Skocz do zawartości

Miska olejowa T-jet a 1,2 16V


kamilmm

Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć,

> czy jest sens montować miskę z T-jet do 1,2 16v (188A.5000)? Chciałbym już mieć spływ oleju na

> przyszłość do 1,2 16vT .

miska jest całkiem inna, w tjet ta górna jej połowa jest jednocześnie wzmocnieniem podstaw korbowodów. w 1.2 jest to ciut inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można też TIG-iem.

> Ja wspawałem sobie króciec z kwasówki z gwintem 3/8, a dopiero do tego wkręcę co będę chciał.

> A z drugiej strony króciec do ewentualnego odpowietrzenia skrzyni korbowej.

Rozwiń ta mysl po co dokladnie ten drugi kruciec ?? i co sie z tym wiąze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie lepiej dac dwie odmy na górze silnika ??

To ma być połączone właśnie z odmą na górze i do oil catch tanka.

Przez to że skrzynia korbowa jest odpowietrzana tylko praktycznie przez kanał olejowy którym spływa olej z głowicy do miski, to przy 16v (i nie tylko) potrafi często właśnie rzygnąć olejem z odmy jak wysoko zakręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ma być połączone właśnie z odmą na górze i do oil catch tanka.

> Przez to że skrzynia korbowa jest odpowietrzana tylko praktycznie przez kanał olejowy którym spływa

> olej z głowicy do miski, to przy 16v (i nie tylko) potrafi często właśnie rzygnąć olejem z

> odmy jak wysoko zakręcisz.

Ok - robienie bezpośredniego połączenia do miski olejowej z odmy nie jest wskazane? Musi być ten oct? Czy bez niego też przeżyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbiornik ma Ci łapać olej zamiast pchać go w dolot albo na glebę.

Dobra ok - to już rozumiem, ale czy to odpowietrzenie skrzyni korbowej jest potrzebne? I czy można to połączyć bezpośrednio z odmą?

Wiem, że moje pytania mogą być głupie, ale cóż - trzeba się uczyć grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra ok - to już rozumiem, ale czy to odpowietrzenie skrzyni korbowej jest potrzebne? I czy można

> to połączyć bezpośrednio z odmą?

Możesz nie robić, większość jak nie wszyscy jeżdżą bez. Ja miałem michę na stole to wspawałem zapobiegawczo, teraz mam ten króciec zatkany korkiem ale docelowo ma być właśnie połączony z odmą, z tą fabryczną odnogą która jest wpięta do ssącego, a drugi grubszy koniec odmy połączę z OCT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra ok - to już rozumiem, ale czy to odpowietrzenie skrzyni korbowej jest potrzebne? I czy można

> to połączyć bezpośrednio z odmą?

> Wiem, że moje pytania mogą być głupie, ale cóż - trzeba się uczyć .

obiegu zamkniętego nie zrobisz, bo nie ma to sensu, ale jak wpiąć "po drodze" OCT to zacna myśl. claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można też TIG-iem.

> Ja wspawałem sobie króciec z kwasówki z gwintem 3/8, a dopiero do tego wkręcę co będę chciał.

> A z drugiej strony króciec do ewentualnego odpowietrzenia skrzyni korbowej.

Macie jakieś foty w ogóle 1,2 16vT jak to wygląda po złożeniu z kolektorem wydechowym, jak te króćce są podłączone? Taka poglądowa informacja by mi się przydała wink.gif.

Btw. może ktoś z małopolskiego posiada taki wynalazek i pokazał co i jak ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś foty w ogóle 1,2 16vT jak to wygląda po złożeniu z kolektorem wydechowym, jak te

> króćce są podłączone? Taka poglądowa informacja by mi się przydała .

> Btw. może ktoś z małopolskiego posiada taki wynalazek i pokazał co i jak ?

https://picasaweb.google.com/110526340617228110480/176B9000Td04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.