Skocz do zawartości

Akumulator Bosch czy Varta?


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

> witam musze wymienic akumulator zastanawiam sie miedzy Boschem, a Varta. Co wybrać?

Najtańszy z największych, które się zmieszczą w przeznaczonym na to miejscu w samochodzie.

Akumulator to tak prosta technologia, że pytanie o markę, to jakbyś pytał o markę drewna do palenia w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żaden , kup coś tanie np zap , itp , i tak wszystkie padną po kilku latach , więc po co przepłacać

Nie zgadzam się z kolegą, są marki które cały czas wracają, poziom reklamacji sięga 30% sprzedanych już w ciągu 12 miesięcy.

Są takie gdzie reklamacje stanowią 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam musze wymienic akumulator zastanawiam sie miedzy Boschem, a Varta. Co wybrać?

> Bosch S4 albo S5

> Varta Blue albo Silver

Kupowałem w listopadzie zeszłego roku - z tego co mówił sprzedawca (nie był przypadkowy) to to samo i proponował tańszy, czyli Vartę. Jak przyjechałem i przyszło do montażu to przeprosił, że Varta już zniknęła (japończyk) i wyciągnął Boscha za parę złotych więcej. W czasie transakcji (wypisywał już gwarancję) z zaplecza krzyknął drugi, że Varta się znalazła i finalnie mam Vartę hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgadzam się z kolegą, są marki które cały czas wracają, poziom reklamacji sięga 30% sprzedanych

> już w ciągu 12 miesięcy.

> Są takie gdzie reklamacje stanowią 2%.

Podziel się informacjami, które to te 2% i 30%. Sądzę, że to bardziej wartościowa informacja, niż stwierdzenie "są takie marki" palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podziel się informacjami, które to te 2% i 30%. Sądzę, że to bardziej wartościowa informacja, niż

> stwierdzenie "są takie marki"

Hmm, szczerze mówiąc nie chcę reklamować żadnych baterii, jednak skoro pytasz.... bardzo mało reklamacji było na Bosch S4 - ( mniej nawet niż na S5), dobrze spisują się aku Topla wyższej serii.

To 2% to właśnie Bosch/Varta Blue S4.

O tych kiepskich szkoda pisać, słabo spisywał się Jenox, Sakura ( przed wprowadzeniem Sakura Pro) i pochodne.

Dobra relacja cena/ jakość to np. Gigawat, stary Kager...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od auta i od eksploatacji.

Rabunkowa hehe.gifhehe.gifhehe.gif

> Jak jest duży pobór na postoju (typowe dla nowoczesnych), do tego

> dojdą niskie temperatury zimą, to długo nie wytrzymuje.

Długo może nie, ale po 3 latach raczej nie padnie, oczywiście akumulator przyzwoity. Varta czy Bosch miały swoje wpadki, ale ja nie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.

> Dane oparte na sporej próbie

> Dlatego nie chciałem wymieniać marek

> A co sądzisz o Toplach ?

Generalnie pozytywnie, chociaż w porównaniu do w.w. próba dużo mniejsza.

Swoją drogą jakby ludzie nie uważali że akumulator się do auta wkłada i zapomina o nim, to by sporo mniej problemów z nimi mieli, ale ile razy można o tym samym... ja mam u siebie już chyba piąty rok taki z tych tanich które wg speców po 2, maksymalnie 3 latach absolutnie bezwarunkowo nie powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie pozytywnie, chociaż w porównaniu do w.w. próba dużo mniejsza.

> Swoją drogą jakby ludzie nie uważali że akumulator się do auta wkłada i zapomina o nim, to by sporo

> mniej problemów z nimi mieli, ale ile razy można o tym samym... ja mam u siebie już chyba

> piąty rok taki z tych tanich które wg speców po 2, maksymalnie 3 latach absolutnie

> bezwarunkowo nie powinien działać.

Wygoda.

Się płaci - ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą jakby ludzie nie uważali że akumulator się do auta wkłada i zapomina o nim, to by sporo

> mniej problemów z nimi mieli,

Chyba żartujesz - wkłada się i zapomina, co jakiś czas tylko na przeglądzie kontrola układu ładowania i tyle. Jak go szlag trafia to się wymienia i już. Bez ideologii. Nie po to płacę, by go pod parasolem trzymać.

> ale ile razy można o tym samym...

To prawda hehe.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba żartujesz - wkłada się i zapomina,

> Jak go szlag trafia to się wymienia i już. Bez ideologii. Nie po to płacę,

> by go pod parasolem trzymać.

Może by go szlag trafił później, gdyby zadbać (jeśli jest taka możliwość) o poziom elektrolitu... ale jak chcesz, to wymieniaj aku co i rusz - kto bogatemu zabroni grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może by go szlag trafił później, gdyby zadbać (jeśli jest taka możliwość) o poziom elektrolitu...

W akumulatorze bezobsługowym? Jak jest obsługowy, to również nie ja się tym zajmuję, tylko serwis. To naturalne.

> ale jak chcesz, to wymieniaj aku co i rusz - kto bogatemu zabroni

5-7-9 lat, tak, co i rusz hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwszy lepszy hipermarket, idź z miernikiem, sprawdź parametry i jak pasuje to bierz. Pochodzi

> tyle co cała reszta, a przynajmniej sporo taniej.

A jak padnie w okresie gwarancyjnym, to wymieniają z reguły bez marudzenia. W przeciwieństwie do "specjalistów", zdaniem których auto klienta popsuło aku złym ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak padnie w okresie gwarancyjnym, to wymieniają z reguły bez marudzenia.

Zasadniczo to prawda - duże markety nie robią problemów i od ręki jest zwrot/wymiana.

> W przeciwieństwie do

> "specjalistów", zdaniem których auto klienta popsuło aku złym ładowaniem.

To prawda. Ze "specjalistami" to się kiedyś nawalczyłem (Bosch i to co wkładali do Nubir). Parę lat temu rozwaliło mnie obsługa Norauto, która nie chciała przyjąć reklamacji akumulatora, który padł po tygodniu od kupna (po nocy "prądu nie było" - podejrzewam wypadnięcie celi, czy inny cud techniki), ponieważ nie przyjmują akumulatora "luzem" (oczywiście niczego nie sprawdzili), tylko muszą sprawdzić obwód ładowania w samochodzie. Niemalże na ich oczach przełożyłem akumulator na sztukę do samochodu których przyjechałem (niezbyt chętnie z różnych przyczyn). Wtedy sprawdzili układ ładowania (najpierw hehe.gif ), po czym dopiero sprawdzili akumulator - pomiar był tak dobry, że nagle się jacyś tacy mili zrobili niewiem.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam musze wymienic akumulator zastanawiam sie miedzy Boschem, a Varta. Co wybrać?

> Bosch S4 albo S5

> Varta Blue albo Silver

Oryginalna Varta po 7,5 roku w Scenicu powiedziała 30.GIF Niewiele się zastanawiałem i w drodze z pracy do domu zahaczyłem o Pruszków gdzie kupiłem ZAP Plus (L3, 74Ah, 680A). I juz. smile.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam musze wymienic akumulator zastanawiam sie miedzy Boschem, a Varta. Co wybrać?

> Bosch S4 albo S5

> Varta Blue albo Silver

4 samochody, 4 Bosch, nogdy się nie zawiodłem. Nie interesuje mnie, że zapłaciłem trochę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak padnie w okresie gwarancyjnym, to wymieniają z reguły bez marudzenia. W przeciwieństwie do

> "specjalistów", zdaniem których auto klienta popsuło aku złym ładowaniem.

Dokładnie, nawet nie sprawdzali tylko kazali iść do biura obsługi klienta po kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam musze wymienic akumulator zastanawiam sie miedzy Boschem, a Varta. Co wybrać?

> Bosch S4 albo S5

> Varta Blue albo Silver

Rozważ jeszcze akumulatory Panasonica ok.gif

Ps. U siebie w Volvo mam jakiegoś z czerwonym diabełkiem czy coś, nie wiem, dla mnie noname - od 2009 roku po poprzednim właścicielu, w ciągu ostatniego roku rozładowałem go doszczętnie 3x. Kilkukrotnie po długich okresach stania rozrusznik ciężej kręcił, ale po dojechaniu na CPN (2km) odpalał jakby był używany codziennie ok.gif

We fiacie kupowałem Magneti Marelli, też polecam, miałem rok, rozładowany również kilkukrotnie i zero problemów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Bosh kompletne dno. Mam akumulator na gwarancji odesłałem i powiedzieli ze to moja wina ze jest zepsuty. Mam nowe auto Renault Megane 4 i powiedzieli ze o wina auta ze zaświadczył akumulator a ładowanie jest Ok. Nie polecam i nie kupujcie bo jak oddacie na reklamacje to powiedzà że to wasza wina. Widocznie ten proceder im przechodzi i dymają swoich klientów. Nigdy więcej BOSHA żadnego ich sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.