Skocz do zawartości

M 32 w Astrze J


czlowiek

Rekomendowane odpowiedzi

> Napiszcie mi właściciele Astry J, czy macie w swoich autach tą nieszczęsną skrzynię M 32?

Macie i jeździcie. Jak się znowu wysypie będzie się naprawiać grinser006.gif. Pierwszy raz była wymieniana po 25 kkm, teraz auto ma ok. 80 kkm i nic się nie dzieje. Są skrzynie, które padają po kilkunastu tyś. km jak u mnie i są takie które przejeżdżają setki tyś. km bez remontu niewiem.gif. Kwestia szczęścia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy to kwestia szczęścia, moja ma bezawaryjne 170000km i nie jest oszczędzana a silnik to Z19DTH. Profilaktycznie przy 150000km zmieniłem olej.

Trafiłeś na udany egzemplarz M32 i nic się nie dzieje. Znam sporo przypadków w vectrach, że skrzynie działają bez remontu, ale znam też kilka gdzie się wysypały. Od czego to zależy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam przejechane 26 kkm - to znaczy że się nie wysypie ??

Nie, napisałem historię ze swojego podwórka. Po ok. 30 kkm od wymiany skrzyni zmieniłem olej na nowy, ten który zlałem był barwy słomkowej a wlałem ten niby lepszy (czerwony), albo na odwrót hmm.gif, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, napisałem historię ze swojego podwórka. Po ok. 30 kkm od wymiany skrzyni zmieniłem olej na

> nowy, ten który zlałem był barwy słomkowej a wlałem ten niby lepszy (czerwony), albo na odwrót

> , nie pamiętam.

Na odwrót zlosnik.gif czerwony jest passe uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi wlali 2,2 litra bo tak gdzieś wyczytałem. Od 20 kkm nic się nie dzieje.

Wg. mnie wlali co najmniej 0,5l za mało. Gdzieś mi się obiło o uszy, że te skrzynie przedwcześnie padają właśnie od zbyt niskiego poziomu oleju, często po prostu od wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg. mnie wlali co najmniej 0,5l za mało. Gdzieś mi się obiło o uszy, że te skrzynie przedwcześnie padają właśnie od zbyt niskiego poziomu oleju, często po prostu od wycieków.

Informację uzyskałem na forum astraklubpolska i z tego co tam czytałem to większość wlewała 2,2 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Informację uzyskałem na forum astraklubpolska i z tego co tam czytałem to większość wlewała 2,2 l.

Ostatnio wymieniałem u siebie olej i mechanik wlał około 2,5 litra. Do tego jakieś 0.2 litra pewnie zostało po zlaniu starego oleju, więc powinienem mieć jakieś 2,6-2,7 litra. Większa ilość nie zaszkodzi, natomiast mniejsza już może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Informację uzyskałem na forum astraklubpolska i z tego co tam czytałem to większość wlewała 2,2 l.

Ktoś z tego forum zapłaci Ci potem za regenerację? Nie lepiej dowiedzieć się w firmie, która te skrzynie naprawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg. mnie wlali co najmniej 0,5l za mało. Gdzieś mi się obiło o uszy, że te skrzynie przedwcześnie

> padają właśnie od zbyt niskiego poziomu oleju, często po prostu od wycieków.

To by się zgadzało.

W ASO jak pytałem, to choć generalnie nie wymieniają oleju, to po naprawach jak skrzynia jest sucha leją 2.8 ltr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oleju niby nie wymienia się w skrzyniach biegów ale w moim Bravo z tą haczącą M32, po 40kkm zleciał

> czarny smolisty gnój. Wlanie nowego oleju 2.5l, nie pomogło. Biegi dalej haczyły.

Głównym problemem M32 są zużywające się łożyska w pierwszej kolejności. BCS w Sosnowcu, który naprawia te skrzynie zaleca podczas wymiany wlać do skrzyni 2,2 litra oleju - taką informacje znalazłem na forum, gdzie udzielał się pracownik tej firmy. Dodam, że do firmy tej nawet samo ASO Opla wysyła skrzynie na naprawę, gdy sobie z nią nie radzi, a tą informacje uzyskałem osobiście od jednego z pracowników. Reasumując - ważne, aby w skrzyni nie było mniej niż 2,4 litra oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodam, że do firmy tej nawet samo

> ASO Opla wysyła skrzynie na naprawę, gdy sobie z nią nie radzi, a tą informacje uzyskałem

> osobiście od jednego z pracowników.

Nie, że ASO sobie nie radzi, tyle, tylko, że w EPC nie występują łożyska do naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, że ASO sobie nie radzi, tyle, tylko, że w EPC nie występują łożyska do naprawy...

Nie wiem, jak w EPC, ale w samym ASO można dostać zestaw naprawczy skrzyni m.in. z sześcioma łożyskami. Skoro ASO ma dostęp do części powody wysyłki skrzyni do firm kooperujących mogą być inne. Śmiem twierdzić, że nie każde ASO jest w stanie poradzić sobie z naprawą i wysyłają do firm, które specjalizują się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak w EPC, ale w samym ASO można dostać zestaw naprawczy skrzyni m.in. z sześcioma

> łożyskami. Skoro ASO ma dostęp do części powody wysyłki skrzyni do firm kooperujących mogą być

> inne. Śmiem twierdzić, że nie każde ASO jest w stanie poradzić sobie z naprawą i wysyłają do

> firm, które specjalizują się w tym temacie.

Oczywiście, że można dostać komplet takich łożysk, ale nie w oryginale....

W oryginale po prostu nie występuje zestaw naprawczy do tej skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że można dostać komplet takich łożysk, ale nie w oryginale....

> W oryginale po prostu nie występuje zestaw naprawczy do tej skrzynki.

Tak czy owak M32 to badziew i nie podlega to dyskusji 270751858-jezyk.gif W moim starym Stilo, które miało przebieg, jak się po czasie okazało ponad 300tkm, skrzynia działała elegancko bez żadnych szumów. A tak czeka mnie w krótszej lub dłuższej perspektywie regeneracja obecnego szrotu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.