Skocz do zawartości

Obsługa techniczna ciężarówki.


Galamce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taką w sumie nietypową sprawę.

Na studiach muszę zrobić projekt firmy przewozowej w której przeprowadzam obsługę techniczną pojazdów (moj temat to przewożenie żywności suchej). I tu rodzi się problem, bo nie chce strzelać wymyślonych cyferek (bo i mogę głupoty popisać) tylko chciałbym zrobić to zgodnie z książką obsługi.

Pisałem do volvo i dostałem, ale w niej jedyne co pisze na ten temat to to, żeby kontaktować się z serwisem w celu ustalenia harmonogramu.

Znalazłem też instrukcję z Mana, ale tam również za dużo nie ma.

I tutaj moja prośba do was:

Czy ma ktoś przypadkiem taką książkę (już mi to obojętne z jakiego ciągnika siodłowego) w formie pdf, gdzie jest wypisane, że np. wymiana oleju co 100 tys, itd. ewentualnie czy ktoś może podzielić się wiedzą z doświadczenia co ile tys. robicie taka obsługę i ewentualnie co wchodzi w jej skład?

W moim przypadku zestaw to:

Ciągnik siodłowy (był Volvo FH) + naczepa WIELTON KOFFER NS 34 FTM (izoterma bez chłodni).

I drugie pytanie: czy przewóz żywności suchej może odbywać się w zwykłej naczepie izotermicznej bez chłodni?

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc, a jak walnąłem jakaś głupotę to przepraszam (uczę się dopiero o tym) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak żywność sucha to i plandeką idzie , i wiele razy takowe produkty były przewożone

Tak myślałem tylko nie byłem pewny tego więc wziąłem izotermę. W sumie w obu przypadkach OT przyczepy wydaje mi się, że jest takie samo, bo izoterma nie ma żadnych specjalistycznych urządzeń smile.gif Więc wziąłem przyczepę dedykowaną do żywności, że tak powiem wink.gif

dzięki wielkie za rozwianie moich wątpliwości smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich, mam taką w sumie nietypową sprawę.

> Na studiach muszę zrobić projekt firmy przewozowej w której przeprowadzam obsługę techniczną

> pojazdów (moj temat to przewożenie żywności suchej). I tu rodzi się problem, bo nie chce

hej

Przy obecnym zaawansowaniu technologicznym ciężarówek nie ma sztywnego przebiegu przy którym wykonuje się obsługi techniczne. Ten sam model ciągnika u jednego klienta może wymagać obsług co 100 tys km , u drugiego 60 tys. Zależy od trybu jazdy . Im dłuzsze trasy w lekkim terenie , tym okres międzyobsługowy dłuższy. Om krótsze odcinki , dużo rozruchów silnika , jazda w trudnym terenie - tym interwał jest krótszy.

> strzelać wymyślonych cyferek (bo i mogę głupoty popisać) tylko chciałbym zrobić to zgodnie z

> książką obsługi.

> Pisałem do volvo i dostałem, ale w niej jedyne co pisze na ten temat to to, żeby kontaktować się z

> serwisem w celu ustalenia harmonogramu.

> Znalazłem też instrukcję z Mana, ale tam również za dużo nie ma.

> I tutaj moja prośba do was:

> Czy ma ktoś przypadkiem taką książkę (już mi to obojętne z jakiego ciągnika siodłowego) w formie

> pdf, gdzie jest wypisane, że np. wymiana oleju co 100 tys, itd. ewentualnie czy ktoś może

> podzielić się wiedzą z doświadczenia co ile tys. robicie taka obsługę i ewentualnie co wchodzi

> w jej skład?

> W moim przypadku zestaw to:

> Ciągnik siodłowy (był Volvo FH) + naczepa WIELTON KOFFER NS 34 FTM (izoterma bez chłodni).

> I drugie pytanie: czy przewóz żywności suchej może odbywać się w zwykłej naczepie izotermicznej bez

> chłodni?

> Z góry dziękuje wszystkim za pomoc, a jak walnąłem jakaś głupotę to przepraszam (uczę się dopiero o

> tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.