaniaków to kto tu jest nie wporządku?

Telefon na policję znasz? A moze będziesz im opony przebijal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Telefon na policję znasz? A moze będziesz im opony przebijal?

a coś się tak zafaflunił? Może spytaj prawdziwego inwalidę czy nie ma problemów z parkowaniem. I co policja może jeśli ma kartę synuś z drugiego końca Polski wystawioną w moim mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z uprawnień jednej osoby korzystają np 3 auta , każde ma legitkę na swoją

> rejestrację,

O jakiej legitce piszesz? niewiem.gif Przecież karta parkingowa jest imienna, a nie przypisana do auta po to, aby "prawdziwy inwalida" (jak ich tu nazywasz, taki z krwi i kości grinser006.gif ale bez nóg) mógł być wieziony np. autem sąsiada i korzystać z przysługujących mu uprawnień.

> Też mogę mieć taką kartę, ale no kurcze jakaś przyzwoitość musi być.

Po co ten wątek? niewiem.gif Na co czekasz - załatwiaj kartę i nie marudź.

Jeśli się łapiesz na nowe zasady, to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jakiej legitce piszesz? Przecież karta parkingowa jest imienna, a nie przypisana do auta po to,

> aby "prawdziwy inwalida" (jak ich tu nazywasz, taki z krwi i kości ale bez nóg) mógł być

> wieziony np. autem sąsiada i korzystać z przysługujących mu uprawnień.

to jakim cudem 3 auta mają tę kartę?

a skoro imienna to jak osoba już jest zdrowa to nie traci uprawnień?

> Po co ten wątek? Na co czekasz - załatwiaj kartę i nie marudź.

> Jeśli się łapiesz na nowe zasady, to czemu nie?

ja jej nawet nie potrzebuję. U siebie mam miejsce, w pracy również. Ale widzę np parkujące auta z których wysiadają zdrowe osoby, a prawdziwy inwalida nie ma gdzie zaparkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jakim cudem 3 auta mają tę kartę?

Kopie? hmm.gif

Oglądałeś z bliska, na kogo są wystawione? Może rodzinka taka chorowita i wszyscy mają... grinser006.gif

> a skoro imienna to jak osoba już jest zdrowa to nie traci uprawnień?

Może być data ważności uprawnień lub też bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, ponoć od 1 lipca zmieniły się przepisy, ale ja dalej widzę jak pełnosprawne osoby mają

> taką kartę za szybą i na bezczela zajmują miejsca przeznaczone dla prawdziwych inwalidów.

> Wystarczy, że mają kogoś w rodzinie osobę chorą. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale to jakaś

> patologia w tych PCPR gdzie wydają takie karty np osobom, które mają np chore nerki i

> korzystają z dializy, ale nogi mają zdrowe (wiem z rodziny), albo boreliozę choć nie widać,

> żeby był chory, ale z uprawnień jednej osoby korzystają np 3 auta , każde ma legitkę na swoją

> rejestrację, każdym autem porusza się ktoś z rodziny - mąż, córka, syn itp

> Też mogę mieć taką kartę, ale no kurcze jakaś przyzwoitość musi być.

> Jak to z tymi nowymi przepisami jest?

Ojciec zapisal sie we wrzesniu.... wydadza mu karte kolo wrzesnia bo lekarz ma stwierdzic ze dalej kawalka nogi brakuje i czy to mu utrudnia zycie, lekarze maja urlopy, swieta.... i jezdzi na starej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że od kilku miesięcy, mój ojciec stara się o taką kartę.Siłą rzeczy jeżdżę z nim i pomagam załatwić.Jako że zmieniły się przepisy i

wszyscy muszą odnowic kartę są straszne kolejki. Z moich obserwacji wynika że prawie co drugi wychodzący z gabinetu ma nie odnowiona kartę.Co pewnie nie znaczy że nie można jej załatwić,

ale jest na pewno trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare karty obowiązują do końca czerwca br, miały wygasać we wrześniu '14, ale był taki młyn przez krótki okres na odnowienia, że zostało przedłużone.

Jak zwykle wylano dziecko z kąpielą... obecnie wg przepisów karty dostają tylko te osoby które mają problem z chodzeniem i to ''wyraźny'' bo inaczej ''się nie należy''.

Zmiany poszły w dobrą stronę, ale za daleko, karty nie dostanie np. człowiek bez ręki bo ma nogi zdrowe, a do tego brakuje jasnych wytycznych i co komisja to interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stare karty obowiązują do końca czerwca br, miały wygasać we wrześniu '14, ale był taki młyn przez

> krótki okres na odnowienia, że zostało przedłużone.

> Jak zwykle wylano dziecko z kąpielą... obecnie wg przepisów karty dostają tylko te osoby które mają

> problem z chodzeniem i to ''wyraźny'' bo inaczej ''się nie należy''.

> Zmiany poszły w dobrą stronę, ale za daleko, karty nie dostanie np. człowiek bez ręki bo ma nogi

> zdrowe, a do tego brakuje jasnych wytycznych i co komisja to interpretacja.

kiedyś wydawali karty osobom z stopniem niepełnosprawności. By dostać nową kartę nie wystarczy stopień dodatkowo należy spełnić kryteria zgodnie z rozpozadzeniem.

Moim zdaniem zmiany poszły w bardzo dobra stronę.

Co do parkowania na kopertach osób pełnoosprawnych - burak zawsze zostanie burakiem i tyle. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stare karty obowiązują do końca czerwca br, miały wygasać we wrześniu '14, ale był taki młyn przez

> krótki okres na odnowienia, że zostało przedłużone.

> Jak zwykle wylano dziecko z kąpielą... obecnie wg przepisów karty dostają tylko te osoby które mają

> problem z chodzeniem i to ''wyraźny'' bo inaczej ''się nie należy''.

> Zmiany poszły w dobrą stronę, ale za daleko, karty nie dostanie np. człowiek bez ręki bo ma nogi

> zdrowe, a do tego brakuje jasnych wytycznych i co komisja to interpretacja.

a i tak z tego co widzę to wydaja na lewo i prawo w moim mieście. Nie chodzi mi już o szoferów wożących swoich bliskich, ale w ogóle. Sąsiad ma od listopada tę kartę, a problemów z chodzeniem nie ma i z tego co wiem na zdrowie nie narzeka. No chyba, ze w małych miastach to wystarczy mieć "znajomości", bo innej przyczyny dostawania takiej karty nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś wydawali karty osobom z stopniem niepełnosprawności. By dostać nową kartę nie wystarczy

> stopień dodatkowo należy spełnić kryteria zgodnie z rozpozadzeniem.

> Moim zdaniem zmiany poszły w bardzo dobra stronę.

Quote:

znaczne ograniczenie możliwości samodzielnego poruszania


sorry ale dla mnie to jest precyzja bomby atomowej.

Do tego sporo starych dokumentów straciło ważność przez np zmiany w opisie z R zrobili 05-R i musisz iść na nową komisję, która wyda identyczny dokument z dwoma cyferkami więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i tak z tego co widzę to wydaja na lewo i prawo w moim mieście. Nie chodzi mi już o szoferów

> wożących swoich bliskich, ale w ogóle. Sąsiad ma od listopada tę kartę, a problemów z

> chodzeniem nie ma i z tego co wiem na zdrowie nie narzeka. No chyba, ze w małych miastach to

> wystarczy mieć "znajomości", bo innej przyczyny dostawania takiej karty nie widzę.

no cóż, jak ktoś ma znajomości i da w łapę to nic się dla niego nie zmieniło jedynie w busted.gif nadzieja (mogą ponoć skierować wniosek o kontrolę uprawnień do posiadania karty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zeby skorzystac z tej karty jest jeden warunek

> musisz byc kierowca osoby posiadajacej takie uprawnienia

> czyli np zawozisz swoim autem osobe niepelnosprawna na zakupy/ do lekarza itd

> wtdy jako kierowca takiej osoby mozesz korzystac z wyszyskich przywilejow

jasne, tutaj nie mam wątpliwości ok.gif

Ale można jej używać tylko w czasie, kiedy wykonuje się te czynności z osobą niepełnosprawną. Wykorzystywanie karty jak biletu do parkowania w każdej sytuacji bez towarzyszącej osoby niepełnosprawnej to jednak nadużycie. Ale nikt z tym nic nie robi jak wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> znaczne ograniczenie możliwości samodzielnego poruszania

> sorry ale dla mnie to jest precyzja bomby atomowej.

> Do tego sporo starych dokumentów straciło ważność przez np zmiany w opisie z R zrobili 05-R i

> musisz iść na nową komisję, która wyda identyczny dokument z dwoma cyferkami więcej...

czytałeś do końca te warunki?

kiedyś wystarczyła grupa teraz problemy z przemieszczaniem plus grupa. W moim mieście kart wydawanych była cała masa teraz załatwisz sprawe bez kolejki.

Wg szacunków ograniczono prawo do kart o ponad 40% (wg Gazety Wyborczej)

Przykład z mojej rodziny osoba po operacji serca dotychczas posiada kartę jednak nowej juz nie dostanie. Nigdy nie miała problemów z poruszaniem sie a mimo to na karte sie załapała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytałeś do końca te warunki?

> kiedyś wystarczyła grupa teraz problemy z przemieszczaniem plus grupa. W moim mieście kart

> wydawanych była cała masa teraz załatwisz sprawe bez kolejki.

> Wg szacunków ograniczono prawo do kart o ponad 40% (wg Gazety Wyborczej)

> Przykład z mojej rodziny osoba po operacji serca dotychczas posiada kartę jednak nowej juz nie

> dostanie. Nigdy nie miała problemów z poruszaniem sie a mimo to na karte sie załapała.

tak czytałem i powtórzę jeszcze raz - zmiany poszły w dobrym kierunku tylko są źle przeprowadzone.

Człowiek z np. niedowładem ręki nie dostanie karty, ale nikt nie wpadł na to, że prowadzenie wózka pełnego zakupów po krzywym parkingu jedną ręką jest trudne, a zaniesienie siatek przez całały parking wcale nie łatwiejsze.

Niepełnosprawność ruchowa nie powinna być rozgraniczana moim zdaniem u ludzi którzy mają stałe orzeczenia.

A dla przykładu - ojciec ma PoChP, dla niego przejście kilkuset metrów stanowi wyraźny problem, o przeniesieniu czegoś cięższego nie ma nawet mowy, ale wg przepisów karta mu się nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zwykle wylano dziecko z kąpielą... obecnie wg przepisów karty dostają tylko te osoby które mają

> problem z chodzeniem i to ''wyraźny'' bo inaczej ''się nie należy''.

Mam niewidoma tesciowa, nic jeszcze nie odnawiala, ale ponoc bez problemu ma dostac.

Inna sprawa, ze miec miala, ma i pewnie bedzie miala, ale jakos nie pamietam by kiedykolwiek korzystala z niej ani ona ani nikt inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam niewidoma tesciowa, nic jeszcze nie odnawiala, ale ponoc bez problemu ma dostac.

> Inna sprawa, ze miec miala, ma i pewnie bedzie miala, ale jakos nie pamietam by kiedykolwiek

> korzystala z niej ani ona ani nikt inny.

wiesz osoba niewidoma ma znaczne ograniczenia w poruszaniu, więc nie dziwne, że jej zmiany nie dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś wydawali karty osobom z stopniem niepełnosprawności. By dostać nową kartę nie wystarczy

> stopień dodatkowo należy spełnić kryteria zgodnie z rozpozadzeniem.

> Moim zdaniem zmiany poszły w bardzo dobra stronę.

Moim trochę za daleko...

Poniewaz moja mama z urazem kręgosłupa nie może już mieć takiej karty...

Z pozoru wygląda normalnie, jednakowoż przez uraz jest niezdolna do jakiejkolwiek pracy, nie może dłużej chodzić, czy stać oslabiony.gif

Ale wg komisji teraz jest przecież na tyle zdrowa zę nie potrzebuje karty do przenoszenia się sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszka u mnie w wieżowcu gość, który ma chorą córkę. Niby dziecko chodzi normalnie, ale widać jakiś tam rodzaj upośledzenia.

Gość ma dwa samochody (służbowy i prywatny). Za szybą prywatnego karta parkingowa inwalidy.... Miejsce dla inwalidów na parkingu jest w NAJDALEJ oddalonym miejscu na całym parkingu. I sobie tam oczywiście legalnie staje. Wg mnie w takim przypadku też nie ma konieczności posiadania karty, no ale co tam...

Żeby było śmieszniej, miejsce na naszym parkingu powstało jakieś 2 lata temu, dziwnym trafem po tym jak za szybą tego auta pojawiła się karta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mieszka u mnie w wieżowcu gość, który ma chorą córkę. Niby dziecko chodzi normalnie, ale widać

> jakiś tam rodzaj upośledzenia.

> Gość ma dwa samochody (służbowy i prywatny). Za szybą prywatnego karta parkingowa inwalidy....

> Miejsce dla inwalidów na parkingu jest w NAJDALEJ oddalonym miejscu na całym parkingu. I sobie

> tam oczywiście legalnie staje. Wg mnie w takim przypadku też nie ma konieczności posiadania

> karty, no ale co tam...

> Żeby było śmieszniej, miejsce na naszym parkingu powstało jakieś 2 lata temu, dziwnym trafem po tym

> jak za szybą tego auta pojawiła się karta

nie dziwnym trafem tylko celowo kazda osoba z uprawnieniami ma prawo do koperty na własne życzenie pod domem. Osobiście takie miejsce załatwiałem teściowej pod blokiem.

Nie jest to prywatne miejsce tylko dla niej jest to koperta na której moze zaparkować inny niepełnosprawny jednak najczęsciej stoi tam pojazd tesciowej.

Wiec nie dziwie sie gosciowi iz wystapił o miejsce dla siebie/córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim trochę za daleko...

> Poniewaz moja mama z urazem kręgosłupa nie może już mieć takiej karty...

> Z pozoru wygląda normalnie, jednakowoż przez uraz jest niezdolna do jakiejkolwiek pracy, nie może

> dłużej chodzić, czy stać

> Ale wg komisji teraz jest przecież na tyle zdrowa zę nie potrzebuje karty do przenoszenia się

nie rozumiem

ma problemy ruchowe posiada grupe i nie moze dostac nowej karty?? Jaki symbol choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.